Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Baťka: Dostať stovku, to sa nesmie stávať

Basketbalisti KB Košice pod prievidzskými košmi neprekvapili. Od začiatku ťahali za kratší koniec povrazu.

Košičania na vicemajstra nestačili. Basketbalisti KB Košice (pri lopte Edwards) si zápas prehrali už v prvom polčase, keď im nefungovala obrana.Košičania na vicemajstra nestačili. Basketbalisti KB Košice (pri lopte Edwards) si zápas prehrali už v prvom polčase, keď im nefungovala obrana. (Zdroj: Ivan Mriška)

Basketbalisti KB Košice pod prievidzskými košmi neprekvapili. Od začiatku ťahali za kratší koniec povrazu, prvýkrát pod vedením trénera Brajkoviča prehrali a v tabuľke si nepolepšili. Napokon sa nevyhli ani inkasovanej stovke.

PRIEVIDZA. Košičanom prvá časť nevyšla, ich defenzíva zlyhávala a domáci viedli 27:20. Zverenci trénera Čuroviča tempo stupňovali, v druhej desaťminútovke to domácim sypalo, hostia sa zas v zakončení trápili.

Po polovici stretnutia bol stav 57:35 a o triumfe domácich už pochyboval len málokto.

Zvrat sa im už nepodaril

„Zápas bol na sedemdesiat až osemdesiat percent rozhodnutý už v prvej polovici, kedy sme strácali vyše dvadsať bodov,“ potvrdil pivot KB Košice Michal Baťka.

Úvod druhej polovice bol síce zo strany hostí dobrý, ale podarilo sa im stiahnuť len na rozdiel trinástich bodov.

Domáci sa v týchto častiach hry trochu uspokojili, no v poslednej štvrtine opäť nadviazali na výbornú hru z prvej polovice. Vyhrali ju 22:17 a celý zápas 100:81.

„Aj keď sme do druhého polčasu nastúpili lepšie a viac sme bojovali, zvrátiť zápas sa nám nepodarilo. Dostať sto bodov, či je to vonku alebo doma, sa nám nesmie stávať. Snažíme sa na tréningoch klásť dôraz na obranu a tak si musíme tento zápas pozrieť a zistiť, kde sme spravili chyby,“ priznal košický podkošový hráč.

Brajkovič uznal, že súper bol lepší

Pre trénera východniarov Dražena Brajkoviča to bola v jeho treťom zápase prvá prehra na lavičke Košíc.

„Prievidza bola lepší tím. Má výborného trénera a skvelých hráčov ako Batina, Marič či Wisseh, ktorí jej dopomohli k zaslúženej výhre. Gratulujem však aj svojim hráčom, ktorí odohrali desať minút veľmi dobre. Momentálne je však lepšia Prievidza,“ netajil chorvátsky lodivod býkov.

Verí, že v stredu to zvládnu

Košičanov najbližšie v stredu o 18. hod. čaká obzvlášť dôležitý domáci duel proti Leviciam.

Musia ho bezpodmienečne vyhrať, ak sa chcú v závere základnej časti ešte pobiť o pozíciu v prvej štvorke pre play-off, ktorá znamená v prvom kole vyraďovacej fázy výhodu prípadného rozhodujúceho zápasu na domácej pôde.

„Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili v Prievidzi, pretože nás v stredu čakajú doma Levice. Ak chceme bojovať o štvrté miesto do play-off, musíme ich zdolať. Pozviechame sa a od pondelka začneme s prípravou na dôležitý zápas, ktorý, verím, zvládneme,“ myslí už košický odchovanec Michal Baťka na stredajšie stretnutie.

FAKTY Z 29. KOLA

Prievidza - Košice 100:81 (57:35)

Najviac bodov: Körner a Stamenkovič (3 trojky) po 19, I. Marič, Batina a Wisseh po 14 - S. Jankovič 21 (7 trojok), Vlahovič 16, Baldovský 14. TH: 14/10 - 18/15, fauly: 21 - 19, trojky: 8 - 12, rozhodovali: Ženiš, Turčin a Holländer.

Svit - Karlovka 65:80 (31:32)

Najviac bodov: Umipig 22 (3 trojky), J. Young 15, Bradley 12 - Kožár 17, Hoferica 14, Hašan 13. TH: 10/7 - 16/12, fauly: 15 - 17, trojky: 4 - 8, rozhodovali: Gabara, Sirocký a Špirka.

Ďalšie výsledky: Inter Bratislava - Nitra 96:62, Levice - Komárno 75:66.