Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Na štadióne v Barci opäť zavládla radosť z futbalu

Víťazstvo domácich MFK B nad Dolným Kubínom 4:2, aj keď sa zdá jednoznačné, sa však nerodilo ľahko.

KOŠICE. Nádherné počasie, vynikajúci trávnik, skvelé výkony účinkujúcich so šesťgólovým menu a parádna odozva na tribúnach. Tak by sa dala v skratke zhodnotiť druholigová premiéra košickej rezervy na barčianskom štadióne.

„Chceli sme vkročiť do súťaže ľavou a odraziť sa víťazstvom, no súper nám ho nehodlal darovať,“ rozhovoril sa kapitán tímu Mikuláš Tóth.

„I tak ho považujeme za zaslúžené. Za troma bodmi sme išli od začiatku a s výnimkou nejakých desiatich minút na rozhraní oboch polčasov sme muziku tvrdili my. Bojovali sme všetci a pridali aj dostatok futbalového umu,“ obzrel sa dozadu pravý obranca Košičanov.

„Sme radi, že nám to vyšlo a potešili sme i slušnú návštevu. Hralo sa nám naozaj fajn a odozvou na to bol častý potlesk tribún. To sme na našich zápasoch dávno nezažili,“ pochvaľovala si atmosféru v Barci 26–ročná defenzívna opora žlto–modrých.

Rovnako tak to vnímal aj ich kouč Marek Fabuľa: „Naozaj to bolo jedinečné. O tom by mal byť futbal. Samozrejme, nevyhli sme sa chybám, ale tento tím má na to ešte právo. Je to mladý kolektív, v ktorom chceme dopestovať tých najšikovnejších na presadenie sa v prvom mužstve. Tak, ako sa to naposledy podarilo s Jožkom Skvašíkom. Súper nám robil starosti najmä v podaní Saniho, strelca oboch gólov. Ale našou aktivitou sme Oravcom nedali príliš veľa možností využiť tohto hráča častejšie. Aj keď sme po prestávke ešte raz inkasovali, predsa len sa dôležitým momentom zlomu stala Ružinským zneškodnená penalta tesne pred ochodom na polčasovú prestávku. Ináč musím vysloviť maximálnu spokojnosť s výkonom mužstva v celom zápase. My sme diktovali tempo až na krátky úsek, keď sme prekonali klinickú smrť, sme na trávniku jasne dominovali. Aj to bol určite impulz pre perfektnú kulisu, ktorú nám vytvorili prítomní diváci a ja verím, že sa po Košiciach rozšíri šum, že do Barce sa oplatí prísť, lebo ich čaká dobrý futbal. Ľudia radi chlapcom zatlieskali a pre mnohých z nich to bol doteraz nepoznaný zážitok a príjemná skúsenosť.“

A že s takým pohľadom hodno súhlasiť, potvrdzujú i slová kormidelníka Dolného Kubína Jozefa Šina: „Zápas by sa určite vyvíjal ináč, keby sme už do šatní išli s náskokom. Nepremenený pokutový kop, ešte jedna nepresná hlavička po štandardke za stavu 2:1 pre nás a následná gólová erupcia domácich skreslili vývoj na ihrisku. Prehra je z nášho pohľadu krutá. Ale o tom bude druhá liga. Každú našu chybu súper potrestá a teda, treba sa im vyhnúť. Avšak musím vyzdvihnúť korektné prostredie. Diváci nešetrili dlane, odmeňovali potleskom vydarené akcie, proste paráda. Bol som tu prvýkrát a ostal som očarený. Tak by to malo vyzerať na našich štadiónoch. Prajnosť voči hráčom na oboch stranách i tolerancia k nezdarom.“