Mladík Dudovič sníva o Fínsku alebo Švédsku

Florbalisti ATU Košice nad Nižnou dlho viedli, ale po nevydarenej poslednej tretine dobre rozbehnutý zápas prehrali v predĺžení.

(Zdroj: ilustračné – archív)

Florbalisti ATU Košice nad ambicióznou Nižnou dlho viedli, ale po nevydarenej poslednej tretine napokon dobre rozbehnutý zápas prehrali v predĺžení.

KOŠICE. Lídrom extraligy zostáva naďalej košické Florko, ktoré pred týždňom prehralo len druhý zápas v sezóne s úradujúcim majstrom zo Žiliny. ATU malo šancu bodovo sa dotiahnuť na svojho rivala v prípade, ak by nadviazalo na výhru nad majstrom z minulého týždňa.

„Proti majstrovi to bol minulý týždeň pekný zápas, kde diváci mohli vidieť pekné akcie na oboch stranách a napokon sme sa tešili z tesnej výhry 6:5. Žilinčanom však po minulej sezóne ešte stále máme čo vracať,“ vrátil sa k finálovej repríze mladý útočník Michal Dudovič.

Nedohral kvôli kolenu

Boj za prvým miestom tabuľky mali akademici rozbehnutý výborne a nad oslabeným tímom Nižnej dlho držali opraty stretnutia vo svojich rukách. Napokon sa po zbabranom poslednom dejstve museli uspokojiť len s jedným bodom.

„Zápas bol od začiatku vyrovnaný. V druhej tretine sme začali dobre a za stavu 7:3 pre nás to už vyzeralo, že zápas máme pevne vo svojich rukách. V tretej tretine sme to však nejako pustili a v predĺžení mala viac šťastia Nižná. Táto prehra mrzí o to viac, že sme mali šancu dostať sa na čelo tabuľky,“ sklamane skonštatovala nádej slovenského florbalu.

Pred zápasom s Nižnou nemohli akademici počítať so službami zraneného najproduktívnejšieho hráča Jozefa Halása a počas druhej tretiny odstúpila zo zápasu aj ďalšia produktívna „mašina“.

„V druhej tretine sa mi prihodilo menšie zranenie kolena, kvôli ktorému som zápas nemohol dohrať do konca,“ naznačil príčiny odstúpenia so zápasu 16-ročný útočník.

Prekvapený reprezentačnou pozvánkou

Michal Dudovič patrí k najväčším talentom slovenského florbalu a svoje kvality dokazuje už vo svojej prvej sezóne medzi seniormi, keď doposiaľ v 17 zápasoch zaznamenal 23 gólov a 28 asistencií, čo ho radí na štvrté miesto produktivity celej extraligy.

„S mojím doterajším účinkovaním v extralige som spokojný, ale vždy to môže byť aj lepšie. Rád by som sa zlepšil ešte vo všetkých smeroch a v budúcnosti by som si rád zahral vo Švédsku alebo Fínsku,“ vyslovil svoje ciele Dudovič.

Výborné výkony vyniesli mladého útočníka do nominácie na kvalifikáciu mužov na decembrové MS v Lotyšsku, ktorá sa uskutoční v Nitre od 3. do 7. februára 2016. Súpermi Slovákov budú okrem majstrov sveta zo Švédska aj reprezentačné výbery Ruska, Francúzska, Belgicka a Islandu.

„S nomináciou na kvalifikáciu som vôbec nerátal, rovnako ako moji spoluhráči v klube. Sme veľmi prekvapení a vážime si, že sme dostali šancu od trénera. Z môjho pohľadu máme dobrý tím na to, aby sa nám podarilo postúpiť na MS. Teraz to už len musíme potvrdiť pred vlastnými divákmi v Nitre,“ dodal na záver Dudovič.

Do záverečnej nominácie sa okrem Michala Dudoviča dostali jeho kluboví spoluhráči Dominik Turek, Adrián Szabo, Jozef Halás a z Florka Košice dvojica Jakub Konečný a Tomáš Kopčák.

Dohrávka 16. kola: ATU Košice – Nižná 8:9 pp (2:2, 5:1, 1:5). Góly ATU: Kročko 4, Szabó 2, M. Dudovič, Navrátil.