Košickí hokejisti postúpili do semifinále Tipsport ligy

(Autor: ilustračné SITA)
SITA|16. mar 2016 o 19:28

Zvíťazili v Martine aj v druhom zápase, sériu ukončili v najkratšom možnom čase.

MARTIN/KOŠICE. Hokejisti majstrovského HC Košice zvíťazili aj v stredajšom štvrtom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tisport ligy 2015/2016 na ľade MHC Martin (4:1).

V najkratšom možnom čase sa prebojovali do semifinále.

V stretnutí, ktoré stanovilo konečný výsledok série hranej na štyri úspechy, otvoril skóre v 9. min hosťujúci obranca Peter Mikuš, toho už o dve minúty neskôr napodobnil ofenzívny spoluhráč Marek Bartánus.

Domáci raz znížili

V 45. min skorigoval na 1:2 z pohľadu domácich Daniel Rzavský, v polovici tretej tretiny prinavrátil Košičanom dvojgólový náskok veterán Peter Bartoš.

Definitívnu podobu stredajšiemu rezultátu dal v poslednej minúte Jakub Suja. "Oceliari" predtým triumfovali doma 4:1 a 3:2 a v prvom vystúpení v Martine 3:2.

Štatistika

MHC Martin - HC Košice 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

- konečný výsledok série 0:4, do semifinále postúpili Košice

Góly: 45. Rzavský (Sprukts) - 9. P. Mikuš (M. Bartánus, Bicek), 11. M. Bartánus (Bicek, Suja), 50. P. Bartoš (Češík, Lapšanský), 60. Suja (Bicek)

vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Baluška, T. Orolin - Stanzel, Bednár, 2355 divákov

Zostavy:

Martin: Dzubina - J. Tabaček, Rusina, L. Matejka, M. Dvořák, Trávniček, J. Dlouhý, Vyskoč, Tomáš Varga - Cipulis, Galamboš, Surovka - Dírer, Sprukts, Rzavský - Kabáč, Murček, F. Nemček - Poliaček, Uhrík, Jass

Košice: Halász - Deyl, Cebák, Jankovič, Pavúk, P. Mikuš, Macejko - P. Bartoš, Češík, Spilar - M. Bartánus, Suja, Bicek - Tibor Varga, Hrnka, Lapšanský - Boltun, Milý, Hričina - Šoltés, Matúš Chovan