KOŠICE. V jednej časti polikliniky na Triede SNP, kde sú na siedmich poschodiach sústredené stomatologické a stomatochirurgické pracoviská a ambulancie, nefunguje ani jeden z dvoch výťahov.
Kým jeden menší je zastaraný a preto je odstavený už viac ako päť rokov, ďalší nepremáva druhý týždeň. Pacientom ostáva jediná možnosť - schodisko.
Na problém upozornila Košičanka Katarína Metzgerová, ktorá počas týždňa zmeškala termín u svojej stomatologičky.
Po schodoch na šieste poschodie sa ísť neodvážila, pretože jej v tom bránia zdravotné ťažkosti.
„Som po operácii chrbtice. Okrem toho neviem používať nohu tak, ako by som chcela, preto je pre mňa problém zvládnuť akékoľvek schodisko. Našťastie, zubárka mi vyšla v ústrety, zoberie ma inokedy aj mimo poradia. Takže si počkám, kým pôjde výťah a prídem.“
Pacient: Chýba upozornenie
Denne zubné pracoviská navštevujú stovky ľudí vrátane dôchodcov. „Viacerí sa rozčuľovali, že musia ísť pešo. Ja mám ochrnutú mamu, neviem si predstaviť, akoby som s ňou išla na ošetrenie.“
Dodáva, že vraj k stomatológom vedie cesta ďalším výťahom umiestneným v inej časti polikliniky. O nej však ľudia nevedia.
Ďalšiemu z pacientov, ktorému mali vybrať stehy z brady, zase prekáža, že na výťahu chýba upozornenie. „Malo by navigovať ľudí na alternatívny spôsoch prechodu k stomatologickým pracoviskám.
Jeden opravia
Poliklinika patrí pod Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura. Jej hovorkyňa potvrdila, že jeden z výťahov je aktuálne vyradený z prevádzky.
Na jeho opravu a opätovné spustenie objednala nemocnica náhradný dielec. Výťah by podľa Šustovej mal byť v prevádzke do konca tohto týždňa.
Oprava druhého menšieho výťahu zatiaľ v pláne nie je. Nemocnica vysvetlila, že by to bolo finančne náročné a vyžiadalo si investíciu niekoľko desiatok tisíc eur.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári