Ukradli kameru, policajti ich chytili na Terase za niekoľko minút. Najprv skutok zapierali.
Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.
KOŠICE. Výborná práca košických péemječkárov. Za niekoľko minút chytili zlodejov kamery z auta. Dvojica mužov už sedí v cele, pričom políciu zalarmoval náhodný človek, ktorý videl krádež z okna.
„Poverený príslušník OO PZ Košice–Západ z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil dvoch Košičanov, 29-ročného Róberta a 22-ročného Vladimíra, ktorí sa na Ulici Slobody v Košiciach vlámali do osobného auta Opel Astra, pričom ukradli autokameru,“ vysvetľuje krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Svedok zavolal políciu
Celú udalosť zo svojho bytu videl 35-ročný Košičan, ktorý zalarmoval políciu.
„Vyslané policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovali dve podozrivé osoby na Popradskej ulici, ktoré utekali smerom k obchodnému centru. Potom ľudí zastavili a skontrolovali ich totožnosť.“
Najprv sa čudovali, prečo ich policajti zastavili. Keď však policajti v zmysle zákona využili oprávnenie, či u seba nemajú zbraň, našli u nich videokameru a tak vyšli s pravdou von.
„Kameru policajtom vydali dobrovoľne. Oboch mužov, dôvodne podozrivých zo spáchania trestného činu, policajti zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. Skončili v cele policajného zaistenia, za tento skutok im hrozí trest odňatia až na dva roky.
Majiteľke spôsobili celkovú škodu vo výške 390 eur.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári