Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:40

Hokejisti HC Košice si vezú z Banskej Bystrice prehru o jeden gól

Po prvej tretine vyhrávali oceliari 2:0, potom už skórovali iba domáci. Trikrát.

Na snímke zľava Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marcel Melicherčík a Martin Dudáš (obaja Košice).Na snímke zľava Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marcel Melicherčík a Martin Dudáš (obaja Košice). (Zdroj: TASR/Branislav Račko)

BANSKÁ BYSTRICA/KOŠICE. Prvá vážnejšia šanca patrila domácim, Kytnár však z tesnej blízkosti nevyzrel na Melicherčíka. V 11. minúte mohli Bystričania vo vlastnom oslabení prekvapiť hostí, Matoušekovu strelu však zastavila žrď.

Košice sa dlho nevedeli dostať do tempa a zamknúť súpera v obrannom pásme, napokon však 13 sekúnd pred vypršaním Ďatelinkovho trestu udreli, keď biliardovú akciu pretavil do gólovej bodky Varga.

V 15. minúte "oceliari" zvýšili náskok zásluhou Milého, ktorý na dvakrát prekonal Bacashihuu. "Barani" dostali príležitosť na zníženie počas vylúčenia Chovana, ale v útoku boli jaloví.

Domáci znížili

"Barani" sa dočkali v 22. minúte. Lucenius vnikol do pásma a našiel prihrávkou Kytnára, ktorému stačilo iba správne nastaviť hokejku - 1:2. V 27. minúte Matoušek zbytočne stratil puk a Košičania vyrazili do brejku, na konci priamočiarej akcie bol Hrnka, ale Bacashihua mu zmaril gólovú radosť.

Až na toto zaváhanie sa druhá tretina niesla v znamení prevahy domáceho tímu, ktorý mal niekoľko výborných príležitosí na vyrovnanie. V 29. minúte Tománkovu strelu švihom bravúrne zneškodnil Melicherčík, o dve minúty neskôr zasa úplne voľný Lucenius z dvoch metrov trestuhodne minul. V závere druhej časti na opačnej strane pohrozil Jenčík, ale Bacashihua podržal svoj tím.

Hostia stratili ľahký puk

V 45. minúte vyšla domácim rýchla akcia. Tománek našiel Basta a ten poslal puk povedľa Melicherčíka do bránky - 2:2. Po vyrovnaní ubudlo šancí, prím hrali defenzívy oboch tímov, nik sa nechcel dopustiť osudovej chyby. Až v záverečnej päťminútovke sa opäť začal hrať otvorený hokej.

Najskôr 56. minúte vzbudila pozornosť akcia hosťujúceho Jenčíka, ktorý namiesto prihrávky na Spilara zvolil strelu a tá Bacashihuu neprekvapila. Bystrici sa napokon podaril dokonalý obrat skóre. Melicherčík trestuhodne nezachytil ľahký puk, ktorý sa odrazil k Bastovi a ten ho šikovne poslal zblízka do odkrytej brány - 3:2.

Sekundu pred koncom ešte mohli domáci prikrášliť triumf, no Zigova strela len zazvonila o žŕdku.

Štatistika

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Telo Góly: 22. Kytnár (Lucenius, Tománek), 45. Bast (Tománek, Roussel), 58. Bast (Tománek, Majdan) - 13. Varga (Češík, Deyl), 15. Milý (Šedivý). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Kacej, Výleta, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2019 divákov.článku