Ste dôchodca a už vás nebaví počúvať od vnukov o nejakom „skajpe“ alebo „gúgli“, ktorý na rozdiel od vás aj vedia používať? Od novembra budete môcť aj reálne zistiť, čo tieto slová znamenajú.
KOŠICE. Najväčší káblový operá tor na Slovensku UPC Broadband Slovakia začína budúci mesiac v metropole východu s bezplatnými internetovými kurzami pre seniorov.
UPC k tomu pristúpila po tom, čo sa podobné kurzy v Bratislave stretli s veľkým úspechom a pozitívnymi ohlasmi.
Podľa generálneho riaditeľa Martin Millera sa aj týmto spôsobom snažia pomôcť ľuďom v seniorskom veku o ich jednoduchšie začlenenie do moderného digitálneho sveta.
Zistia, ako stiahnuť fotku z mobilu a poslať ju mailom
Seniori na kurzoch získavajú viaceré „internetové“ znalosti a zručnosti.
Naučia sa, ako môžu napr. stiahnuť fotku z mobilu alebo fotoaparátu a poslať ju e–mailom svojim deťom alebo vnukom.
Takisto prídu na to, ako vyhľadať správy o dianí doma a vo svete či informácie o receptoch, cestovných poriadkoch alebo akým spôsobom môžu komunikovať so svojimi rodinným príslušníkmi.
Prihlášku nájdu na webe upc.sk v sekcii Internet pre seniorov, príp. môžu zavolať na 02/594 22 222.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári