Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na košickú mestskú dopravu dohliadajú mestskí policajti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Mno konečne

Ale nie len na leptavích ale dufam aj aj socialnzch si daju do poriaridku .
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

policajt v uniforme nemusi mat listok, je to v prepravnom poriadku
 
Hodnoť

Z názvu článku vyplýva,

že buď mestská doprava niečo vyparatila, alebo mestskú dopravu niekto ohrozuje.
Máme redaktorov(ky) na ,,úrovni".
 
Hodnoť

Ľudská hlúposť je nekonečná!

Mám pre Vás súdruh Raši a súdruh Bukuš ďalší skvelý nápad, ako vylepšiť preferencie SMER-u: Mestskí policjati by mali chrániť ľudí napr. aj pred globálnym otepľovaním a to tak, že by so sebou na zastávky MHD nosili slnečníky. Pouvažujte o tom, pri Vašich myšlienkových pochodoch sa to určite ujme. :D
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Dobrý deň,
prečítal som si Váš "kvalitný" príspevok. Bez ohľadu komu ho adresujete, ale v tom príspevku postrádam akýkoľvek aj keď len teoretický možný návrh na riešenie situácie. Verejnosť zabezpečenie svojej ochrany zdravia a života očakáva práve od tých, ktorých tu menujete. Ten Bukuš vrátane Rašiho reálne riešia tento problém človeka, ktorý je nebezpečný pre našu spoločnosť reálnym skutkom a rozhodnutím , ktoré možno časom môže byť zavrhnuté (to ukáže čas), ale je to signál verejnosti, že pracujú práve s tým, čo majú k dispozícii a to je mestská polícia platená z financií Košíc. Nechcem vyvolať polemiku, ale je na mieste moja otázka, aké relevantné riešenie tohto stavu a situácie by ste osobne navrhol Vy osobne . Verím, že odpíšete bez urážok a možno to bude aj Váš návrh riešenia, kde prepáčte, ale mne osobne "spadne moja sánka". Tak sa teším na ten Váš návrh tohto riešenia.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
poslanec MZ Mesta Košice
 

 

Prepáčte pán poslanec, ale ten prispevok patril k tomuto:"Mestskí policjati by mali chrániť ľudí napr. aj pred globálnym otepľovaním a to tak, že by so sebou na zastávky MHD nosili slnečníky. Pouvažujte o tom, pri Vašich myšlienkových pochodoch sa to určite ujme."
Plne súhlasím s uvedeným opatrením, aspoň je nejaká prevencia.
 

Dobrý večer,

pán poslanec, ja osobne chápem ironickú poznámku vilka17 a myslím si, že prioritou policajných zložiek by malo byť zadržanie páchateľa a nie falošné vyvolávania pocitu bezpečnosti u občanov tohto mesta. Veď si len zoberte, koľko je v meste spojov a zastávok MHD a koľko je mestských policajtov. Za ďalšie, darebák, ktorý polieva ľudí kyselinou je evidentne nebezpečný páchateľ a na jeho zadržanie slúžia špecializované zložky policajného zboru, ktoré sú na to vycvičené a majú skúsenosti z praxe. Žiaľ bohu mestskí policajti na to výcvik nemajú a neviem si dosť dobre predstaviť, ako by dopadol ich zákrok, keby sa náhodne s týmto páchateľom stretli. Možno oveľa horšie, ako keď vypínali neplatičov na Luníku IX a mestský policajt dostal po „hube“. Nemám výhrady voči zvýšenej aktivite magistrátu pri ochrane občanov, ale myslím si, že opatrenia smerujúce k zadržaniu páchateľa by mali byť koordinované s policajným zborom a je podľa mňa krajne nevhodné „chodiť s bubnom na zajaca“. Ľahko sa totiž môže stať, že po zverejnení týchto informácií sa páchateľ na čas stiahne a až mestským policajtom dôjde „iniciatíva“, tak sa opäť vráti a bude trápiť občanov ďalej. Niekedy veru platí staré ľudové porekadlo: „ Mlčať je zlato!“ Na záver len toľko, na ochranu občanov mesta nestačí len napr. fingovaný zásah mestských policajtov, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani filmoví režiséri, pri otváraní tzv. najmodernejšieho kamerového systému na slovensku alebo sľubiť, že 6 mestských policajtov bude na novootvorenej tzv. malej stanici mestskej polície na Kuzmányho sídlisku, zabezpečovať 24 hodinovú službu.To čo sľubuje Bukuš a Raši je jednoducho nereálne a zaváňa to len a len straníckym populizmom súvisiacim s predvolebnou kampaňou.
 

100 bodov

Ali.h, presne o to mi išlo. Mestská polícia nie je schopná zabezpečiť 24 hodinovú ochranu obyvateľov najväčšej mestskej časti v Košiciach v meste, akou je Západ, v ktorej sa pácha najviac lúpežných prepadnutí v rámci Košíc a iné mestské časti sú na tom rovnako, okrem Starého mesta. O čom to je súdruh Bukuš a súdruh Raši? Jednoducho o tom, že radšej v rámci súdružskej spolupráce otvoríte malú stanicu na sídlisku Kuzmányho, ktorá nemá v súčasnej bezpečnostnej situácii žiadne opodstatnenie, len aby ste vyhoveli straníckemu kolegovi Briximu a je Vám úplne ľahostajné, čo potrebujú obyvatelia Košíc,len keď to prinesie Vám želaný mediálny prospech. Hanba Vám!
 

 

Dobré ráno,
nechcem tu riešiť politiku a už vôbec nie prípadne vysokú politiku. Máte problém so zriadením tej stanice mestskej polície? Rád sa s Vami osobne stretnem a problém, ktorý Vás trápi prediskutujem. Neviem vlastne o čo Vám ide. Menujete tu kandidáta na poslanca do NR SR a podľa Vás súdruhov, ale ušla tu podľa mňa podstata problému. Teším sa na Vašu spätnú väzbu odpovede a na prípadné osobné pracovné stretnutie poslanca s občanom.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

Vážený Ing. Miloš Ihnát

no mne z vás sánka ešte nespadla. Nechápem prečo útočíte na niekoho, kto slobodne vyjadril svoj názor príspevkom.

btw, Košiciam pomôže jedine zabezpečenie na Londýnsky spôsob. A to su kamery. Na každom kroku, v každom parku, v každej ulici. Mesto je čím ďalej tým nebezpečnejšie.
 

 

Dobré ránko,
som rád, že Vaša rétorika komunikácie sa viditeľne zmenila. V svojom príspevku som napísal, že očakávam práve od Vašej osoby návrh reálneho riešenia od ktorého práve mne z toho prekvapenia možno spadne...Ale nechajme to už tak. Teší ma, že napísal ste svoj pohľad a navrhujete kamery. Je to riešenie. Finančne náročné, ale je to riešenie. O tejto alternatíve riešenia sa intenzívne diskutovalo aj medzi nami poslancami. V dnešnom článku denníka Korzár je už prvý pozitívny odkaz verejnosti. Ale ďakujem za slušnú odpoveď.

Tak prajem Vám aj všetkým tu diskutujúcim úspešný deň a dámam aj bez prežitku k ich dnešnému sviatku všetko dobré.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

 

pan poslanec ci Ing,kamery nic nevyriesia,maximalne posluzia este viac na spiclovanie ludi.akoby uz aj tak o nas nebolo zhromazdovanych dost udajov a informacii.a nazory typu,kto nic zle nerobi,nema sa coho bat, su moc zjednodusene.okrem toho,ako by priebehali v minulosti napr. revolucie+vzbury,ktore (niektore) zmenili chod dejin,keby vrchnosti o kazdom pripravovanom kroku vsetko vedeli?
 

 

Dobrý deň,
je to opätovne vec názoru. Myslím si, že dávno sú preč časy, keď predstavitelia moci stáli v oknách hotela istého mesta a riadili zásah poriadkových a represívnych síl pri nemenovanej manifestácii proti svojím občanom. Toho sa určite obávať nemusíme. Tie kamery budú zriadené pre iný účel a to najmä pre účel bezpečnosti a nie represie. Ak to bude preukázateľne napr. zriadené pre účel represie proti verejnosti ja osobne prehlasujem, že dávam v tú chvíľu do pľacu svoj poslanecký mandát poslanca Mesta Košice a vzdám sa ho a to ihneď. Určite za podobného zmýšľania ako ste Vy tu uviedol by som svoj mandát poslanca Mesta Košice nevykonával a vykonávať by som ho aj z morálneho dôvodu nemohol. Ale opak je pravdou. Vedenie tohto mesta na čele s primátorom pánom Rašim vykoná všetky relevantné kroky, aby sa podobná pre našu verejnosť nebezpečná situácia už viac neopakovala.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

 

Dufam, ze maju pevne nervy, ak bude viackrat taka plnka ako dnes rano a namiesto dlheho autobusu pride len kratky, budu ich potrebovat.
 
Hodnoť

 

to by chcelo operativcov v civile,nie policajtov v uniforme a takuto sluzbu ziadna obecna policia zo zakona nema a keby aj mala,nemohla by si ju zo svojho rozpoctu dovolit.apropo,vysetruje sa to uz vobec,zacal nejaky povereny prislusnik PZ alebo vysetrovatel PZ trestne stihanie proti neznamemu pachatelovi za nejaky precin/zlocin?ak nie,tak sa vlastne skutok nestal a vase hliadky mestskej policie su zbytocne.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop