Košice zakončili ligu prehrou v Žiline, skončili šieste

V záverečnom, 33. kole futbalovej Corgoň ligy, prehral MFK Košice v Žiline 2:3.

Nermin Haskič dal jeden z košických gólov.(Zdroj: SITA/Jozef Jarošík)

V záverečnom, 33. kole futbalovej Corgoň ligy prehral MFK Košice v Žiline 2:3.

ŽILINA. Pod Dubňom mohli ísť do vedenia hostia, ale Skvašík v 7. minúte technickou strelou iba tesne minul Krnáčov ľavý vinkel.

O tri minúty neskôr zahodil na druhej strane dobrú šancu Škvarka, keď zvnútra šestnástky minul priestor brány.

Ale v 14. minúte košický stopér Huk nezachytil rýchly pas na Gubu, ten unikol voľným priestorom po pravej strane a jeho prihrávka do šestnástky na Jeliča napokon aj s tečom brániaceho Ostojiča skončila v bráne - 1:0. Ťažko povedať, či Jelič loptu naozaj trafil, ale gól bol pripísaný jemu.

V 23. minúte to bol opäť Guba, kto robil vietor v košickej šestnástke, z pravej strany sa predral až ku koncovke, ale pozorný Ružinský loptu vyrazil a obrana sa o ňu už postarala.

O štyri minúty neskôr si Haskič nabehol do žilinskej šestnástky na výborný dlhý center a keby bol vybiehajúci Krnáč iba na pol sekundy zaspal, Košice mohli vyrovnať. Napokon bol z toho riskantný, ale účinný zákrok domáceho gólmana.

Po rohovom kope v 34. minúte vyhral hlavičkový biliard pred žilinskou bránou Haskič a dostal loptu do siete - 1:1.

Z vyrovnávajúceho gólu sa však Košice tešili iba dve minúty, Mihalík rozbehol protiútok po ľavej strane, odkiaľ poslal výbornú prihrávku do pokutového územia, kam si dobre nabehol Guba a na dvakrát dostal loptu za chrbát Ružinského - 2:1.

Z vyrovnania sa opäť tešili iba dve minúty

Po zmene strán mali viac z hry hostia, čo bolo pochopiteľné. Zdalo sa, že Žilina chce hrať zodpovedne v defenzíve a vyčkávať na protiútoky.

Zaujal až technický pokus v 59. minúte z kopačky Skvašíka, ktorý to podobne skúšal aj na začiatku prvého polčasu, ale jeho strela sa opäť medzi žrde nevtesnala.

V 65. minúte zamotali hlavu domácej obrane v šestnástke Haskič s Diabym, ktorí si vtipne vymenili loptu, ale do streleckej príležitosti sa napokon ani jeden z nich nedostal, i keď nechýbalo veľa.

O štyri minúty neskôr mohol po rohovom kope vyrovnať Korijkov, ale Krnáč na bránkovej čiare zasiahol naozaj výborne.

V 77. minúte sa všetci hráči iba prizerali Pačindovej nenápadnej prízemnej polostrele, ktorá napokon iba o pár centimetrov minula Krnáčovu ľavú žrď.

Od tohto momentu neprešli ani dve minúty a Žilinčania po nenápadnej košickej akcii doplatili na svoju pasivitu,

Diaby na ľavej strane priťukol loptu Sekuličovi a ten prestrelil Krnáča - 2:2. Tento gól však "šošonov" nezlomil, iba prebudil vzdor v Jeličovi, chorvátsky útočník už o necelých 120 sekúnd parádnou strelou do vinkla z hranice šestnástky upravil na konečných 3:2.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Pekný futbal. Súper sem neprišiel brániť, hral dopredu, no platil naňho rýchly protiútok, o ktorý sme sa snažili. V prvom polčase sme hrali naozaj dobre a mali sme prevahu. V druhom polčase to bolo trochu horšie, Košice vyrovnali, no ku cti chlapcom slúži, že dokázali zdvihnúť hlavy a krásnym gólom Jeliča napokon ešte zápas vyhrali. Druhá polovica tohto zápasu nám však opäť ukázala, že máme na čom pracovať."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Videli sme pre diváka pekný zápas s množstvom šancí. Nám dnes chýbali piati hráči základnej zostavy, ale myslím si, že napriek tomu náhradníci odohrali dobrý duel. Mne sa to páčilo. Teraz môžeme ísť na dovolenku."

MŠK Žilina - MFK Košice 3:2 (2:1)

Góly: 14. a 81. Jelič, 35. Guba - 33. Haskič, 79. Sekulič.

Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Jelič - Šinglár, 1073 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Vavro (72. Škriniar), Hučko - Pečovský - Guba, Škvarka (63. Paur), Káčer, Mihalík (62. P. Jurčo) - Jelič

Košice: Ružinský - Kavka, Ostojič, Huk (46. T. Kubík) - Šinglár, Korijkov - Sekulič, Pačinda - Haskič, Diaby, Skvašík