Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 20:27

Košičanky delí od titulu jeden triumf

Basketbalistky Good Angels Košice môžu o zisku titulu slovenského majstra v sérii s Piešťanmi rozhodnúť už v sobotu.

(Zdroj: TASR)

PIEŠTANY/KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice delí jediná výhra od zisku trinásteho titulu majsteriek SR.

Zverenky Petra Jankoviča triumfovali v stredajšom druhom finálovom stretnutí na palubovke Piešťanských Čajok 71:55 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Tretí duel je na programe v sobotu 23. apríla v košickej Angels aréne.

Odhodlanie vydržalo polčas

Domáce po sobotňajšej tesnej prehre na palubovke 12-násobného majstra nastúpili v Diplomat aréne odhodlané zabojovať o vyrovnanie série.

Úvod im vyšiel, po úspešnom trojkovom pokuse Oroszovej viedli 8:4. Potom však pre problémy s faulami musela striedať Parkerová a Čajky sa bez svojej jedinej klasickej pivotky dostali do problémov.

To využili skúsené Košičanky, následný deväťminútový úsek vyhrali 12:4 a otočili priebeh stretnutia.

Druhá štvrtina priniesla vyrovnaný basketbal. Výškovú prevahu súperiek nahradili domáce bojovnosťou, nevychádzala im však trojková streľba, keď do polčasu premenili len štyri z 20 ďalekonosných pokusov.

Rozhodla tretia štvrtina

Hneď po zmene strán znížila Oroszová na rozdiel jediného koša (29:31), ale domáce momentum nevyužili.

Košičanky sa po sérii rýchlych košov dostali prvýkrát v zápase do dvojciferného vedenia, keď v 27. minúte viedli 45:35.

Do záveru tretej časti hry zveľadili hostky svoj náskok na rozdiel 16 bodov a o výsledku bolo rozhodnuté.

V záverečnej štvrtine sa duel už len dohrával. Čajky bojovali, snažili sa, ale na kvalitnejšieho súpera nemali.

Nevyšiel im tak ani šestnásty pokus zdolať suveréna súťaže, ktorý môže rozhodnúť o zisku trinásteho titulu v klubovej histórii najbližšiu sobotu na domácej palubovke.

Martin Pospíšil (tréner Piešťan): "Dnes sme na Good Angels nemali. Musíme sa prezentovať inou hrou. V útočnej fáze sme neboli dostatočne múdri. Keby hráčky dodržali to, čo sme trénovali a mali nachystané, výsledok by bol iný. Nestalo sa tak pre našu hlúposť a naivitu."

Peter Jankovič (tréner Košíc): "V prvom polčase sme domáce udržali na 27 bodoch, čiže obrana bola dobrá. Potrebovali sme však spresniť útok, lebo sme sa natrápili na každý jeden kôš. V tretej štvrtine sme už dali 25 bodov, čo je veľmi dobré číslo. Tam sa to zlomilo."

Štatistika

Piešťanské Čajky - Good Angels Košice 55:71 (27:31) - stav série 0:2

Piešťany: Engelmanová 16, Parkerová 12, T. Páleníková 8, Oroszová 7, M. Páleníková 3 (Whittingtonová 7, Dudášová 2, Pilátová 0)

Good Angels: Oblaková 17, Kupčíková 14, Jurčenková 12, Bálintová 8, Hruščáková 7 (Žirková 7, Stehlíková 5, Hrynková 1, Janoščíková, Lukačiková a Blanárová po 0)

TH: 25/22 - 27/21, fauly: 27 - 26, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Tomašovič, Doušek a Margala, 1 000 divákov