AKTUALIZOVANÉ 20:32

Oceliari uspeli aj v Martine, v predĺžení rozhodol Suja

Obhajcovia titulu vedú vo štvrťfinálovej sérii nad Martinom už 3:0 na zápasy.

(Zdroj: ilustračné - TASR/František Iván)

Obhajcovia titulu z Košíc vedú vo štvrťfinálovej sérii Slovnaft play-off hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 nad Martinom už 3:0 na zápasy.

MARTIN, KOŠICE. Zverenci trénera Rostislava Čadu zvíťazili v utorňajšom stretnutí na ľade MHC 3:2 po predĺžení, o ich úspechu rozhodol v 65. min Jakub Suja.

Už v stredu môžu "oceliari" spečatiť svoj očakávaný prienik do najlepšej štvorky, Martinčania budú hrať o udržanie sa v sérii.

Priebeh stretnutia

V televíznom zápase nastúpil majster v plnej sile už aj s Bartánusom a Lapšanským. Už po 66 sekundách mohol vyhrávať, ale Dzubina sa nenechal prekabátiť Bicekom, ktorý sa ocitol pred ním sám.

V 5. minúte mohol kontrovať Rzavský, ale Halász bol na mieste. Bez gólu sa skončil i závar pred košickým brankárom v 9. minúte. Domáci dokázali korčuľovať so súperom a tak bola hra vyrovnaná. V 13. minúte sa šťastie priklonilo na stranu favorita, keď skackajúci puk Tibora Vargu skončil za chrbtom Dzubinu.

Ďalšie minúty patrili Košičanom. V 16. minúte strela Bartoša len tesne minula pravú žŕdku. V 18. minúte sa zaskvel Dzubina po tutovke Milého.

V úvode druhého dejstva sa dostal do palebnej pozície Galamboš, ale Halász bol na mieste. Vzápätí však využil kapitán MHC Tabaček presilovku za vylúčenie Mikuša a bombou od modrej vyrovnal. Pri ďalšej presilovke v 25. minúte vyskúšali pozornosť Halásza Jass a Cipulis.

V 28. minúte bol vzruch pred oboma bránkami. Najprv si Halász s námahou poradil s nahodeným pukom Matejku a potom chytil Dzubina pokus Hrnku.

V 33. minúte zaváhal Sprukts pred gólmanom hostí, v 36. minúte ohrozil Halásza Galamboš a o chvíľu Dírer zblízka prestrelil. V 38. minúte sa nepresadil ani Hrnka a v 39. minúte nemierili presne ani Surovka a Galamboš.

V 42. minúte sa ocitol Rzavský sám pred Halászom, ale nevyzrel na gólmana hostí. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Spilar sa v 43. minúte zoči-voči Dzubinovi nemýlil a majster opäť viedol.

V 46. minúte zaváhal v koncovke Galamboš. Potom zahrali domáci veľmi dobre presilovku a Cipulis bekhendom do prázdnej bránky zaslúžene vyrovnal.

V 50. minúte sa nepresadil Bicek. Potom domácich pri presilovke hostí viackrát podržal Dzubina. Tempo gradovalo. V 52. minúte nevyužil dobrú príležitosť Nemček a v 53. minúte si martinský brankár poradil so šancami Lapšanského a Milého.

V 54. minúte opäť Nemček v ideálnej pozícii mieril len vedľa. V 58. minúte zneškodnil Dzubina tutovku Hrnku.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo.

V predĺžení mal prvý strelecký pokus Galamboš v 61. minúte, na druhej strane o minútu neskôr Macejko. V 64. minúte išiel na trestnú lavicu Dírer a Košice presilovku 4:3 využili za 36 sekúnd, keď sa autorom víťazného gólu stal Suja.

Ivan Dornič, tréner Martina: "Keď sme chceli zdramatizovať túto sériu, potrebovali sme zvíťaziť. S Košicami sme sa stretli štyrikrát v tejto sezóne doma a zápas sa skončil vždy v riadnom hracom čase nerozhodne. Žiaľ, vyhrali sme v predĺžení len prvé stretnutie, trikrát sme ťahali za kratší koniec. Napriek prehre musím chlapcov pochváliť, hrali výborne, plnili taktické pokyny. Tak, ako v celom ročníku, opäť sme doplatili na nepremenené vyložené príležitosti."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Bolo to bojovné stretnutie z oboch strán a pre nás veľmi dôležitý zápas. Zvládli sme ho a vedieme v sérii 3:0. Myslím, že dobre zregenerujeme, pripravíme sa na štvrtý zápas a verím, že aj v ňom zvíťazíme."

Štatistika

MHC Martin - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

- stav série: 0:3, hrá sa na štyri víťazstvá

Gól: 22. J. Tabaček (Rusina, Cipulis), 47. Cipulis (Surovka, Galamboš) - 13. Tibor Varga (Lapšanský, Hrnka), 43. Spilár (P. Bartoš, Češík), 65. Suja

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák - Kacej, Orolín, 2150 divákov

Zostavy:

Martin: Dzubina - Rusina, J. Tabaček, L. Matejka, M. Dvořák, Trávniček, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Vyskoč - Cipulis, Galamboš, Surovka - Dírer, Sprukts, Rzavský - Jass, Murček, F. Nemček - Poliaček, R. Varga, Uhrík

Košice: Halász - Deyl, Jankovič, E. Šedivý, Cebák, P. Mikuš, Macejko, Pavúk - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Bartánus, Suja, Bicek - Tibor Varga, Hrnka, Lapšanský - Boltun, Milý, Hričina - Češík