Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Košice sú na polceste do semifinále

Hokejisti HC Košice vyhrali aj druhý zápas štvrťfinále hokejovej Tipsport ligy nad Martinom, tentoraz 3:2.

(Zdroj: SITA/Ivan Fleischer)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice vedú v štvrtťinálovej sérii Tipsport Ligy proti Martinu po dvoch domácich dueloch 2:0 na zápasy.

Séria pokračuje dvomi zápasmi v utorok a v stredu na martinskom ľade.

Skóre opäť otvoril Boltun

Tak ako v prvom zápase aj v druhom začal domáci majster mohutným tlakom. A podobne ako v piatkovom súboji aj v sobotu sa do streleckej listiny rovnako v 6. minúte zapísal Boltun.

Hostia sa k prvej strele dostali až v 8. minúte z hokejky Róberta Vargu, ale Halász bol pozorný.

V 12. minúte boli domáci blízko k druhému gólu, ale Bartoš sám pred bránkou mieril vedľa. Vzápätí sa v 13. minúte v oslabení sám rútil na hosťujúceho brankára Tibor Varga, ale ten jeho strelu kryl.

V 16. minúte, keď hrali domáci druhú presilovku, Bartoš ideálne uvoľnil Spilára a ten presnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0.

Hostia mohli dve minúty pred koncom prvej sirény znížiť, ale Cipulisovu strelu košický gólman bravúrne zneškodnil.

Martin znížil, zvonili žŕdky

Do druhého dejstva vstúpili hostia útočnejšie naladení. Už v 21. minúte musel strelu Dírera brankár Halasz kryť, ale o dve minúty neskôr Nemček našiel medzierku medzi betónmi košického brankára a znížil na 2:1.

V 28. minúte hrali Košičania v oslabení a práve vtedy Tibor Varga trafil z výhodnej pozície žŕdku martinskej bránky.

V 36. minúte sa na druhej strane, takisto v oslabení, dostal do brejku Surovka a svoje sólo zakončil len strelou do žŕdky.

Rozhodol Hričinov gól

V závere tejto časti hry mali domáci niekoľko dobrých gólových šancí, ale ani jednu z nich nedokázali využiť.

V záverečnej tretine sa na obidvoch stranách dôsledne bránilo a čakalo na chybu súpera. Tá prišla na strane Martina v 50. minúte, domáci Hričina trafil ľavý horný roh Dzubinovej bránky a zvýšil na 3:1.

O dve minúty na druhej strane ušiel obrane domácich Róbert Varga, ale Halásza neprekonal.

Záverečné dve minúty hrali hostia power play, a keďže na dve minúty bol vylúčený Suja mali výhodu 6:4, 18 sekúnd pred koncom túto prevahu zužitkoval Murček a znížil na 3:2.

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Sme radi za dve víťazstvá, vedieme 2:0. V dnešnom zápase sme mali dobrý vstup do zápasu, dvakrát sme sa gólovo presadili. Súper v druhej časti zvýšil aktivitu a kontaktným gólom sa dostal do stretnutia. Pre nás je podstatné, že vedieme 2:0."

Ivan Dornič, tréner MHC Martin: "Košice hrali v prvom zápase veľmi dobre. V druhom sme my chceli hrať inak, no Košice sa dostali do dvojgólového vedenia. Počas prvej prestávky sme si povedali, že takto sa v play off nehrá. Druhá i tretia tretina bola z našej strany výborná. Chlapci podali výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť. Myslím si, že svojich fanúšikov nesklamali. Prehrať s Košicami iba 2:3 je, vzhľadom na aktuálnu formu Košíc, pre nás úspech."

Peter Boltun, útočník HC Košice: "Bol to iný zápas ako včera. Dnes to bolo ťažšie, keďže Martinčania veľmi dobre bojovali a nič nám nedali zadarmo. Sme radi, že sme to zvládli."

Štatistika

HC Košice - MHC Martin 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) - stav série 2:0

Góly: 6. Boltun (Hričina, Dudáš), 16. Spilar (Bartoš, Deyl), 50. Hričina (Deyl) - 23. Nemček (Murček, Dlouhý), 60. Murček (Jass).

Rozhodovali: Mllner, T. Orolin - Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4 096 divákov

Košice: Halász - Dudáš, Deyl, Cebák, Šedivý, Jankovič, Mikuš, Chovan, Macejko - Spilar, Jenčík, Bartoš - Bicek, Suja, Hrnka - Šoltés, Češík, Tibor Varga - Hričina, Boltun, Milý

Martin: Dzubina - Rusina, Tabaček, Trávniček, Jáchym, Dvořák, Dlouhý, Tomáš Varga, Vyskoč - Cipulis, Galamboš, Surovka - Róbert Varga, Sprukts, Dírer - Nemček, Murček, Kabáč - Poliaček, Uhrík, Jass