Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Košickú víťaznú sériu neprerušil ani Trenčín

V 44. kole hokejovej extraligy vyhrali Košice v Trenčíne 3:0 a dosiahli štrnástu výhru v rade.

Skóre v Trenčíne otvoril Tibor Varga.Skóre v Trenčíne otvoril Tibor Varga. (Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

TRENČÍN. Hokejisti HC Košice pokračujú vo víťaznom ťažení. Ich sériu bez prehry neprerušili ani hráči Dukly Trenčín, ktorí v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 podľahli na domácom ľade 0:3.

Rozhodujúci gól strelil v 42. min Tibor Varga, na jeho presný zásah nadviazali v poslednej minúte Bartánus s Hrnkom.

Košičania nenašli premotižeľa už v 14 zápasoch za sebou a už v ďalšom kole môžu atakovať stobodovú hranicu.

Dve tretiny čakania na gól

Hostia mali do zápasu lepší vstup a nebezpečný bol najmä druhý útok oceliarov. V 2. min voľný Češík mieril privysoko.

O tri minúty si s Bartošovým pokusom poradil Chábera. Postupom času košický tlak opadol a v 10. min po Šišovského pase Melichárek preveril Halásza.

O štyri minúty sa predral do zakončenia Švec, ale ani na dvakrát puk za bránkovú čiaru nedostal. Záver úvodnej dvadsaťminútovky patril Košiciam.

Prienik Hrnku zastavil hákovaním Gašparovič. Trestné strieľanie však košický útočník nepremenil.

Po prestávke mohol misky váh nakloniť na stranu domáceho tímu Troliga. Pri Halászovi stálo aj šťastie, keď sa odrazený puk kotúľal iba tesne vedľa žŕdky.

Ideálnu šancu otvoriť skóre mali hostia v 26. min, keď mali viac ako minútovú výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Tú napokon prerušilo Sujovo vylúčenie.

V 28. min predviedol individuálnu akciu Gašparovič, ale sám pred bránkou zakončil mimo.

Trenčania napriek viacerým zraneniam držali s lídrom krok, hoci na Košiciach bolo vidieť, že sú hokejovejším tímom.

Duklu načal Varga

Po rozháranom úvode poslednej tretiny udreli Košičania.

Varga dostal puk do jazdy a strelou do horného rohu Cháberovej bránky otvoril skóre zápasu. V presilovej hre mal vyrovnanie na hokejke

Michal Novák, mieril však tesne vedľa. Pri rovnovážnom stave bolo pre domáci tím veľmi náročné ohroziť dobre hrajúcu obranu súpera.

Minútu pred vypršaním riadneho hracieho času Chábera odkorčuľoval na striedačku. Výsledkom odvolania gólmana bol druhý gól východniarov, ktorý strelil Bartánus a definitívne rozhodol o osude zápasu.

Sekundu pred koncom ešte Hrnka v presilovke trafil priestor medzi brankárovými betónmi a uzavrel skóre na 0:3.

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "V nohách sme mali ťažký zápas v Nitre, kde sme hrali na tri formácie. V druhej tretine sme mali šance, ale nepremenili sme ich. Následne to bol zápas o jednom góle. Súper ho dal po našej hlúpej chybe a už sme nenašli síl, aby sme gól strelili. Mali sme ešte nejaké náznaky, ale nejednalo sa o nič vážne. V závere sme nevyužili power-play a tie dva góly už prakticky nič neriešili."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Som presvedčený, že dnešný zápas bol veľmi podobný tomu, ktorý sme tu odohrali naposledy. Bol rýchly, agresívny s veľa fair-play súbojmi. Mali sme viac trpezlivosti a v rozhodujúcich okamihoch sme boli aj efektívnejší, čo sú dôvody, prečo si odvážame body."

Štatistika

Dukla Trenčín - HC Košice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 42. Tibor Varga (Češík, Hrnka), 60. M. Bartánus, 60. Hrnka (R. Lelkeš, P. Mikuš).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák - Kacej, Stanzel, 3 075 divákov.

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, P. Mikuš, Cebák, E. Šedivý, Macejko, Hričina, Milý - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, R. Lelkeš.