Hokejisti HC Košice vyhrali v Martine až po nájzadoch

Zľava: Obranca Miroslav Macejko z HC Košice, obranca Miloslav Jáchym z MHC Mountfield Martin a útočník Tibor Varga z HC Košice. (Autor: SITA)
TASR|19. jan 2016 o 20:00

So srdom bojujúci outsider viedol, no proti profesorskému výkonu majstra nakoniec získal len bod.

So srdom bojujúci outsider viedol, proti profesorskému výkonu majstra nakoniec získal len bod.

MARTIN/KOŠICE. Domáci nastúpili proti majstrovi v oklieštenej zostave, keď najlepší strelec Skladaný odišiel do Olomouca a Galamboš je zranený.

Bolo otázkou času kedy sa favorit presadí. Netrvalo to ani minútu, už v 56. sekunde otvoril skóre Jenčík, keď prešiel cez domácich ako nôž maslom. Domácich to nedeprimovalo.

Od 4. minúty mali výhodu presilovky a po peknej kombinácii Murček vyrovnal. Potom to bol viackrát súboj strelcov Košíc Spilara, Hrnku a ďalších s brankárom Dzubinom. Domáci len občas kontrovali, no v 12. minúte sa vyznamenal Halász, keď zmaril šancu Poliačka. Obetavo hrajúci martinskí hokejisti aj naďalej pozorne bránili a tak bol po prvom dejstve nerozhodný stav 1:1.

Nedáš - dostaneš

V úvode druhého dejstva musel zasahovať Halász po dorážke Rzavského. Vzápätí Jenčík v nájazde stroskotal na gólmanovi domácich.

V 23. minúte Kokavec zaváhal pred bránkou Košíc. Nedáš-dostaneš sa ukázalo v 26. minúte, keď Češík dorážkou zaistil opäť vedenie pre hostí.

Dorničovi zverenci sa však nevzdávali a aj v druhej presilovke boli úspešní, zblízka sa presadil Pokrivčák.

Martinskí hokejisti aj v ďalších minútach prekvapujúco držali krok s Košicami, výborne korčuľovali a dočkali sa aj zaslúženej odmeny. V 37. minúte Tabaček využil aj tretiu presilovku Martina, prestrelil Halásza a domáci sa dostali do vedenia.

Martin pokračoval v tretej tretine vo veľmi dobrom výkone a v 41. minúte musel zasahovať Halász po pokuse R. Vargu.

Hostia museli doťahovať

V 43. minúte vyskúšal Dzubinu Bicek. V 48. minúte stálo pri Košičanoch šťastie, keď Rzavský zblízka trafil len žŕdku. Potom Košice zvýšili obrátky. V 50. minúte ohrozil Dzubinu Tibor Varga. Dráma vrcholila.

V 54. minúte trafil Jenčík do žŕdky a v 56. minúte favorit vyrovnal z hokejky Tibora Vargu. V riadnom hracom čase ani v predĺžení sa nerozhodlo, keď v 62. minúte stroskotal Rzavský na Halászovi a v 63. minúte Bartoš na Dzubinovi.

So srdom bojujúci outsider proti profesorskému výkonu majstra nakoniec získal len bod, keď o víťazstve hostí z nájazdu rozhodol Bartoš.

Štatistika

MHC Martin - HC Košice 3:4 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Murček (Surovka, Nemček), 31. Pokrivčák (Jass, Nemček), 37. Tabaček (Dlouhý, Mastejka) - 1. Jenčík (Cebák, Halász), 26. Češík (Lelkeš, Tibor Varga), 56. Tibor Varga (Lelkeš), rozhodujúci nájazd Bartoš.

Rozhodovali: Baluška, Snášel - Smerek, J. Tvrdoň, vylúčení: 1:3, navyše: Spilár (Košice) 10 minút za nešportové správanie,

presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1500 divákov

Zostavy:

MHC Martin: Dzubina Tabaček, Matejka, Dlouhý, Dvořák, Tomáš Varga, Bačik, Rusina, Jáchym Jass, Pokrivčák, Poliaček Nemček, Murček, Surovka, Rzavský, Kabáč, R. Varga Kokavec, Jurášek, Kentoš

HC Košice: Halász Cebák, Deyl, Dudáš, Mikuš, Macejko, Šedivý, Chovan, Milý Bicek, Suja, Bartánus Spilar, Jenčík, Bartoš Lelkeš, Češík, Tibor Varga - Boltun, Hrnka, Bortňák