Oceliari zvýšili náskok na čele tabuľky

Zahrala si aj nová posila Košíc Tibor Varga (vpravo).
Zahrala si aj nová posila Košíc Tibor Varga (vpravo). (Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|8. jan 2016 o 19:48

V 37. kole hokejovej extraligy vyhrali Košice nad Žilinou 3:1 a na čele tabuľky vedú už o štyri body.

KOŠICE. Domáci mali ideálny vstup do zápasu, keď už po 46 sekundách viedli. Jenčík našiel spoza žilinskej bránky Bartoša a košický veterán zblízka otvoril skóre.

O odpoveď sa v 3. minúte snažil Róbert Huna, ale jeho tvrdej strele chýbala presnosť. Hostia sa v prvej tretine spoliehali najmä na protiútoky a jeden im takmer vyšiel v 18. minúte. Únik Reháka s Rogoňom však zmaril brankár Melicherčík.

Aj začiatok druhej časti vyšiel lepšie Košičanom, keď Hrnka strelou z pravej strany prekvapil Tomeka - 2:0.

Hosťom pomohol kontaktný gól, ktorý dosiahli o 67 sekúnd. Akciu Handlovského dotiahol do gólového konca Škoda.

V 32. minúte predviedol Handlovský ďalšiu individuálnu akciu, no Melicherčík tentoraz pohotovo zasiahol.

Na opačnej strane nedovolil zmenu skóre ani brankár Tomek, ktorý v 16. minúte zmaril sľubnú príležitosť Hrnku.

Počas celého zápasu dominovala bojovnosť nad hokejovou krásou, takže veľa vydarených akcií nebolo.

Pečatili v power-play súpera

V 47. minúte mohol košických fanúšikov potešiť Bartánus, ktorý ušiel obrancovi Zaťkovi do samostatného nájazdu, ale Tomek jeho úmysly prečítal.

Domáci mohli tretí gól pridať v 50. minúte počas presilovky, no obrancovia Deyl ani Dudáš nemierili presne.

V 54. minúte sa pred Melicherčíka natlačil obranca Zaťko a chýbalo len málo, aby dostal puk do košickej bránky.

Košičania v závere tretej tretiny čakali na chyby súpera a do ofenzívy sa príliš nehrnuli. Vyrovnať mohol v 58. minúte Róbert Huna, ktorého strela narobila Melicherčíkovi problémy, ale puk v košickej bránke neskončil a úspešný nebol o pár sekúnd nato ani dorážajúci Novotný.

Hostia v závere zápasu skúsili hru so šiestimi hráčmi, no do prázdnej bránky inkasovali tretí gól, o ktorý sa postaral Jenčík.

Divákov ešte pobavila boxerská vložka Dudáša s Ježkom, v ktorej mal navrch domáci hráč.

Hlasy trénerov

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Súper v druhej časti pridal na aktivite, strelil kontaktný gól, ktorým sa dostal do zápasu. Ukázali sme však charakter a bojovnosť. Verili sme, že zápas dotiahneme do víťazného konca a sme radi, že sa nám to podarilo."

Milan Jančuška, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Rýchly úvodný gól Košíc nás zaskočil, ale potom sme hru vyrovnali. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali detaily. Mali sme šance, aby sme zápas vyhrali, alebo ho dotiahli aspoň do remízy. Chýbalo nám aj trochu šťastia v koncovke a aj preto sme prehrali. U lídra tabuľky sme hrali vyrovnanú partiu a to si cením, hoci ideme domov bez bodu."

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 1. P. Bartoš (R. Jenčík, M. Dudáš), 23. Hrnka (Cebák, Deyl), 60. R. Jenčík (P. Bartoš) - 24. V. Škoda (L. Handlovský)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Dudáš (Košice) a Ježek (Žilina) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Gavalier, 3123 divákov

Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, B. Pavúk - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Hrnka, Češík - Bortňák, Boltun, R. Lelkeš - Hričina, Matúš Chovan