Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V polmaratóne z Košíc do Sene dominovali Ukrajinci

Maratónsky klub Košice usporiadal 12. ročník polmaratónu na 21,1 km trati na trase Košice – Seňa za účasti 236 bežcov.

Polmaratónci. Krátko po štarte v Košiciach.Polmaratónci. Krátko po štarte v Košiciach. (Zdroj: ao)

KOŠICE. V oboch hlavných kategóriách mužov i žien dominovali ukrajinskí bežci, keď u mužov obsadili prvé štyri miesta a u žien prvé dve priečky.

Prvenstvo z vlaňajška obhájil Ruslan Pechnikov, pričom časom 1:09:16 h len o dve sekundy zaostal za rekordom trate Marcela Matanina (TJ Obalservis Košice) z roku 2006. Druhý dobehol Eduard Hapak za 1:12:42 h a tretí víťaz kategórie mužov od 40 rokov Orest Babjak (všetci JM Demolex Bardejov) za 1:12:46 h. Zo slovenských bežcov boli najrýchlejší piaty Adrián Vavrek (Dulova Ves) a za 1:14:40 h a šiesty Erik Onofrej (O5 BK Furča Košice) za 1:19:10 h. Celkove siedmy finišoval víťazný päťdesiatnik Štefan Rácz (ŠKB Budimír) za 1:21:38 h.

V konkurencii 29 žien zvíťazila Ukrajinka Daria Stoliarčuk (JM Demolex Bardejov) za 1:27:02 h pred krajankou Natáliou Malou za 1:29:03 h. Tretia finišovala víťazka kategórie žien od 40 rokov Mahuliena Krištanová (Code2B Košice) za 1:30:14 h Štvrtá (3. do 39 r.) dobehla Beáta Seligová (Metropol Košice) za 1:38:22 h.

Uvedené podujatie bolo súčasne 10. kolom bežeckej súťaže „Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2014“.

Vo veteránskych kategóriách si z východniarov okrem Rácza a Krištanovej najviac bodov do VVCV 2014 vybehali: M50-: 2. Vladimír Balogh (Košice), 3. Peter Janovič (BK Šaca), M60-: 1. Karol Labaš (Geoma Myslava) 1:28:08 h., 2. Bartolomej Ficzere (Sopka Seňa), 3. Ladislav Rada (MBO Strážske), W40-(1.W50-): 2. Alžbeta Tiszová (Tubecity IMS Košice), 3. Zlata Semanová (O5 BK Furča Košice). Súčasťou podujatia boli preteky korčuliarov na 20 km trati. V konkurencii 82 pretekárov bol najrýchlejší Kristián Terebeši (RKIC) za 34:07 min. a v kategórii žien celkove šiesta Renáta Karabová, ktorá zaostala za víťazom len 16 sekúnd.