KOŠICE. Zrekonštruované trate sú skolaudované. Električky opäť vozia cestujúcich na všetkých úsekoch.
Niektoré nedostatky, na ktoré Korzár poukázal ešte predtým, zostali.
Z prasklín na prejazdoch sú už diery
Majiteľ zhotoviteľskej firmy Dúha Miroslav Remeta zahlásil koncom októbra ukončenie prác na trati Námestie Maratónu mieru – Staničné námestie.
Keď ju s novinármi prechádzal, pýtali sme sa na praskajúci asfalt na koľajových prejazdoch.
Reagoval ako vždy pri kritike, že to urobili tak, ako bolo uvedené v projekte.
„Koľajnica je chránená gumeným tesnením, ktoré je pružné, takže tam ten asfalt vždy bude pružiť.“
A nemýlil sa. Asfalt pri koľajniciach nielen praská, ale po pár týždňoch premávky niekde už vznikli aj celkom slušné diery.
Všimli sme si ich napríklad na prejazde pri Dome umenia, ale najhoršie je to asi na križovatke Kuzmányho a Poštovej. Tam praskliny ešte krátko pred odovzdaním diela mestu už raz „zamaskovali“, ale pomohlo to iba na pár dní.
A to pritom vedenie mesta ubezpečovalo Korzár, že zrekonštruované trate vydržia desaťročia.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári