Korzár logo Korzár Košice

Nový letový poriadok prináša viac liniek z Košíc do sveta

Z Košíc sa bude prostredníctvom pravidelných leteckých spojení lietať do ôsmich európskych destinácií.

(Zdroj: Judita Čermáková)

KOŠICE. Na veľkonočnú nedeľu vstupuje do platnosti letný letový poriadok pre rok 2016.

Z Košíc sa bude prostredníctvom pravidelných leteckých spojení lietať do ôsmich európskych destinácií, informoval v stredu hovorca letiska Košice Juraj Toth.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nový letový poriadok prináša do Košíc aj nového leteckého dopravcu poľské aerolínie LOT.

"Poľský národný dopravca bude prevádzkovať linku do Varšavy šesťkrát týždenne s ranným odletom z Košíc o 05.35 h a večerným príletom o 23.40 h. Takto nastavený letový poriadok umožní absolvovanie jednodňových pracovných ciest kdekoľvek v Európe. Široká sieť vyše 60 destinácií spoločnosti LOT bude od 30. marca dostupná cestujúcim z východného Slovenska i z priľahlých regiónov," uviedol hovorca košického letiska.

SkryťVypnúť reklamu

Zvýši sa aj počet letov do Viedne

Zvýšiť sa má podľa Totha i počet letov spoločnosti Austrian Airlines do Viedne, a to na 12 týždenne.

"Niektoré z týchto letov budú prevádzkované lietadlami typu Embraer E195, ktoré sú vo flotile rakúskeho národného prepravcu nováčikmi. Prednedávnom bolo toto prúdové lietadlo prvýkrát nasadené aj na linke Viedeň Košice," spresnil Toth.

České aerolínie pokračujú v bohatej ponuke až 18 letov týždenne do Prahy.

Okrem toho budú naďalej prevádzkovať šesťkrát týždenne vnútroštátnu linku do Bratislavy a štyrikrát týždenne spojenie do Kyjeva.

Linka do ukrajinskej metropoly na blížiacom sa podujatí Dni Ukrajiny oslávi prvé výročie svojho fungovania.

"Spoločnosť Wizz Air sa so štartom nového letového poriadku vracia k prevádzke dvoch letov týždenne na linke do Bristolu, ktorá bola dočasne zredukovaná na jeden let týždenne. Zvyšuje sa kapacita na linke do Londýna, ktorá bude prevádzkovaná až osemkrát týždenne. V nedeľu bude v prevádzke ráno i večer. Linka na letisko Doncaster Sheffield bude naďalej prevádzkovaná dvakrát týždenne," uviedol Toth.

SkryťVypnúť reklamu

Počas letnej špičky až 60 letov týždenne

Počas letnej špičky od polovice júna do polovice septembra bude z Košíc na pravidelných linkách prevádzkovaných až 60 letov týždenne, keďže počas tohto obdobia bude Wizz Air lietať z Košíc častejšie: na letisko Doncaster Sheffield trikrát týždenne a do Londýna až deväťkrát týždenne.

"Letový poriadok na nadchádzajúcu letnú IATA sezónu ponúkne cestujúcim z našej spádovej oblasti širokú ponuku spojení. Vďaka novej linke do Varšavy so spoločnosťou LOT bude z Košíc k dispozícii 36 letov týždenne do troch významných stredoeurópskych leteckých uzlov: Viedne, Prahy a Varšavy. Navyše, spoločnosť Wizz Air ponúkne 12 letov týždenne do troch destinácií v Anglicku. Tento počet sa počas letnej špičky zvýši až na 14 letov týždenne," dodal výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 99 417
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 164
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 891
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 114
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 231
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 899
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu