Medzi najväčších favoritov budú patriť Čech Filip Neugebauer, Estónec Krestinov a Francúzi Roptin a Kappel. Slovenské farby bude hájiť jazdec Juraj Popovicz.
KOŠICE. Veľké komplikácie spôsobilo staviteľom trate počasie, ktoré si pre neprestávajúci dážď dokonca vyžiadalo vyhlásenie tretieho stupňa povodňovej aktivity.
„Je to naozaj výzva, keď viete, že v priebehu 48 hodín potrebujete priniesť na ľadovú plochu zimného štadióna 1 500 m3 hliny, vyformovať ju pomocou ťažkej techniky tak, aby boli dodržané prísne bezpečnostné štandardy FIM (európskej motocyklovej federácie). Ešte väčšia výzva to však je, ak presne v deň, keď si pre hlinu idete, začne pršať, všade naokolo sú záplavy a hlina je neuveriteľne mokrá. Počasie si však nevyberá a my sme si museli vyhrnúť rukávy a improvizovať,“ povedal staviteľ trate Ján Brabec.
S výsledkom práce svojho tímu je spokojný.
„Môžem povedať, že v Steel Aréne stojí jedna profesionálna supercrossová trať. Zatiaľ však ani nechcem myslieť na proces jej rozoberania po akcii,“ dodal s úsmevom Brabec.
Trať by mala vydržať až do konca
Na margo trate sa vyjadril aj top favorit podujatia Čech Filip Neugebauer, ktorý je aktuálne štvrtý najlepší supercrossový jazdec v Európe.
„Podľa toho, čo som mal možnosť vidieť, trať bude veľmi dobrá. Pri formáte traja jazdci na tri kolá by mohla vydržať v dobrom stave až do konca,“ povedal 28-ročný Čech, ktorý si myslí, že favoritov na triumf je viacero.
„Je to ťažké povedať, ale sú tam asi dvaja, traja chalani, ktorí by mali byť favoritmi. Stať sa ale môže čokoľvek a prakticky každý z jazdcov môže prekvapiť.“
Jediným slovenským želiezkom v ohni bude najlepší motocrossový jazdec na Slovensku v rokoch 2011 a 2012 Juraj Popovicz, ktorý je adeptom na 500-eurovú prémiu za najlepší skok.
„Oproti minulému ročníku som hlavne cez sezónu veľa jazdil a vedel som, ako sa mám pripraviť. Čo sa týka prémie, tak najskôr si musím vyskúšať trať, aby som vedel, čo si na nej môžem dovoliť a uvidíme, určite sa pokúsim to získať,“ povedal Popovicz.
Šou, ktorej sa nekládli limity
Pre divákov bude pripravený mimoriadne kvalitný trojhodinový program, ktorý sa zač-ne o 18. hod. a rozhodne sa bude na čo pozerať.
„Veľmi sa teším, že som si mohol plniť moje kreatívne, niekedy pekne uletené nápady. Nechcem prezrádzať, ale diváci sa dočkajú napríklad historicky prvej spolupráce DJ EKG a rapera EGA, ten do arény prifrčí na zapálenej ohnivej motorke. To ani nehovorím o svetelných rampách, pyrotechnickej šou, pri ktorej budú plamene šľahať do 10-metrových výšok, či o LED paneloch na dokreslenie celej atmosféry. Kto príde, určite neoľutuje – bude to šou, ktorej sa nekládli limity,“ prezradil režisér Roland Vraník z tímu Sorry we can.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári