Hokejisti HC Košice zdolali Piešťany o štyri góly

Hráč Košíc Dalibor Bortňák pred brankárom Piešťan Andrejom Košarišťanom.
Hráč Košíc Dalibor Bortňák pred brankárom Piešťan Andrejom Košarišťanom. (Autor: TASR/František Ivan)
TASR|22. jan 2016 o 19:48

Domáci Košičania po prvej tretine prehrávali, no potom už ani raz neinkasovali.

KOŠICE. Prvá tretina priniesla opatrný hokej. Prvý zaujímavý moment priniesla 4. minúta, keď sa pred brankárom Košarišťanom ocitol košický debutant Milý, ale v sľubnej príležitosti neskóroval. V 7. minúte Bicek posunul puk Boltunovi, ale ani on v dobrej pozícii Košarišťana neprekonal.

Hostia sa pred domáceho brankára Riečického dostali až v závere prvej tretiny počas štvorminútového vylúčenia Vargu. Ručkayova tvrdá strela však bezgólový stav nezmenila a úspešný nebol ani unikajúci Bartánus. Už po presilovej hre ušiel obrancovi Šedivému Samir Saliji a podareným blafákom prekonal Riečického - 0:1.

Vyrovnanie ich nabudilo

Košičania mali v druhej časti viac z hry, no svoju prevahu dlho nevedeli gólovo prejaviť. V 30. minúte sa hostia bránili oslabeniu a Košarišťanom vyrazený puk poslal do siete Češík - 1:1. O odpoveď hostí sa snažil Saliji, ale chybu košickej obrany nepotrestal.

Domácich vyrovnávajúci gól nabudil a ďalšie minúty prvej časti boli v ich réžii. Potvrdil to aj obranca Macejko, ktorý v 34. minúte pridal tretí gól domácich. V 35. minúte viedli Košičania už o tri góly, keď bol na konci presilovkovej akcie zakončujúci Bartánus - 4:1. Prvý a štvrtý gól "oceliarov" delilo iba necelých päť minút.

Hostia robili chyby

Košickí hokejisti mali herne navrch aj v úvode tretej časti.

V presilovej hre v 46. minúte trafil Bicek ideálne nad rameno piešťanského brankára - 5:1. Hostia sa dopúšťali viacerých chýb a po jednej z nich ušiel do brejku Boltun, ale Košarišťan jeho pokus zmaril. Ani pohľadná kombinácia Bartoša so Spilarom a zakončujúcim Jenčíkom v 53. minúte ďalší gól nepriniesla.

O druhý zásah hostí sa snažil v presilovke v 54. minúte Tibenský, sám pred Riečickým však nenamieril presne. Hostia však vylúčenie Milého predsa len potrestali. Petráš našiel pred bránkou nekrytého Brancisa a ten zblízka prekonal domáceho brankára. Posledné slovo mali domáci.

Prihrávku Lelkeša usmernil do piešťanskej bránky Varga, čím uzavrel na konečných 6:2.

Povedali po zápase

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna, inkasovali sme ako prví. V druhej sme zvýšili aktivitu, napádali sme súpera. Z toho vyplynuli fauly, ktoré sme dokázali potrestať. O dnešnom zápase rozhodla druhá tretina."

Leo Gudas, tréner ŠHK 37 Piešťany: "V prvej tretine sme hrali veľmi dobre. Súpera sme nepustili do veľkých šancí. V druhej časti sme však mali veľa vylúčení a nahrali sme tomu, aby sa súper dostal do hernej pohody. V tretej tretine sme už rozbehnutý vlak Košičanov nedokázali zastaviť. Zápas sme si prehrali vlastnounedisciplinovanosťou."

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Góly: 30. Češík (Deyl, Bicek), 32. Češík (Varga, Lelkeš), 34. Macejko (Spilar, Jenčík), 35. Bartánus (Češík, Bicek), 46. Bicek (Deyl), 58. T. Varga (Lelkeš) - 20. S. Saliji (Filip), 55. Brancis (Petráš, Mikula).

Rozhodovali: Lokšík - Gajan, Bednár,

vylúčení: 3:5 na 2. min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3288 divákov. Zmeny: Košice od 30. min. s Hrnkom

Zostavy:

HC Košice: Riečický - Dudáš, Deyl, Chovan, Mikuš, Macejko, Šedivý - Bicek, Suja, Bartánus - Spilar, Jenčík, Bartoš - Varga, Češík, Lelkeš - Milý, Boltun, Bortňák

ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan - Gipters, Hudec, Hluch, Filip, Trefný, Svetlík, Pokorný - Tibenský, Tomčák, Hrehorčák - Saliji, Filip, Ručkay - Kučera, Brancis, Šimíček - Petráš, Kolena, Mikula