Karol Bačo starší vydržal na lavičke vodných pólistov ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto iba do konca základnej časti. Skúsený lodivod prepustil svoje miesto Pavlovi Komjáthymu, ktorý vytvoril tandem s Jánom Šurimom.
KOŠICE. Počas nadchádzajúceho víkendu sa rozbehne nadstavbová fáza vodnopólovej extraligy mužov. Štyri najlepšie tímy Slovenska sa v nej pobijú o východiskovú pozíciu do play-off.
Cieľom obhajoba tretieho miesta
Drakov povedie v kľúčovej časti sezóny Pavol Komjáthy, ktorý vlani získal s tímom bronzové medaily.
„Dohodli sme sa s pánom Bačom na ukončení činnosti s tým, že funkciu hlavného trénera preberám ja. Išlo o obojstrannú dohodu a nehľadal by som za tým senzácie,“ objasnil situáciu nový kouč.
Modrí Draci obsadili v základnej časti najvyššej súťaže štvrtú priečku spomedzi šiestich celkov. V desiatich dueloch štyrikrát vyhrali a šesťkrát prehrali, pričom bodovali iba proti klubom umiestneným na konečnej piatej a šiestej pozícii.
„Výsledky boli, aké boli a bližšie ich nebudem hodnotiť. Ja si myslím, že družstvo má na viac. Základnú časť sme hodili za hlavu a plne sa pripravujeme na nadstavbu. Náš hlavný cieľ bude bojovať o tretie miesto,“ prezradil Komjáthy.
Ak chcú Košičania získať cenný kov, budú musieť v nasledujúcich fázach súťaže poraziť niektorého z troch najväčších konkurentov. Mestského rivala Hornets, Nováky a Sláviu UK Bratislava však v prebiehajúcej sezóne nezdolali.
„Myslím si, že všetky mužstvá na Slovensku dokážu medzi sebou zohrať vyrovnanú partiu. Výnimka sú pri súčasnom stave akurát Nováky. Preto chceme poskočiť na vyššie priečky a štvrté miesto po základnej časti je len odrazový mostík do ďalších bojov.“
Prvý zápas ukáže smer
Komjáthy zatiaľ neabsolvoval s tímom žiaden súťažný duel, pretože vodnopólová extraliga mala na programe viac ako dvojmesačnú prestávku.
„Po základnej časti nasledovala vianočná, resp. novoročná pauza. Následne sa niektorí naši hráči boli pozrieť na ME v Belehrade a potom sa začalo s prípravou na nadstavbovú časť. Počas nej sme sa zameriavali najmä na zlepšenie fyzickej kondície hráčov.“
Káder Modrých Drakov ostal počas dlhej zápasovej odmlky pokope a tréneri nehlásia žiadne zdravotné problémy. Pripravenosť košických vodných pólistov na záver sezóny preverí už v sobotu víťaz základnej časti z Novák.
„Chceli by sme potrápiť favorita a veríme si, že by výsledok nemusel byť zlý. Zároveň si otestujeme, či absolvovaná fyzická a plavecká príprava boli správne. Nie je to pre nás kľúčový zápas, no ukáže nám, či sme sa vybrali správnym smerom,“ dodal Pavol Komjáthy pred duelom v Novákoch.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári