Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 14. november, 2019 | Meniny má Irma
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košický kraj hľadá výnimočné ženy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

navrhujem

Eleonóru Bačinsku, predtým, Kovalčíkovu a neskôr Deliovu, komunistku, terajšiu riaditeľku Krajského osvetového strediska v Košiciach, ktorá na predošlom KOS do roku 1990, v rokoch normalizácie tvrdo zakročila proti týmto, v Československu a v zahraničí uznávaným autorom. Zaujímavé je pripomenúť, že táto persona sa „politicky prejavila ako uvedomelá občianka s kladným vzťahom k socialistickému zriadeniu, čo potvrdila aj svojim správnym postojom v zložitom období roku 1968 - 1969". A že "ako členka komunistickej strany sa plnou zodpovednosťou angažovala svojimi výtvarnými a estetickými znalosťami v komisii pre názornú agitáciu a politický pri ústrednom výbore komunistickej strany, kde zastupovala východoslovenský kraj od roku 1981 do 1987. Usmerňovala okresy po stránke bezprostredného reagovania na dôležité vnútropolitické udalosti, hlavne pri realizácii záverov XV. a XVI. zjazdu KSČ. Ako predsedkyňa ROH od roku 1976 sa usilovala, aby v tomto hnutí bola presadzovaná vedúca úloha KSČ. Pod jej vedením pravidelne pracovala revízna komisia základnej organizácie KSS. Úzko spolupracovala s VS KV KSS. Súdružka Bačinská vytvorila rad ideovo - estetických hodnotných výtvarných návrhov na propagáciu krajských konferencií KSS. Vďaka iniciatíve menovanej založila na počesť 65. výročia VOSR brigádu socialistickej práce, ktorá obdržala strieborné odznaky." Za takéto "vynikajúce" politické hodnotenia bola „súdružka Eleonóra Bačinská predsedníctvom košického mestského výboru komunistickej strany schválená jeho uznesením číslo 189 na politickú stáž na ideologickom oddelení MV KSS od 01.02.1989, ktoré jej bolo predlžené do 30.06.1989“
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Lešnik,
zrejme ste nepostrehli, ze Krajske osvetové stredisko v Košiciach už neexistuje. Rozhodnutím Zastupiteľstva KSK sa zmenilo na Kultúrne centrum KSK. Rovnako sa zmenilo aj vedenie, na čele KC KSK je pani Lívia Kratochvílová. verím, že vďaka týmto zmenám už nebudete musieť pri najrôznejších príležitostiach donečkonečna opakovť hore uvedené informácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

či ste ho premenovali,alebo nie, je to

zbytočná inštitúcia odčerpávajúca peniaze daňovníkov! Je to pozostatok socialistickej "kultúry", ktoré nemá oprávnenie v súčasnej, ktorá si hovorí demokratická! Menovanej súdružke, ktorá už nie je riaditeľkou ste zabezpečili slušný dôchodok a jej dožitie na tomto poste! A aj preto súdružka Bobríková by vaša inštitúcia nemala na tento pohrobok boľševizmu "zabudnúť" a oceniť ju, ako výnimočnú bojivníčku proti tým, ktorí minulý politický systém nenávideli a medzi ktorých patrím aj ja! Česť práci...!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop