Košice si poradili s Dunajskou Stredou

(Autor: SITA/Jozef Jarošík)
TASR|17. máj 2014 o 19:26

V 31. kole futbalovej Corgoň ligy porazil MFK Košice doma Dunajskú Stredu 2:1.

KOŠICE. Domáci futbalisti začali aktívnejšie a už po niekoľkých sekundách hry Pačinda strelou spoza šestnástky opečiatkoval ľavú žrď Penksovej brány.

"Modro-žltí" pokračovali v ofenzívnom snažení a v 11. minúte potrestal zaváhanie hosťujúcej obrany Novák, ktorý obišiel Penksu a pohodlne otvoril skóre duelu - 1:0.

Košičania svojho súpera nepúšťali do šancí a jeho snaženie zastavili ešte pred svojou šestnástkou. Do ďalšej šance sa dostal v 25. minúte Skvašík, stav sa po jeho zakončení nezmenil.

Hostia po prvý raz poslali loptu na košickú bránu v 30. minúte, Majerníkova hlavička po rohovom kope našla iba dobre stojaceho Ružinského.

O dve minúty neskôr pálil z dobrej pozície nad bránu domáci Novák. Košického brankára natiahol v 36. minúte strelou spoza šestnástky Kwin, no zahrmelo na opačnej strane.

Viazanko z pravej strany poslal center na Diabyho hlavu a ten "rybičkou" zvýšil na 2:0.

Hostia ožili po prestávke

Druhé dejstvo odštartoval priamy kop Szaba, ktorý poslal loptu k ľavej žrdi Ružinského brány a korigoval na rozdiel jedného gólu - 2:1.

Hostia ožili, snažili sa viac kombinovať a tlačili sa do zakončenia. Domáca defenzíva nepúšťala hráčov Dunajskej Stredy do vyložených šancí, naopak po zisku lopty sa snažila o rýchle kontry.

V 62. minúte sa dostal v šestnástke hostí k lopte Novák, ale loptu napálil iba dobre vybiehajúceho Penksu.

O tri minúty neskôr si vyskočil v šestnástke domácich na center z ľavej strany Matúš, hlavou však nenamieril presne.

Pätnásť minút pred koncom duelu Novák z priameho kopu poriadne natiahol Penksu, ktorý zlikvidoval jeho strelecký pokus na dvakrát.

V 87. minúte Čaušič zastavil nedovolene Nováka a po druhej žltej karte sa porúčal z hracej plochy.

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Do zápasu sme vstúpili dobre. Súpera sme nepúšťali do vyložených šancí. Vedeli sme, že súper pôjde do druhého polčasu agresívnejšie. Dobre sme bránili, no nevyužili sme brejky. Zápas sme zvládli a musím sa poďakovať chlapcom. Dúfam, že sa nám podarí skončiť do šiesteho miesta."

Mikuláš Radványi, tréner DAC D. Streda: "To čo sme predviedli v prvom polčase sa nedá nazvať futbalom. Súper nás prevýšil vo všetkých činnostiach. V prestávke sme si povedali, čo chceme hrať. V druhom polčase sme boli agresívnejší a dokázali sme korigovať gólom. Nedali sme však druhý. Máme všetko vo svojich rukách a verím, že sa zachránime."

MFK Košice - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (2:0)

Góly: 11. Novák, 36. O. Diaby - 48. Szabo. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Korijkov, Novák - Szabo, Straka, Nguekam, ČK: Čaušič (po dvoch žltých kartách) 1 280 divákov.

MFK Košice: Ružinský - Kavka, Ostojič, Sekulič - Korijkov, Šinglár - Viazanko, Skvašík (83. Urban), Pačinda - Novák (90.+ Huk), O. Diaby (80. Djordjevič)

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Penksa - Turňa (85. Nurkovič), Čaušič, Majerník, Szabo - Kwin (64. Nguekam) - Valenta (32. Jakúbek), Straka, Gergel, Brašeň - Matúš