Do škôl mieri nový spôsob výučby. Učitelia sa učia, ako zatraktívniť vyučovanie prostredníctvom tabletov.
KOŠICE. V rámci snáh o inováciu vzdelávacieho systému boli školy v uplynulom období vybavené digitálnymi učebnými pomôckami, ako sú tablety či interaktívne tabule. Školy zároveň získali prístup k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu.
„Rozdiel v kvalite výučby na školách dnes už nezávisí od dostatku hardvéru, ako to bolo donedávna, ale v miere využitia získaných technológií učiteľmi v praktickej výučbe,“ hovorí Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácie EDULAB.
Gymnázium sv. Tomáša Akvinského na Zbrojničnej ulici sa stalo vzdelávacím strediskom pre región. Včera sa tam stretli učitelia základných a stredných škôl.
„Pedagógovia z košických základných a stredných škôl sa vďaka vzdelávaniu v rámci projektu „Škola na dotyk“ prepracovali medzi najpokročilejších užívateľov tabletov v praktickej výučbe v rámci celého Slovenska,“ povedal nám o projekte Škola na dotyk Milan Kisztner.
Ako dodal, práca s tabletmi obráti systém vyučovania naruby.
„Zmiešané vyučovanie prinesie zmenu postoja k výučbe. Narozdiel od klasickej výučby, kde učiteľ stojí pred tabuľou a diktuje poznámky, ktoré žiaci memorujú, sú tieto metódy zamerané na aktivizáciu žiaka. Pomocou metód obrátenej hodiny, tímovej práce a učeniu sa s tabletom a digitálnym vzdelávacím obsahom získava vyučovanie na atraktívnosti, čím zvyšuje záujem žiakov o preberané učivo. Jednoducho učiteľ zadá študentom tému, oni sami si vyhľadajú informácie a navzájom sa o výsledkoch informujú, debatujú, konzultujú ich. Predpokladám, že sa tento spôsob výučby dostane do škôl ešte tento školský rok.“
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári