Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Opátčanov rozladil gól, Haniska bola efektívnejšia

Domáca jarná treťoligová premiéra vyšla futbalistom Hanisky oveľa lepšie ako si predstavovali.

Strelec. Najvyššie z tohto klbka hráčov vyskočil Matúš Pekár, avšak gól z toho nebol.(Zdroj: glo)

Pred derby s V. Opátskym nemali veľké oči, lebo súper sa posilnil a v príprave dosiahol viaceré dobré výsledky. V prvom majstráku Opátčania na nich však nenadviazali.

HANISKA. Derby malo solídnu úroveň, aj keď na hre oboch celkov bolo badať dlhú zimnú prestávku.

Prílišná snaha akoby hráčom zväzovala nohy, viazla kombinácia a oba celky sa spoliehali na dlhé nakopávané lopty.

Vymaľované za dve minúty

Do streleckej listiny v derby sa zapísali Matúš Pekár a Michal Molnár. Po hodine hry sa presadil prv menovaný, ktorý zužitkoval presný center Kolbasa. O dve minúty neskôr sa skóre menilo, keď Molnár nedal vyniknúť Pellovi v bráne hostí.

Po víťazstve 2:0 zavládla v tábore Hanisky dobrá nálada, ktorá si v tabuľke polepšila o jedno miesto a poskočila na štvrtú priečku.

„Na prírodnej tráve sme odohrali dobrý zápas s kvalitným súperom. Víťazstvo teší, avšak ak by som bol nestranný, tak remíza by bola spravodlivejšia. Futbal je o góloch a tie sme v derby strieľali iba my,“ rozhovoril sa tréner Hanisky Pavol Mikloš.

„Pekár potvrdil prečo je najlepším strelcom súťaže. Otvoril skóre a dostal sa aj do ďalších šancí. Oplatilo sa Majerníkovi zabojovať pred šestnástkou hostí, získal stratenú loptu a presnou prihrávkou ponúkol gól Michalovi Molnárovi ako na podnose. Korením futbalu sú góly, nám sa podarilo streliť dva, čo rozhodlo. Súper nemal veľa vyložených šancí. Hral síce umne, ale iba po našu šestnástku. Poznáme sa dlhé roky a derby nemá dopredu jasného favorita. Zápasu sme sa obávali, ale musím poďakovať hráčom za disciplínu a morálku, akú na trávniku ukázali. Zomkli sa a podali kolektívny výkon, preto nikoho by som nechcel vyzdvihovať. V porovnaní so súperom sme boli efektívnejší, dali dva krásne góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve.“

Dva rozdielne polčasy

Celkom dvoch tvári môžeme pokojne označiť mužstvo V. Opátskeho, ktoré to ukázalo aj v derby v Haniske.

Pokiaľ v prvom dejstve boli aktívnejší, mali aj niekoľko sľubných streleckých pokusov.

Po zmene strán však vybehlo na trávnik akoby iné mužstvo, ktoré si nedokázalo v strede poľa presne prihrať a urobili v defenzíve viacero chýb, ktoré nakoniec rozhodli o výsledku.

Premiéra novému kormidelníkovi nevyšla, a proti negatívam v hre našiel v nej aj viaceré dobré momenty.

„Futbal sa hrá na góly, ktoré sa nám však nepodarilo streliť. Odohrali sme dva rozdielne polčasy, prvý bol podľa našich predstáv, chceli sme v ňom streliť gól. Boli sme nebezpečnejší, nastrelili žrď, avšak ďalšie možnosti sme nedotiahli do gólového zakončenia. Druhý polčas sme si predstavovali inak, chceli sme prevziať iniciatívu, byť aktívnejší. Prvý gól nás rozladil a výsledkom bol druhý inkasovaný. Udialo sa to v krátkom časovom slede. Položilo nás to a už sme nehrali to, čo sme si povedali v kabíne. Viaceré herné situácie sme nevyhodnotili najlepšie, tlačili sme sa stredom cez vysokých stopérov, čo bola voda na domáci mlyn. Škoda, lebo po prvom dejstve to vyzeralo nádejne, ale pokiaľ nebudeme efektívnejší v koncovke, ťažko môžeme bodovať. Nezvládli sme, ako sa hovorí, nadstavbu v tomto stretnutí – góly. Ideme ďalej, pred nami sú ďalšie stretnutia, musíme zlepšiť koncovku, lebo v derby sme na ňu vyhoreli,“ povedal na margo derby tréner V. Opátskeho Anton Šoltís.