Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Plavci ŠKP Košice získali dvadsať medailí

Uplynulý víkend sa uskutočnili Letné majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov.

Uplynulý víkend sa uskutočnili v dňoch 27. 6. - 29. 6. 2014 Letné majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov.

KOŠICE. Plavci ŠKP Košice pod vedením trénerskej dvojice Juraja Skálu a Ivana Šuleka nenechali nikoho na pochybách v tom, že stále patria medzi slovenskú špičku v plávaní. Dvadsať medailí, z toho 18 individuálnych, hovorí samo za seba.

Tituly Majster Slovenska medzi seniorkami sa podarilo vyplávať Carmen Mikušovej na 200 m motýlik časom 2:23,48.

Dve strieborné medaily pridala Carmen Mikušová ešte medzi seniorkami na 400 m kraul časom 4:31,95, 800 m kraul časom 9:30,57. Na 1500 m kraul časom 18:24,83. Bronzové medaile medzi seniorkami získala na 1500 m kraul časom 18:24,83, 100 m motýlik časom 1:05,19 a ako posledná členka štafety na 4 x 200 m voľný spôsob finišovala na treťom mieste.

V juniorskej kategórii pridala Carmen Mikušová štyri tituly na 400 m kraul časom 4:31,95, 800 m kraul časom 9:30,57 a 1500 m kraul časom 18:24,83 a samozrejme aj na 200 m motýlik časom 2:23,48. K tomu pridala ešte bronz na 50 m motýlik časom 29,28.

Medzi ženami získala individuálny bronz ešte Erika Borovová na 200 m motýlik časom 2:29,67. Okrem Eriky a Carmen boli členkou bronzového tímu na 4 x 200 m kraul aj Lucia Linkeschová a Diana Bellušová.

Medzi mužmi sa najviac darilo Sergejovi Kovachovi, ktorý získal titul Majster Slovenska v najkratšom šprinte na 50 m voľný štýl časom 23,55. V kráľovskej disciplíne 100 m kraul dohmatol tesne na druhom mieste časom 52,43. Výraznou mierou sa podieľal na druhom mieste štafety ako finišmen. Ďalšími členmi striebornej štafety boli ešte Vladislav Vovčko, Jakub Tomáš a Jakub Mohler.

Príjemne prekvapil junior Rastislav Trocha, ktorý získal svoju prvú seniorskú medailu na 50 m znak časom 28,84. Medzi juniormi pridal ešte striebro na 50 m znak časom 28,84 a aj v šprinte na 50 m kraul časom 24,73.
Poslednú individuálnu medailu získal ďalší junior Jakub Mohler na 100 m kraul časom 55,04 skončil na treťom mieste medzi juniormi.

Celkové vystúpenie našich plavcov musíme hodnotiť veľmi pozitívne. Aj tí plavci, ktorí nezískali individuálne medaily, si zlepšili svoje časy. Či už to bola Lucia Linkeschová, ktorá predviedla pekné zlepšenia na 200 m motýlik (čas 2:39,72) a 400 m polohové preteky (čas 5:30,59). Štafete na 4x200m kraul pomohla k bronzovej medaile. Diana Bellušová sa dokázala zlepšiť na 800 m kraul (čas 10:31,42) ale aj na 200 m kraul (čas 2:23,97). Pomohla štafete na 4 x 200 m k bronzovej medaile. Katarína Pilipčuková vylepšila svoj najlepší výkon na 200 m motýlik (čas 2:42,28) a aj na 50 m motýlik (čas 32,03).

Z našich mužov treba spomenúť aj Branislava Vovčka, ktorý sa vrátil späť do nášho klubu z Banskej Bystrice. Dokázal sa postupne zlepšiť na 100 m motýlik (čas 1:02,30), 50 m motýlik (čas 27,72) ale aj na 50 m kraul (čas 25,84).

Štafeta ŠKP Košice 4 x 100 m v. spôsob muži
V prvom rade sprava Kovach Sergiy a Mohler Jakub.

Štafeta ŠKP Košice 4 x 200 m v. spôsob ženy
Zľava Bellušová, Borovová, Mikušová a Linkeschová.