Košičania vstávajú z popola, doma s prehľadom zdolali Podbrezovú

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
TASR|13. sep 2014 o 17:08

O tri góly MFK do siete nováčika sa postarali Viazanko, Škutka a Novák.

KOŠICE. Futbalisti MFK Košice zvíťazili v zápase 9. kola nad nováčikom Fortuna ligy z Podbrezovej 3:0. O góly MFK sa postarali Viazanko, Škutka a Novák.

Priebeh zápasu

Na rozmočenom trávniku boli v úvodných desiatich minútach aktívnejší hostia. Andrič strieľal v 7. minúte nad bránku a o tri minúty neskôr nebol na opačnej strane úspešný ani Haskič, ktorý neuspel sám pred brankárom Maťašovským.

Na šmykľavom teréne sa mužstvá snažili najmä o strely z väčších vzdialeností. V 19. minúte strieľal nebezpečne Podio a o päť minút nebol úspešný ani jeho spoluhráč Gál-Andrezly.

Domáci s pribúdajúcimi minútami dostávali hru do svojej réžie a v 28. minúte nebezpečne hlavičkoval Haskič a krátko po ňom Maťašovského zamestnala tvrdá strela Škutku.

Strelecky aktívny Gál-Andrezly skúšal šťastie na opačnej strane v 34. minúte, no jeho razantný pokus spoza šestnástky tesne minul hornú žŕdku.

V 37. minúte si na prihrávku Škutku nabehol Viazanko a po šprintérskom súboji sa zbavil obrancu Podbrezovej a sám pred Maťašovským otvoril skóre - 1:0.

Gól domácich upokojil a hosťom vzal vietor z plachiet.

Potvrdilo sa to aj krátko po zmene strán. V 50. minúte Haskič odcentroval do šestnástky, kde nikým nekrytý Škutka hlavou pohodlne pridal druhý gól Košíc.

Skorigovať výsledok sa v 72. minúte pokúsil Nworah, no ľavačkou brankára Stijakoviča neprekvapil. V 78. minúte zakončil Bukata rýchly protiútok domácich iba prudkou strelou do brankára Maťašovského.

Necelú tisícku košických divákov potešil v 82. minúte aj Ján Novák, ktorý lobom prekvapil brankára hostí. V závere mohli Novák aj Haskič pridať štvrtý gól domácich, no skóre už nezmenili.

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Do zápasu sme nevstúpili dobre. Zle sme kombinovali, neovládali sme stred ihriska. Po góle sme ožili, dodalo nám to energiu. V druhom polčase sme poctivo bránili a keby sme využili viac šancí, mohlo byť naše víťazstvo ešte vyššie."

Jaroslav Kentoš, tréner ŽP Šport Podbrezová: "Gratulujem Košiciam k víťazstvu, ktoré bolo zaslúžené. Mali sme dobrý vstup do zápasu, vytvorili sme si niekoľko príležitostí, no škoda, že zostali nevyužité. Nespokojný som najmä s hrou v obrane, ktorá bola katastrofálna. Pri prvom góle Viazanko vyzvŕtal celú našu obranu a pri druhom sme Škutkovi nechali veľmi veľa priestoru. Po inkasovaných góloch už naša hra vôbec nebola dobrá. Musíme sa zodpovedne pripraviť na ďalšie zápasy."