Bartánus po góle ukazoval kamarátovi trojku

(Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|29. okt 2014 o 00:00

Po výhre nad Zvolenom natiahli oceliari víťaznú sériu už na sedem zápasov a upevnili si prvé miesto.

Po výhre 4:1 nad Zvolenom natiahli hokejisti HC Košice víťaznú sériu už na sedem zápasov a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Za stavu 3:0 po dvoch tretinách sa zdalo byť o osude zápasu rozhodnuté, no gól Juríka v polovici tretej tretiny ešte zdramatizoval záver stretnutia. Posledné slovo však mali domáci, keď sa jedenásť sekúnd pred koncom trafil v presilovke Marek Bartánus.

KOŠICE. V Steel Aréne sa v utorkovom dueli 19. kola hokejovej extraligy odohral súboj prvého celku s tretím.

Zvolen neprišiel do Košíc len brániť a aj vďaka tomu videli diváci svižný hokej s množstvom šancí.

Košičania si gólmi Lapšanského, Spilara a Chovana vypracovali pohodlný trojgólový náskok. Ten síce Zvolenčania v tretej tretine znížili, no vlastnou nedisciplinovanosťou sa v závere pripravili o šancu upraviť výsledok vo svoj prospech.

Obrana opäť nesklamala

Výsledok 4:1 pečatil košický útočník Marek Bartánus, ktorý pohotovou strelou pár sekúnd pred koncom stretnutia prekvapil hosťujúceho brankára.

„Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, keďže Zvolen má veľmi kvalitný útok, ale naša obrana opäť nesklamala. Podarilo sa nám streliť štyri góly, takže sme radi za tri body,“ povedal po zápase Bartánus.

Skóre mohol otvoriť už v prvej minúte Gabriel Spilar, ktorý sa dostal do samostatného úniku, no jeho bekhendový blafák sa do brány nevošiel. Domácich priaznivcov však potešil Adam Lapšanský, ktorý tvrdou strelou otvoril skóre zápasu.

„Práve prvý gól bol veľmi dôležitý. V tomto ťažkom zápase sme sa potrebovali ujať vedenia. Po tej slabšej prvej tretine, kedy sme nemali úplne ideálny pohyb, sme pridali v druhej a ja som rád, že sme to zvládli a vyhrali,“ skonštatoval košický útočník.

Zmenil oslavné gesto

V čase kedy už viacero divákov pomaly vstávalo zo sedadiel a potleskom dávali najavo svoju spokojnosť pridal Marek Bartánus štvrtý gól východniarov. Netradičným gestom po góle ukazoval čosi rukou do hľadiska.

„Bol som dohodnutý s kamarátom, že ak sa mi podarí streliť gól, tak nebudem ukazovať klasické oslavné gesto, ale ukážem mu trojku. Našťastie mi to tam padlo a mohol som sľúbené gesto ukázať,“ pousmial sa M. Bartánus.