Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Technici nervák zvládli, drámu rozhodlo až predĺženie

Šláger prvého s druhým v prvej lige mužov bola basketbalová lahôdka.

Neuveriteľná dráma. Duel potvrdil, že sa stretli top tímy prvej ligy.Neuveriteľná dráma. Duel potvrdil, že sa stretli top tímy prvej ligy. (Zdroj: mb)

Určený bol len pre silné nervy, lebo infarktový záver rozhodnutie nepriniesol, rozuzlenie „detektívky“ padlo až v predĺžení. V ňom sa radovali Košičania, ktorí domáci Lučenec napokon predsa len donútili kapitulovať.

LUČENEC, KOŠICE. Basketbalisti Slávie TU Košice napokon zvíťazili 98:96 po predĺžení na pôde najväčšieho rivala, ktorý má v kádri tiež legionárov či skúseného Goliana.

V boji o postup do najvyššej súťaže tak dosiahli mimoriadne dôležitú výhru a teraz už majú postupovú hru rozbehnutú výborne.

Pred Lučencom majú šesť kôl pred koncom súťaže na čele tabuľky už dvojbodový náskok, ale zabúdať vo vyrovnanej tabuľke netreba ani na ďalších konkurentov.

Domáci vyrovnali s klaksónom

Duel v Novohrade priniesol veľmi kvalitnú hru, bol plný nečakaných zvratov, súperi sa striedali vo vedení.

Vyvrcholilo to v koncovke. Minútu a pol pred koncom riadneho hracieho času nová košická posila z Interu Stanislav Baldovský trojkou strhla vedenie na stranu hostí – 79:80.

Domáci kontrovali, no 15 sekúnd pred záverom chorvátsky legionár Radoš opäť naklonil misky váh na stranu technikov – 81:82. Deväť sekúnd pred koncom to bolo 81:83 a zdalo sa, že Košice budú oslavovať. Lenže posledný útok Lučenčanom vyšiel a s klaksónom zázračne vyrovnali.

Po skončení riadneho hracieho času teda svetelná tabuľa ukazovala 83:83.

Na rad prišlo päťminútové predĺženie. Šťastena sa napokon priklonila na stranu hostí, ktorí poldruha minúty pred záverečným hvizdom rozhodcovskej píšťalky prehrávali 90:91.

Lenže pol minúty pred koncom sa odpútali a zrazu už vyhrávali 97:93. Domáci síce trojkou opäť všetko zdramatizovali, ale tentoraz už záverečnou strelou za stavu 98:96 pre Košice vyrovnať nedokázali, a tak v tábore technikov mohla prepuknúť veľká radosť po neskutočnej dráme.

V drese víťazov strelecky exceloval Američan Curtis, ale pri premiére v drese technikov to padalo aj novej akvizícii Baldovskému.

„Bol to dobrý zápas. Celkovo rozhodol fakt, že Košice majú desať – jedenásť vyrovnaných hráčov, ktorých držali v rotácii. Nám ubúdali sily a v závere sa viacerí vyfaulovali,“ zhodnotil Košičanom dobre známy hrajúci tréner Lučenca Michal Tarabus, ktorý v minulosti hrával aj v metropole východu.

BK Lučenec – Slávia TU Košice 96:98 po predĺžení (83:83, 34:36).

Najviac bodov Lučenca: Jones 38, Živkovič 19, Golian 13, Tarabus 12.

Slávia TU: Curtis 32, Baldovský 25, Allen 23, Hintoš 9, Radoš 6, Ulman 2, Lechman 1, Oberuč, Jaráy, Mustapič, Zibrinyi, Kiss.