Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír
Nájdete nás na webe
AKTUALIZOVANÉ 19:40

Oceliari v Piešťanoch zvíťazili a ujali sa vedenia v sérii

Hokejisti košického HC zvíťazili v treťom dueli štvrťfinálovej série extraligy na ľade Piešťan 4:3.

(Zdroj: SITA/Martin Havran)

Hokejisti košického HC zvíťazili v treťom dueli štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade Piešťan 4:3.

PIEŠŤANY, KOŠICE. Hokejisti HC Košice triumfovali v treťom štvrťfinále extraligovej play off na ľade ŠHK 37 Piešťany 4:3 a ujali sa vedenia 2:1 v sérii.

Priebeh zápasu

Do tretieho štvrťfinále lepšie vstúpili domáci. Najmä Pašeka bolo riadne cítiť a vidieť. Počas prvej tretiny mal tri vyložené šance, ale na Hyláka nevyzrel a Piešťany to neskôr mrzelo.

Z prvej vážnejšej pološance udreli Košičania. Puk v spleti tiel vybojoval Spilar, potiahol ho pred bránku a prekonal Šúreka 0:1.

Úvod druhej časti patril Košičanom. V 22. minúte našiel Sojčík prihrávkou na zadnú žrď Kutálka a exPiešťanec nezaváhal 0:2. Odpoveď Stupku a Peška gól nepriniesla, a tak udreli Košičania po tretíkrát.

Macejko našiel strieľanou prihrávkou Suju, ktorý tečom poslal majstra už do trojgólového vedenia. Domáci sa dočkali v polovici 39. minúty, keď potrestali zle košické striedanie. Konečný našiel spoza bránky Klempu a ten znížil 1:3.

V 47. minúte sa domáci dočkali druhýkrát, keď po buly zaváhal Jenčík a Stupka sám pred Hylákom nezaváhal a rozblikal piešťanskú nádej na víťazstvo 2:3.

Tú na začiatku 56. minúty úplne rozžiaril Mišura, ktorý prešiel cez celé klzisko. Obohral aj vybehnutého Hyláka, no jeho strelu zastavila žŕdku a ostala stať v bránkovisku, odkiaľ ju dorazil Klempa 3:3.

Keď už sa zdalo, že stretnutie pôjde do predĺženia, vyhodili Košičania puk, ktorý sa zamotal Škadrovi medzi nohy. Ten o tom nevedel, rozbehnutý Sojčík ho oň obral a dve sekundy pred koncom rozhodol o košickom víťazstve 4:3.

Štvrtý duel je na programe už vo štvrtok od 17.00 h opäť v Piešťanoch.

Hlasy trénerov

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Mužstvo sa dalo dokopy a hrá výborne. Keď sme disciplinovaní a nerobíme fauly, dokážeme hrať s každým, čo sme dokázali v Košiciach a aj dnes. Je smola, že sme dnes nezískali bod. V prvej časti sme nepremenili šance, v závere sa nám podarilo vyrovnať. Chybu nemôžem vyčítať nikomu, to sa stáva, taký je život."

Peter Oremus, tréner Košíc: "Tieto zápasy sa hrajú na víťazstvá a my sa z neho tešíme, spravili sme ďalší krok. Ustáli sme tlak Piešťan a dali sme gól. Pridali sme ďalšie dva, čo nás upokojilo. Po našej chybe sme dostali prvý gól, následne Piešťany vycítili šancu a využili ju. Gól v samom závere si cením."

Štatistika

Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - streda:

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) - stav série 1:2

Góly: 39. T. Klempa (R. Konečný), 47. Stupka (Pašek), 56. T. Klempa (Mišura, Leško) - 19. Spilar (P. Bartoš, Jenčík), 22. Kutálek (Sojčík, Matúš Chovan), 36. Suja (Macejko, R. Bondra), 60. Sojčík (Spilar)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Mllner - Kacej, Výleta, 2027 divákov

Zostavy:

Piešťany: Šúrek - Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka - Haring, Peško, S. Petráš - Holovič, Pašek, Stupka - T. Klempa, Mišura, R. Konečný - F. Hudec, Vaculín, Románek

Košice: Hylák - Philipp, E. Černák, Šeda, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Markuš, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Lapšanský, Hrnka, Bicek - Sojčík, Matúš Chovan, Kutálek - Hiňďoš, Suja, R. Bondra