Oceliari sa po víťazstve nad Skalicou vyšvihli na čelo tabuľky

(Autor: ilustračné - TASR/František Iván)
Sportnet|6. jan 2016 o 20:32

Košičania nad Skalicou vyhrali 5:3 a v tabuľke im tak patrí prvé miesto.

SKALICA, KOŠICE. Hokejisti HC Košice sa stredajším víťazstvom 5:3 na ľade HK 36 Skalica v rámci 36. kola najvyššej slovenskej súťaže vyšvihli na čelo tabuľkového poradia Tipsport ligy.

Priebeh stretnutia

Domáci hrali už od 2. minúty presilovku, zahrali ju však bez strely na Halásza. O prvý gólový zápis sa postaral Hrnka, ktorý využil zaváhanie domácej obrany a poslal hostí do vedenia.

Prvú šancu domácich mal v 6. minúte Zálešák, no strelil tesne nad. Deylova strela od modrej skončila za Ševelom a bolo 0:2.

Hostia výhodu presilovej hry využili. V 13. minúte bol faulovaný Hrnka, no trestné strieľanie nepremenil. Tú istú možnosť dostal v 20. minúte domáci Brendl, ktorý ju využil na skorigovanie skóre 1:2.

V 21. minúte bol v šanci faulovaný Brendl, domáci to však nevyužili. Po chybe Halásza domáci vyrovnali na 2:2, strelcom gólu bol Trenčan, jeho zásah musel potvrdiť videorozhodca.

Domáci sa však radovali len do 27. minúty. Na 2:3 pre hostí dal Bartoš, keď sa ocitol voľný medzi kruhmi a bez váhania prestrelil Ševelu. Potom mali dve dobré šance Pašek a Mickevics, no neuspeli.

Po strele Bartoša sa v 32. minúte vyznamenal Ševela. Zápas mal rušný priebeh, mierne navrch mali hostia, najmä v prvej tretine.

V 44. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Markulinec, no Halász jeho strelu zneškodnil. Možnosť skorigovať mali domáci pri vylúčení Suju, no nič nevymysleli.

V 52. minúte bol vylúčený Brendl, následne aj Bartoš, skóre sa ale nezmenilo. V 59. minúte prestrelil Halásza Barák a zdramatizoval tak záver zápasu.

Domáci sa po oddychovom čase rozhodli pre power play, no Bicek trafil do opustenej bránky a zabezpečil tak tri body pre Košice.

Hlasy trénerov

Michal Ružička, asistent trénera Skalice: "Mali sme zlý vstup do zápasu. Jediným pozitívom bol Brendlov gól v závere prvej tretiny. V druhej tretine sme začali lepšie korčuľovať, dohrávať súboje. Podarilo sa nám vyrovnať. Zasa sme však zápas nedotiahli do víťazného konca."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvodná tretina bola podľa našich predstáv. Viedli sme 2:0, domáci sa však dostali v závere tretiny premeneným trestným strieľaním do zápasu. V druhej tretine vyrovnali stav na 2:2, ale my sme bojovali a využitím presilovej hry sme dali víťazný gól."

HK 36 Skalica - HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 20. Brendl, 25. Trenčan (Zukal), 59. Barák (Zálešák, Korytko) - 5. Hrnka (Boltun), 9. Deyl (Bicek, Bartánus), 27. Bartoš (Jenčík), 45. Suja (Bicek), 59. Bartánus (Bicek, Suja).

Rozhodovali: Fridrich, Baluška - Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 788 divákov

Zostavy:

Skalica: Ševela - Jan Novák, Barák, Opalek, J. Reichel, Jankovič, Peter Horváth, M. Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - Markulinec, R. Školiak, Studenič - Korytko, Zálešák, J. Bezúch - Lantoš, Trenčan

Košice: Halász - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, R. Lelkeš - Hrnka, Češík, Boltun - Bortňák, M. Chovan, Hričina

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

sita

Domov»Sportnet na východe»Oceliari sa po víťazstve nad Skalicou vyšvihli na čelo tabuľky