Sociálni pracovníci z Anglicka odovzdávajú našim svoje skúsenosti
Mark Penfold, Jan Dunka a Leona Clear Wallace pracujú s menšinami v Anglicku.
TASR
Tlačová agentúra
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
PREŠOV. Traja sociálni pracovníci z Anglicka prišli na Slovensko odovzdať svoje skúsenosti z oblasti vzdelávania žiakov z rómskych komunít v Anglicku.
"Mark Penfold, Jan Dunka a Leona Clear Wallace pracujú s menšinami v Anglicku. V Prešove sú v rámci päťdňového podujatia Podmienky inkluzívnej edukácie skúsenosti z Anglicka, ktoré organizuje prešovské Regionálne pracovisko Metodicko-pedagogického centra a ROCEPO - Rómske vzdelávacie a dokumentačné centrum Prešov," informoval referent tlačového oddelenia Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.
Na východe absolvujú niekoľko pracovných seminárov a stretnutí so zástupcami škôl v Košiciach, Prešove, Sabinove a Humennom.
V ich programe je aj návšteva Záchytného tábora v Humennom.
V piatok 7. 4. ich na prešovskej radnici prijal viceprimátor Štefan Kužma.
"Hostia ocenili historický charakter Prešova. V rozhovore sa dotkli súčasnej európskej migračnej vlny a odzneli tiež návrhy vzájomnej spolupráce pri výmenných pobytoch žiakov, aj so zreteľom na marginalizované skupiny," dodal Grejták.