Viazanko: Chyba nebola v penaltách, pokazili sme si to v zápase

Erik Pačinda. Padá v súboji pred šestnástkou hostí.
Erik Pačinda. Padá v súboji pred šestnástkou hostí. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|19. mar 2015 o 00:00

Ako deň a noc, také bolo pre futbalistov MFK Košice štvrťfinále Slovenského pohára s Dunajskou Stredou.

Ako deň a noc, taký bol pre futbalistov MFK Košice sobotňajší ligový zápas s Myjavou a včerajšie štvrťfinále Slovenského pohára s Dunajskou Stredou. V sobotu ofenzívny festival, množstvo šancí a zaslúžené tri body, v stredu veľké trápenie, kopa nepresností i strategických chýb a červená v pohári. Obhajca trofeje zostal tentoraz pred bránami semifinále.

KOŠICE. Dá sa to zvaliť aj na tradičný čermeľský vietor, ale tých pokazených prihrávok či zmätkov v defenzíve bolo trochu priveľa. Šancí zas, na rozdiel od soboty, len poskromne.

Najväčšiu spálil Haskič tesne pred odchodom do kabín. A keď predsa len Viazanko (ktorý do druhého polčasu vystriedal Dimuna), aj keď skôr z ničoho ako zo šance, v 64. minúte skóroval, na nočnej oblohe zablikala hviezdička, že by to mohlo byť aspoň vydreté víťazstvo, keď už nie suverénna jazda obhajcu.

„Samozrejme, Dunajská Streda bol úplne iný súper ako Myjava. Hral úplne inak, snažil sa neurobiť nejakú chybu, a my sme tú, možno jedinú chybičku potrestali.“

Na stupnici futbalových kuriozít by mal Viazankov gól takmer najvyššiu známku. Lebo do Polačekovej brány sa dokotúľala skôr jeho prihrávka ako strela.

„Prvý úmysel bol ten, aby som to dával pred bránu, kde nabiehal Pači (Erik Pačinda - pozn. red.), takže som ho len chcel trafiť, ale on tú loptu nestihol, a ona sa vlastne dokotúľala až do brány. Takže, trošku šťastný gól, ale aj také sa rátajú. Podobne kuriózny gól som dal kedysi dávno, ešte v Prešove, tiež v pohári. Tiež som centroval, ale vtedy som to zavesil pod brvno.“

Zápasová situácia sa natrénovať nedá

Dunajská Streda však hrala veľmi dobre a Košičania vlastne celý druhý polčas balansovali na postupovej hrane. A neudržali sa na nej.

Futbaloví „mudrci“ tvrdia, že to mali zahrať v závere taktickejšie, že tréner Fabuľa mal ešte striedať (lebo ešte mal možnosť), aby súpera vyviedol z rytmu a nepustil ho do tlaku. Dostať gól dve minúty pred koncom, to musí mať na psychiku hráčov deštruktívne účinky. A hneď ísť takto kopať jedenástky...

„Škoda, že sme v závere inkasovali, lebo to by sa nemalo stávať. Taký zápas už musíme dotiahnuť do konca,“ vraví Miroslav Viazanko, ktorý si postavil loptu na biely bod ako prvý.

On bezpečne premenil, v tretej sérii aj Erik Pačinda, aj keď mu to dlhoruký brankár Polaček vystihol, no Sekulič to kopol veľmi zle a Šinglár napálil loptu do brvna, a hostia už nemuseli použiť ani piateho „žolíka“.

„No myslím si, že nikoho netreba viniť z tých jedenástok, sami sme si to pokazili už v zápase, chyba nebola v penaltách,“ treba dať Miroslavovi Viazankovi za pravdu.

Lebo jedenástky, to je už len absolútna lotéria.

„Penalty sa dajú trénovať, ale zápasová situácia sa natrénovať nikdy nedá. Je to už len na každom hráčovi, ako sa s tým v danom zápase vysporiada. Na penalty ide ten, kto sa na ne cíti. Tréner sa pýtal, kto chce ísť, a tí, ktorí chceli, tak išli...“

Brankár Nikola Stijakovič musel, aj keby nechcel. Bola nádej, že niečo chytí, lebo v zápase sa blysol minimálne dvoma parádnymi zákrokmi. A na tréningu si penaltový rozstrel vyskúšal.

„Pred dvoma dňami, a myslím si, že tam mi to išlo celkom dobre.“

Ale naostro, v pohárovom rozstrele, si na loptu nesiahol. Nedal mu šancu ani Senegalčan Pape Macou Sarr, lebo prestrelil...

„Šok, šok, je to veľký šok,“ vysúkal zo seba brankár Stijakovič ponáhľajúc sa do kabíny. „Šok je dostať gól v 88. minúte, neviem sa z toho spamätať, celý tím je z toho šokovaný. Je to veľké sklamanie, takáto prehra vo štvrťfinále veľmi bolí.“

Fakty

Košice – D. Streda 1:1 (0:0), 2:3 rozstrel z 11 m

Góly: 64. Viazanko - 87. Ljubičič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Sekulič, Djordjevič, Novák, Šinglár - Ljubičič, 1410 divákov.

Postúpila D. Streda.

Rozstrel: Viazanko - 1:0, Szarka - 1:1, Sekulič - nedal, Szabó - 1:2, Pačinda - 2:2, Michalík - 2:3, Novák - nedal, Sarr - nedal, Šinglár – nedal.

Košice: Stijakovič Sekulič, Kavka, Ostojič, Djordjevič - Šinglár - Haskič, Huk, Dimun (46. Viazanko), Pačinda – Novák.

D. Streda: Polaček Turňa, Michalík, Kwin, Szabó - Ljubičič, Sesar (73. Černák) Ujlaky (59. Brašeň), Sarr, Štepanovský (81. Krišto) Szarka.

Domov»Sportnet na východe»Viazanko: Chyba nebola v penaltách, pokazili sme si to v zápase