Košice prekonali v pohári ďalšiu oravskú prekážku

Otvoril strelecký účet. Prvý gól Košičanov v Tvrdošíne vsietil Nermin Haskič.
Otvoril strelecký účet. Prvý gól Košičanov v Tvrdošíne vsietil Nermin Haskič. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|4. sep 2014 o 00:00

Futbalisti MFK Košice splnili „oravskú“ pohárovú normu, štyri góly na zápas a čisté vlastné konto, po Námestove aj v Tvrdošíne.

V podstate len potvrdili niekoľkotriedny rozdiel, ktorý je medzi nimi a ich súpermi v novom ročníku Slovenského pohára (Námestovo hrá III. ligu, Tvrdošín štvrtú), čo sa od obhajcu trofeje, celkom prirodzene, aj očakáva.

KOŠICE. Stredopoliar žlto-modrých Miroslav Viazanko tvrdí, že tú „oravskú“ normu mohlo jeho mužstvo v rázovitom Tvrdošíne aj prekročiť, a to dosť výrazne, keby sa jeho spoluhráči v druhom polčase nezamerali na inú disciplínu ako strieľanie gólov.

„Triafali sme 'tyčky',“ zasmial sa hrajúci „inventár“ košického mužstva. „Za prvých sedem minút druhého polčasu sme ich nastrelili tri, takže sme mohli dať aj viac gólov ako štyri. Ale sme radi, že sa nám podarilo 'aspoň' to. Ten zápas mal taký priebeh, aký sme si predstavovali.“

Že do prestávky bolo prakticky „vymaľované“. „Celý duel v Tvrdošíne bol v našej réžii. Bol to konečne jeden z tých zápasov, že nám vychádzalo všetko tak, ako sme si želali. Od začiatku sme diktovali tempo hry, a vytvárali sme si veľa streleckých príležitostí, pološance i gólové šance, a súpera sme nepustili k ničomu. Bola len otázka času, kedy sa presadíme. Do prestávky sme strelili tri góly, a v druhom polčase sme si celkom dobre zatrénovali. Jasné, bol to súper zo štvrtej ligy, a výkonnostný rozdiel bol evidentný, ale môžem povedať, že sme si ten zápas celkom užili. Mali sme veľa pekných šancí i kombinácií, čo by sme radi preniesli aj do ligy. Aj keď určite to nebude v takom množstve ako s týmto súperom.“

Pekný štadiónik, korektné prostredie

Zdá sa, že druhý krok Košičanov v novej edícii Slovenského pohára bol oveľa ľahší ako „detto“ víťazstvo 4:0 v Námestove. Bol Tvrdošín aj ľahší súper?

„Myslím si, že to bol porovnateľný súper s Námestovom,“ vraví Miroslav Viazanko. „Tvrdošín v súčasnosti vedie štvrtú ligu a má dobrú fazónu. Boli na nás nabaudení, v čom im pomáhali aj diváci, ktorých prišlo na pekný štadiónik dosť, ja to odhadujem na takých dvetisíc... Neviem, možno preháňam... Ale prostredie je tam naozaj veľmi pekné, futbalové. Šatne i sprchy na veľmi dobrej úrovni, všetko vynovené. Vidieť, že tam majú futbal radi. Aj obecenstvo bolo veľmi korektné, nadávky sme nepočuli, ba diváci nám aj zatlieskali, uznali kvality súpera.“

Košičania sú stále iba na začiatku obhajoby svojej pohárovej práce z minulej sezóny, lebo to ťažké v Slovnaft Cupe ešte len príde. Ale každým krokom ich chuť obhájiť trofej rastie.

„Samozrejme. Pohár má svoje čaro, a my sme radi, že nám to v ňom ide dobre aj v novej sezóne, zatiaľ sme všetko zvládli k našej spokojnosti,“ chystal sa Miroslav Viazanko po zápase v Tvrdošíne nastúpiť do autobusu.

Slovenský pohár

3. kolo (na 1 zápas)

Tvrdošín – Košice 0:4 (0:3)

Góly: 24. Haskič, 30. Pačinda, 41. Skvašík, 62. Škutka. Pred 1 000 divákmi rozhodoval Korista.

KOŠICE: Stijakovič – Sekulič, Ostojič, Skvašík, Pačinda, Šinglár (64. Diaby), Korijkov, Viazanko, Škutka (62. Novák), Haskič, Bašista (46. Kavka).

Ďalšie výsledky: Spišské Vlachy - Zvolen 0:1 (0:1). Gól: 21. Špilár, Lokomotíva Košice - Trenčín 1:2 (1:1). Góly: 5. Kokočák - 25. Edmond, 63. Mondek, Medzev – L. Mikuláš 0:1 (0:0). Gól: 75. Szalka (vlastný).