Košičania vyhrali v Myjave

Miroslav Viazanko (v žltom) zaznamenal jediný gól.
Miroslav Viazanko (v žltom) zaznamenal jediný gól. (Autor: ilustračné - Tomáš Benedikovič)
TASR|10. máj 2014 o 19:23

V 30. kole futbalovej Corgoň ligy vyhral MFK Košice v Myjave 1:0.

MYJAVA. Zápas sa rozbiehal len pomaly a v prvom dejstve veľa vzruchu nepriniesol. Mimo brány smerovali strely hosťujúcich hráčov Ostojiča v 23.minúte a Viazanka v o 11 minút neskôr.

V 36. minúte prudko pálil Djodjevič, Solnička vyboxoval a v sľubnej pozícii sa ocitol následne Sekulić, no mieril privysoko.

Domáci po prvýkrát nebezpečne pohrozili až v 42. minúte, keď Tofiloskeho preveril Pekár a v minútu pred koncom polčasu aj Šulek, ktorého strelu zvnútra pokutového územia hosťujúci brankár vyrazil.

V 51.minúte testoval Solničkovu pozornosť strelou zo strednej vzdialenosti Pačinda. O osem minút neskôr ten istý hráč našiel nabiehajúceho Viazanka, ktorý zblízka strelou z prvej rozvlnil bočnú sieť.

V 84. minúte chcel zmeniť bezgólový stav striedajúci Skvašík, zamieril však iba do stredu brány. Veľkú šancu mal po ňom následne aj Haskič, Solnička však reflexívne zasiahol nohou.

Dve minúty pred koncom sa zrodil rozhodujúci okamih zápasu, do lopty sa oprel Viazanko a prudkou strelou rozvlnil sieť - 0:1.

Spartak Myjava - MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól : 88.Viazanko.

Rozhodoval: Straka, ŽK: Černáček, Duga Kavka, 1621 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Neoveský, Černáček, T. Marček - P. Šulek (80. Ľ. Urgela), E. Daniel, D. Duga, Š. Pekár - F. Oršula (74. Šmahajčík), Kosík

Košice: Tofiloski - Korijkov, Ostojič, Kavka, Sekulič - Šinglár - Viazanko, Bukata (71. Skvašík), Pačinda (90. T. Huk), L. Djordjevič (61. Haskič) - O. Diaby