Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Štafeta dorastencov skončila na európskom šampionáte kúsok od medaily

V poľskom mestečku Jaroslaw sa uskutočnili majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu.

U našich severných susedov v poľskom mestečku Jaroslaw sa počas uplynulého víkendu 1.-3. 7. 2016 uskutočnili majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu. V úvodnej disciplíne na dlhých tratiach štartovali dvaja zástupcovia ATU Košice.

KOŠICE. V kategórii mladších dorasteniek do 16 rokov na trati 4,3 km s 14 kontrolami dosiahla veľmi pekný výsledok len 14-ročná Ľuboslava Weissová, keď časom 60:06 min. dobehla na 21. mieste v konkurencii 86 pretekárok Európy.

Jej výkon je o to hodnotnejší, že vekovo patrí ešte do kategórie W14 a na šampionát bola nominovaná do kategórie W16. Nedarilo sa jej oddielovému kolegovi Dušanovi Slámovi, ktorý v kategórii starších dorastencov na 6,9 km trati so 17 kontrolami obsadil 65. miesto zo 101 štartujúcich.

Slovensko v tejto disciplíne dosiahlo dobrý výsledok aj zásluhou Terezy Šmelíkovej, (Rapid Bratislava), ktorá obsadila v kategórii starších dorasteniek do 18 rokov šieste miesto.

Ďalšie výsledky našich: M-18: 14. Jakub Dekrét (UMB B. Bystrica), M-18: 26. Jakub Chupek (ŽU Žilina), W-14: 29. Tamara Miklušová (Rapid Bratislava).

Druhý deň sa konali preteky trojčlenných štafiet. Štafeta starších dorastencov Slovenska do 18 rokov Slovenska v zložení Jakub Chupek (ŽU Žilina), Dušan Sláma (ATU Košice) a Jakub Dekrét (UMB B. Bystrica) dosiahla v konkurencii 28 štafiet skvelé 4. miesto, pričom len 33 sekúnd zaostala za medailovým umiestnením.

Titul vybojovali víťazní Fíni, pred druhými Nórmi a tretími domácimi Poliakmi.

Výsledky ďalších kategórií: W-16: 1. HUN, 2. CZE, 3. SUI,... 19. Slovensko (3.úsek Ľ. Weissová), M-16: 1. FRA, 2. SUI, 3. RUS, ..., 22. Slovensko, W-18: 1. FIN, 2. CZE, 3. POL ... , Slovensko diskv.

Tretí deň ukončili európsky šampionát pretekmi v šprinte. Zo slovenských pretekárov najlepší výsledok dosiahla Tereza Miklušová, ktorá sa umiestnila na výbornom 6. mieste v kategórii W-18. Jej sestra Tamara Miklušová (obe Rapid Bratislava) skončila pätnásta v kategórii W-16.

Ďalšie výsledky Slovákov: M-16: 27. Matej Cidorík (Sokol Pezinok) , M-18: 17. J. Dekrét , 44. Dušan Sláma (ATU Košice), 45. J. Chupek.