Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica
AKTUALIZOVANÉ 20:19

VSS Košice prehrali postupový zápas, na rade je Prešov

V poslednom zápase druholigovej sezóny prehrali VSS doma s Pohroním 0:1 a postupové karty dali do rúk Prešovu.

Košičania nezvládli kľúčový zápas.(Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

KOŠICE. Futbalisti VSS Košice ani na druhýkrát nespečatili postup do najvyššej slovenskej súťaže, keď pred vlastnými divákmi prehrali v dueli 11. kola nadstavby s FK Pohronie 0:1.

Postupové počty

Košičania ostávajú na čele DOXXbet II. ligy v skupine o postup zásluhou lepšieho skóre pred Liptovským Mikulášom, vzájomné zápasy však majú lepšie Liptáci a v konečnej tabuľke ich predbehnú.

Postupové karty držia hráči Prešova, ktorí majú o jeden bod menej než spomínané tímy, ale na rozdiel od nich ešte odohrajú domáci zápas proti Seredi.

Vzájomné zápasy majú Prešovčania lepšie s VSS Košice (1:0 a 1:1), ale horšie s Liptákmi (1:1 a 3:4). VSS Košice ich má s Liptovským Mikulášom horšie (1:1 a 0:3). VSS už teda postúpiť nemôže.

Ak Prešov získa v piatok v záverečnom 12. kole nadstavby doma proti Seredi tri body, vyhrá súťaž a postupuje.

V prípade remízy by mali tri tímy po 56 bodov a najlepšie vzájomné zápas má Liptovský Mikuláš.

Súťaž ešte môže vyhrať aj Lokomotíva Košice (ak Prešov nevyhrá a Lokomotíva vyhrá posledný zápas). Tá však v postupovej hre nefiguruje, keďže je B-tímom prvoligových Michaloviec.

Foto k článku: SITA/Viktor Zamborský

Šok po prestávke

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Územnú prevahu mali Košičania, ale hostia ich do streleckých pozícií nepúšťali.

Prvý polčas sa preto inak ako 0:0 ani skončiť nemohol. Domáci neprekvapili súpera ani v úvode druhého polčasu a po trinástich minútach prišiel trest.

V priestore pred brankárom Ružinským sa ideálne zorientoval Matuškovič a poslal hostí do vedenia - 0:1.

Druhý gól hostí mohol pridať striedajúci Páleník v 70. minúte, ale sám pred odkrytou bránkou trestuhodne minul.

Vyrovnať mohol v 81. minúte Trebuňak, po úniku však trafil len brankára Holeca. Košičania v závere vystupňovali svoj tlak, ale vyrovnávajúci gól nedosiahli.

Tréner Lapšanský: Sklamali sme divákov

"Bolo to kŕčovité. Chceli sme, ale nedopadlo to dobre. Nedali sme gól a keď nedáte gól, nemôžete vyhrať. Ešte sa musíme veľa učiť, najmä vyhrávať. Mrzí ma to o to viac, že sme to mali vo vlastných rukách. Mali sme inú predstavu, ale taký je futbal. Teraz nám to nebolo súdené," ťažko hľadal slová najskúsenejší z košického tímu Peter Šinglár.

Košičania sa dlho nevedeli dostať do ideálnej hernej pohody, v druhom polčase už museli aj riskovať. Väčšie ofenzívne manévre rozpútali až za stavu 0:1, ale ani vtedy nedokázali prekonať Dominika Holeca v bránke súpera.

"Bolo treba dať gól, ale to sa nám nepodarilo. Oni skórovali z jedného z protiútokov, ktoré mali v závere. Ospravedlniť sa musíme fanúšikom i ľuďom okolo košického futbalu, ktorí robili čo mohli. My hráči sme to momentálne zbabrali," sypal si popol na hlavu 36-ročný Košičan.

Aj tréner VSS Ivan Lapšanský veril, že jeho zverenci zvládnu posledný krok.

"Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať. Keď však nevyužijete šance, tak sa vyhrať nedá. V našom prípade to navyše znamená, že sme nepostúpili. Je mi smutno z toho, že sme sklamali košického diváka. Aj hráči sú len ľudia a možno si pripúšťali, že museli vyhrať. Boli v kŕči, ale napriek tomu si vytvorili niekoľko šancí."

11. kolo nadstavby o postup v Doxxbet lige

FC VSS Košice - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)

Gól: 59. Matuškovič

Rozhodoval: Straka, ŽK: Morgan - Matuškovič, Garaj, 1 652 divákov.

Lokomotíva Košice - ŠK Slovan Bratislava B 4:0 (2:0)

Góly: 6., 43. Leško, 56. Zajac, 89. Človečko.

Rozhodoval: Michlian, ŽK: Hejnus - Morócz, Molnár, Kurčík, Nedorost. 150 divákov.

Partizán Bardejov - FC Nitra 3:1 (1:0)

Góly: 27., 63. Milunovič (prvý z 11 m), 60. Verčimák - 53. Staš (vlastný gól).

Rozhodoval: Vlčej, ŽK: Verčimák - Dunda. 600 divákov.

ŠKF Sereď - MFK Partizán Liptovský Mikuláš 1:4 (0:2)

Góly: 89. Lovás - 19. Laco, 28. Jasenovský, 62. Mizerák, 77. Hirka.

Rozhodoval: Piatka, ŽK: Pellet, Boženík, Laura - Jasenovský, Mizerák.

Žilina B - Zvolen 2:3 - predohrané

Prešov mal voľno

Program 12. kola (10. 6., 17.00): Prešov - Sereď, Nitra - Lok. Košice. Predohrané zápasy: Pohronie - Bardejov 1:0, L. Mikuláš - Žilina B 1:0, Slovan B - Zvolen 1:1. VSS Košice majú voľno.