Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Vstup do finálovej série florbalistom ATU nevyšiel

Po dvoch prehrách na súperovej pôde musia akademici na domácej palubovke odvracať majstrovské mečbaly.

Historické finále sa pre florbalistov ATU nezačalo ideálne a po dvoch prehrách na súperovej pôde musia akademici na domácej palubovke odvracať majstrovské mečbaly. Žilinské kobylky, ktoré hrajú svoje tretie finále v rade majú vykročené k prvému majstrovskému titulu v histórii klubu.

KOŠICE. Pre florbalistov ATU je samotný postup do finále veľkým úspechom, ale všetci v klube si uvedomujú, že titul by bol historickou udalosťou.

Po prvých dvoch zápasoch v Žiline však k titulu vedie cesta len cez tri výhry v rade a každé zakopnutie znamená strieborný koniec úspešnej sezóny.

Doplatili na zbytočné vylúčenia

Medzi najlepších strelcov celej súťaže patrí mladý útočník ATU Jozef Halás, ktorý oslávil svoje dvadsiate narodeniny počas úvodných semifinálových zápasov v Stupave.

Vo finále proti Žiline potvrdil svoje strelecké kvality a po jeho dvoch góloch v úvodnom zápase viedli Košičania po prvej tretine 2:0.

Dobre rozbehnutý zápas si však skomplikovali v ďalšom priebehu predovšetkým svojou nedisciplinovanosťou.

„Prvý finálový zápas sme začali naozaj výborne, keď sme po prvej tretine vyhrávali už o dva góly. V druhej tretine sme sa akoby uspokojili s týmto stavom a aj kvôli zbytočným vylúčeniam sme inkasovali góly. V tomto zápase ovplyvnili výsledok hlavne naše vylúčenia, ktorých sme sa mali vyvarovať,“ vrátil sa k príčinám prvej finálovej prehry Jozef Halás.

Do druhého zápasu nastupovali akademici s cieľom vyrovnať priebežný stav série a odniesť si domov dôležité víťazstvo.

Za dve tretiny sa však nedokázali strelecky presadiť a dvojgólový náskok súpera už v divokej poslednej tretine nedohnali.

„Druhý zápas sme mali smolu na hokejkách, nakoľko sme nastrelili asi štyri tyčky a skóre sme začali otáčať príliš neskoro. Tento zápas rozhodli individuálne chyby a nám taktiež chýbal aj kúsok šťastia v koncovke,“ popísal druhý zápas mladý útočník, ktorý v poslednej minúte uzatvoril skóre stretnutia.

Doma očakávajú plnú halu a skvelú atmosféru

Atmosféra Veľkej noci akademikom šťastie nepriniesla a séria sa do metropoly východu sťahuje za nepriaznivého stavu pre ATU.

Ak akademici nechcú, aby Žilinčania oslavovali svoj historický titul na ich palubovke, musia zlepšiť koncovku a využiť výhodu domáceho prostredia.

„Dva zápasy v Žiline boli veľmi náročné, nakoľko sa v ich hale hrá celkom iný florbal ako u nás, keďže sú tam menšie rozmery ihriska a nedá sa tam hrať nejaká krásna kombinačná hra, je tam množstvo osobných súbojov. My sa už tešíme na domáce prostredie a skvelú atmosféru,“ poznamenal J. Halás, ktorý verí, že Košičanom sa podarí konečne zdolať Žilinu, s ktorou v tejto sezóne prehrali všetky štyri vzájomné zápasy.

„Už v Žiline bola výborná atmosféra, na ihrisku sme sa vôbec nepočuli a mali sme tam množstvo našich fanúšikov. Doma očakávame skvelú atmosféru a plnú halu fanúšikov, ktorí veria, že sa nám podarí sériu otočiť. My spravíme všetko pre to, aby sme doma vyhrali oba zápasy a sériu vrátili späť do Žiliny,“ odhodlane dodal na záver najlepší strelec ATU Jozef Halás.

Finálová séria pokračuje tretím zápasom série v sobotu 11. apríla o 17.00 hod. v hale na SOŠ Ostrovského 1.

Prípadný štvrtý finálový zápas sa odohrá v nedeľu 12. apríla na rovnakom mieste o 11.00 hod.