Na včerajšie popoludnie naplánované pokračovanie dokazovania v prípade košického advokáta Viktora K., ktorý čelí obvineniu zo šoférovania pod vplyvom alkoholu, zrušili. Sudca rieši, či nie sú zaujatí.
KOŠICE. Na Okresnom súde Košice I malo včera pokračovať dokazovanie v prípade košického advokáta Viktora K.
V sobotu 3. októbra popoludní ho na Festivalovom námestí kontrolovala hliadka polície a pri dychovej skúške mu namerali 0,84 mg/l, teda približne 1,8 promile. Po následnom odbere krvi dokonca 1,94 promile.
Obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a zavreli do cely.
Po troch dňoch ho minulý utorok eskortovali pred sudcu, ktorý však prípad v tzv. skrátenom konaní neuzavrel.
Odročil ho na včerajšie popoludnie, keď malo pokračovať výsluchom advokátom navrhnutých svedkov.
Viktor K. bol v utorok prepustený na slobodu.
Preveria možnú zaujatosť
Hoci avízo na pojednávanie niekoľko dní figurovalo na internetovej stránke ministerstva spravodlivosti, tento týždeň zmizlo.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári