Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Košice opäť otočili zápas, tentoraz so Zvolenom

V 49. kole hokejovej Tipsport ligy sa stretli lídri súťaže. Košice porazili Zvolen a vedú o deväť bodov.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. Hoci Košičania prehrávali v druhej časti hry 1:3, v záverečnej tretine najskôr v 49. minúte vyrovnali a tridsať sekúnd na to dal Spilar víťazný gól. Podobný scenár mal aj piatkový zápas Košíc s Nitrou, ktorí oceliari vyhrali 4:3.

Šláger kola začal v rýchlom tempe a už v 1. minúte sa mohlo meniť skóre. Bartoš si vymenil puk s Jenčíkom, no v zakončení Baroša neprekvapil.

V 10. minúte mal sľubnú príležitosť domácich aj Šoltés, ale namiesto puku skončil vo zvolenskej bránke košický útočník.

Zvolenčania sa v 18. minúte na dlhší čas usadili pred Melicherčíkom, no obrana "oceliarov" odolala.

Košice prehrávali už 1:3

V úvode druhej tretiny sa Spilar s Jenčíkom ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, no nielenže z toho nebol gól, ale po zrážke Jenčíka s Barošom bol brankár Zvolena poriadne otrasený.

Ako dostať puk do bránky ukázali hostia domácim už v nasledujúcej minúte. Puliš ustál súboj za bránkou a po jeho prihrávke Lukáš Jurík zblízka otvoril skóre.

O štyri minúty pridali hostia aj druhý gól. Mikuš zaváhal v strednom pásme, do brejku sa dostal Tomáš Klíma a rutinérsky prekonal Melicherčíka - 0:2.

Odpoveď domácich prišla už o 23 sekúnd. V neprehľadnej situácii pred Barošom sa odrazený puk dostal k Hrnkovi a ten pohodlne znížil - 1:2.

Radosť Košičanov však trvala iba 13 sekúnd. Po ďalšej chybe košickej obrany sa k puku dostal Lukáš Jurík a spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka.

Košičania sa snažili o kontaktný gól a po sérii viacerých šancí sa dočkali v 32. minúte. V presilovej hre dorazil strelu Jenčíka kapitán Bartoš - 2:3.

Druhá tretina bola bohatá na zaujímavé situácie a takou bola aj strela Mráza v 34. minúte, s ktorou si však košický brankár poradil.

Rozhodnutie za pol minúty

Hostia mohli štvrtý gól pridať v 45. minúte, v dobre hranej presilovke ale Melicherčíka neprekonali.

Košičania v tretích tretinách už viackrát zvrátili nepriaznivý stav a tak to bolo aj tentoraz. V 49. minúte využil Boltun nedôraz zvolenskej obrany a zblízka trafil nad Barošove rameno - 3:3.

Nerozhodný stav zmenil už o 30 sekúnd Spilar, ktorý tečoval strelu Macejka a domáci prvýkrát v zápase viedli - 4:3.

Piaty gól domácich mohol pridať v 56. minúte Cebák, ale šikovnú prihrávku Spilara nezúročil. V 57. minúte mal počas presilovky hostí vyrovnanie na hokejke Brendl, ale v dobrej pozícii prestrelil košickú bránku.

Domáci si napokon tesný náskok postrážili a upevnili si prvú priečku.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Úvodné striedania neboli z našej strany ideálne. V druhej tretine sme trikrát inkasovali, no dokázali sme znížiť. Opäť sme verili, že zápas otočíme. Ukázali sme svoju silu a sme radi, že sme tento zápas zvládli.

Josef Turek, tréner HKm Zvolen: "Aj napriek tomu, že sme prehrali, sme odohrali veľmi dobrý zápas. Súperovi sme robili veľké problémy, mali sme veľa šancí v presilových hrách, no nedokázali sme ich premeniť. V prvých dvoch tretinách to vyzeralo, že to máme vo svojich rukách. Košice však v záverečnej tretine ukázali svoju silu. Predtým sme mali niekoľko víťazstiev v rade a asi prehra už musela prísť. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Štatistika

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)

Góly: 27. Hrnka (Varga), 32. Bartoš (Jenčík), 49. Boltun (Dudáš, Suja), 49. Spilar (Macejko) - 22. L. Jurík (Puliš, Obdržálek), 26. T. Klíma (F. Fekiač), 27. L. Jurík.

Rozhodovali Konc, Novák - Gajan, Smrek, vylúčení 4:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3 721 divákov.

Košice: Melicherčík - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, P. Mikuš, Cebák, Pavúk, Macejko - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Tibor Varga - Milý, Češík, Šoltés - Matúš Chovan, Boltun, Hričina.

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.