Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Košice otočili zápas štyrmi gólmi v tretej tretine

V šlágri 48. kola hokejovej Tipsport ligy vyhrali Košice doma nad Nitrou 4:3.

(Zdroj: TASR/Roman Hanc)

KOŠICE. V zápase prvého s tretím sa dve tretiny zdalo, že uspejú hostia. Košičania však v záverečnej časti skórovali štyrikrát a posilnili si tak pozíciu na čele tabuľky.

Prvú streleckú príležitosť mal útočník hostí Slovák už v 20. sekunde, ale Melicherčík si s jeho pokusom poradil.

Košičania odpovedali viacerými strelami z väčších vzdialeností, ale aj Valent podržal svoj tím.

V 8. minúte hrali hostia presilovku, no najväčšiu šancu v nej mali paradoxne domáci. V prečíslení dvoch proti jednému Jenčík uprednostnil strelu pred prihrávkou Cebákovi.

Dva góly Nitry

Bezgólové skóre platilo do 12. minúty. V nej Slovák z rohu klziska nahodil puk do bránkoviska domácich a dôsledný Laliberté využil nedôraz košickej obrany - 0:1.

Vyrovnať mohol počas signalizovaného vylúčenia hostí Chovan, ale spomedzi kruhov trafil len Valenta.

Aj v prvých sekundách druhej časti bola k videniu sľubná príležitosť. Košičan Varga však zblízka nedostal puk do nitrianskej bránky.

V 23. minúte mali domáci aj kus šťastia, keď puk podskakoval na bránkovej čiare a Melicherčík ho dostal do bezpečia v poslednom momente.

Domáci sa nevedeli dostať do zvyčajného tempa, hostia naopak podnikali viacero nebezpečných útokov. V 35. minúte využil ideálnu prihrávku Bakera Pupák, ktorý svojím prvým gólom v sezóne upravil na 0:2.

Zníženie mal v 38. minúte na hokejke Varga, ale v ideálnej pozícii ležiaceho Valenta neprekonal. Kŕč domácich strelcov potvrdil o minútu na to aj Jenčík, ktorý zblízka pohŕdol odkrytou bránkou.

Zvrat v poslednej tretine

Domáci sa kontaktného gólu dočkali v 45. minúte. Po Kutálkovom zaváhaní sa k puku dostal obranca Cebák, ktorý pred bránkou našiel nepokrytého Hrnku a ten zblízka pohodlne upravil na 2:1.

Košičania v záverečných minútach tretej tretiny vystupňovali svoj tlak. V 58. minúte vybojoval Bartoš puk pre Spilara, ktorý strelou spoza hráča prekvapil Valenta - 2:2.

Nitrania sa z vyrovnávajúceho gólu ani nestihli spamätať a inkasovali aj tretíkrát. Po akcii Jenčíka sa puk dostal za Valentov chrbát a o neprehľadnej situácii sa hlavný rozhodca Jonák poradil s videorozhodcom. Napokon bol z toho tretí gól Košíc, ktorého autorom bol opäť Spilar.

Víťazstvo domácich poistil gólom do prázdnej bránky Varga.

V gólovo bohatom závere zápasu sa do listiny strelcov zapísal aj Piačka, ktorý dorazil strelu Beneho - 4:3.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Videli sme výborný zápas. Dvakrát sme inkasovali, no až do poslednej chvíle sme verili, že to otočíme. Podali sme výborný výkon. Bojovali sme, nechali sme v hre srdiečko a sme radi, že sme zápas zvládli."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "Bol to bojovný zápas dvoch vyrovnaných tímov. Dvojgólový náskok malo naše mužstvo zvládnuť lepšie. Zápas sme si za stavu 0:2 prehrali vlastnými chybami. Podľa optiky z našej striedačky vyzeral tretí inkasovaný gól ako vysokou hokejkou. Je to škoda, pretože doviezť body z Košíc je cenné pre psychiku každého tímu."

Štatistika

HC Košice - KH Nitra 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)

Góly: 45. Hrnka (Cebák, Suja), 58. Spilar (Bartoš), 59. Spilar (Jenčík, Bartoš), 60. Varga - 12. Laliberté (Slovák, Blackwater), 35. Pupák (Baker, Beca), 60. Piačka (Bene)

Rozhodovali: Baluška, Jonák - Rovenský, Výleta. Vylúčení 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, 4 373 divákov.

Košice: Melicherčík - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, P. Mikuš, Cebák, Pavúk, Macejko - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Tibor Varga - Milý, Češík, Šoltés - Matúš Chovan, Boltun, Hričina.

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.