Hokejové derby v Košiciach rozhodli až nájazdy

(Autor: SITA/Ivan Fleischer)
Sportnet|29. jan 2016 o 19:56

V 43. kole extraligy rozhodol o výhre Košíc nad Popradom 3:2 v samostatných nájazdoch Peter Bartoš.

KOŠICE. Domáci chceli víťaznú sériu natiahnuť na trinásť zápasov a túto ambíciu potvrdili už v 5. minúte.

Brankár hostí Kostúr vyrazil strelu Češíka a kým sa stihol zorientovať, Varga usmernil puk do bránky - 1:0.

Domáci mohli následne pridať aj druhý gól, príležitosti Spilara i Mikuša brankár hostí zmaril. V 14. minúte sa brankár domácich Halász zapotil po strele Heizera, ale puk v bránke neskončil.

Poprad otočil skóre

Úvod do druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí v 24. minúte využili prvú presilovku v zápase. Kroták potiahol puk do útočného pásma, posunul ho Paločkovi a ten po krátkom úniku prekonal Halásza - 1:1.

Už o minútu na to mohli ísť hostia do vedenia, keď sa v samostatnom úniku ocitol Koyš, ale blafákom neprekvapil Halásza.

Hostia v druhej tretine výborne bránili a Košičania mali problém dostať sa do výhodných streleckých pozícií.

V 32. minúte sa hostia dostali do vedenia. Jeden z košických obrancov sa pozabudol v strednom pásme a v prečíslení dvoch proti jednému dorazil Koyšovu strelu Heizer - 1:2.

Vyrovnané mohlo byť v 38. minúte, ale Lelkešovi pokazil radosť Kostúr, ktorý predviedol pohotový zákrok lapačkou.

Napokon rozhodol veterán Bartoš

Domáci sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie. Mali viac z hry, často sa hralo pred Kostúrom, ale popradský brankár veľakrát podržal svoj tím.

V 53. minúte sa však pred neho predral Češík a strelou ponad jeho rameno vyrovnal. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol, hoci bol k nemu v 58. minúte blízko Bartánus. Domácemu kapitánovi však v sľubnej šanci pokazil radosť Kostúr.

Päťminútové predĺženie o víťazovi nerozhodlo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich sa dvakrát presadil skúsený košický útočník Peter Bartoš a rozhodol o 13. víťazstve majstra v sérii.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Nám sa však podarilo ísť do vedenia 1:0. V druhej časti sa súper dvakrát presadil. Bolo to ťažké stretnutie, ktoré sme zvládli aj vďaka tomu, že sme v závere vyvinuli enormný tlak. Pramenil z toho náš druhý gól. Myslím si, že takýto hokej sa divákom musel páčiť."

Pavol Paukovček, tréner HK Poprad: "Po všetkých problémoch, ktoré sú v našom mužstve sa chcem poďakovať hráčom za poctivú defenzívnu robotu, ktorú dnes odviedli. Vďaka tomu sme u silného súpera získali bod."

HC Košice - HK Poprad 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 5. Varga (Češík, Macejko), 53. Češík (Bicek, Šedivý), rozh. sam. nájazd Bartoš - 24. Paločko (Kroták, Fabian), 32. Heizer (Koyš, Bartečko).

Rozhodovali: Konc - Gajan, Smrek, vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4 751 divákov.

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, P. Mikuš, Cebák, E. Šedivý, Macejko, Hričina, Boltun - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Češík, R. Lelkeš - Matúš Chovan, Hrnka, Milý.

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Fabian, Gaborčík, D. Šterbák, Malina - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, Števuliak - Briják, Toma, Achs.