Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dôchodcov zo Severu pobúril alkohol (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Alternatíva?

Reálnu alternatívu k súčasnému systému fungovania Senior domu nik nedal.

Poslanci viac neschvália (teda okrem odmien pre seba http://jaroslavpolacek.blog.sm... ), dôchodcovia (a ja ich na jednej strane plne chápem) viac platiť nechcú a nemôžu. A medzi nimi niekto kto má variť z vody. Pripravovať program. Organizovať. Znášať kritiku a odpovedať na otázky. Dokedy to tak bude?

A na záver zásadné otázky:
Mala by byť vôbec povolená konzumácia alkoholických nápojov v zariadeniach akým je Senior dom (
http://kosice.korzar.sme.sk/c/... )?
Aký je účel a účelnosť týchto zariadení?
Aké služby majú poskytovať a nakoľko by ich mali samosprávy financovať, či dotovať?
Vrátime sa k pôvodnému systému a financovaniu? A dostanú potom minimálne rovnaké prostriedky na svoju činnosť, rozvoj a aktivity aj mladí a deti?

Či zostanú najlepšie sponzorovanou skupinou obyvateľov, nielen na Severe ale v celom meste Košice, iba poslanci Miestneho zastupiteľstva? ( http://giboda.blog.sme.sk/c/29... )

A nakoniec, v čom je pre obyvateľov mesta Košice prospešná miestna samospráva (mestské časti) keď viac míňa na svoj chod, ako na investície a starostlivosť o bežných obyvateľov (rozumej všetkých obyvateľov okrem poslancov, starostov a kontrolórov mestských častí) ? ( http://giboda.blog.sme.sk/c/29... )
 

 

Pán Giboda čím dlhšie sledujem Vašu činnosť na úrade, tak nadobudam presvedčenie, že ste tam taky potrebný ako kohut chovany na vajcia. Zda sa, že v prvom rade by mohol starosta začať šetriť na Vašom plate. Prečo nenapisete koľko schvalenych peňazí z rozpočtu na rok 2011 na detské ihriska a parkoviska sa Uradu podarilo vycerpat a ked ste ich nevycerpali kde ste ich použili....!!!! V rozpočte na rok 2012 poslanci schválili financie aj na ihriska, na parkovacie miesta aj na rozvoj, ale starosta rozpočet nepodpísal!!!!! A co sa týka klubu dôchodcov? Ich požiadavky boli poslancom predložene až pred rokovaním zastupiteľstva t.j. 14.3 napriek tomu že na Urad boli dorucene už 8.3.!!!!! Tak preto financie pre nich neboli schválené.... Ale nebojte aj pre činnosť klubu dôchodcov sa financie nájdu.
 

7 Statočných podporuje dôchodcov

http://www.youtube.com/watch?v...


a aj mládež a deti

viac: http://bekiaris.blog.sme.sk/c/...

škoda Rišo, že si nepodporil návrhy 7 Statočných


v každom prípade kvitujem tesne pred veľkou nocou a stúpajúcej cene vajíčok tvoju poznmáku v znení:

kohut chovany na vajcia

a zapisujem si ju do notesu, máš u mňa dve dôchodcovské kávy a aj koňačik

k vajíčkam aj toto a prajem všetkým peknú veľkú noc aj bez veľa vajíčok

v čase keď Cena vajec prekročila cenu nábojov do samopalu


a tým sme sa dostali do možného budúceho veľmo zvláštneho stavu a vývoja v našej spoločnosti. Teda aspoň na Slovensku, lebo už aj v chudobnom Rakúsku sú vraj vajcia lacnejšie ako u nás. Cena vajec je pred Veľkou nocou smrteľne vysoká a pre nás kresťanov, ktorí konzumujeme viac vajec počas výročia ukrižovania Krista nevyvoláva nadšenie.


Čítajte viac: http://gurtler.blog.sme.sk/c/2...
 

 

Milý Vlado
Možno by sme aj podporili niektoré návrhy siedmych statocnych, ale to by ti dvaja statocni museli aj komunikovať pred tvorbou návrhu rozpočtu...( a nie byt stále prikrceny za dostavnikom cakajuc na Calveru... A strieľať od boku( Calvera tak ako kuzelnik však nepríde...)) mimochodom máš modré oči? To by si mohol byt Steve McQeen!;)
 

Milý Rišo

áno, mám modré oči

a modré z neba by som ti zniesol ak by si podporoval návrhy 7 Statočných pre dôchodcov a deti

komunikáciu s poslancami politických strán má na starosti p. Ténai

ja komunikujem hlavne s občanmi, jutubom a nemôžem všetko stíhať. ďakujem, že ma chápeš
 

Pán Šmída ako poslanec

Mestskej časti Košice - Sever máte sám najlepší prehľad o tom, v akom stave sa nachádzali
( http://kosice.korzar.sme.sk/c/... http://kosice.korzar.sme.sk/c/... http://kosice.korzar.sme.sk/c/... http://kosice.korzar.sme.sk/c/... )
a nachádzajú financie Severu ( http://kosice.korzar.sme.sk/c/... ).

To prečo pán starosta rozpočet nepodpísal viete rovnako dobre ako aj ja (boli sme na tej istej miestnej rade). Okrem toho, že je nehospodárny, je rovnako aj formulácia uznesení, ktoré sa týkajú rozpočtu na rok 2012, čiastočne nezmyselná a bohužiaľ v detailoch nelogická (čo musel chtiac nechtiac uznať aj ich predkladateľ po vypočutí si zvukového záznamu zo zastupiteľstva). A už len tento dôvod (odhliadnuc od nehospodárnosti) tvorí zákonnú prekážku na podpísanie daných uznesení (meníte rozpočet, ale ten ešte nie je vlastne schválený, následne schvaľujete rozpočet ale nepoviete podľa ktorého konkrétneho návrhu a s akými zmenami).

Verím, že sa nájdu aké také financie aj na chod Senior domu. Ale na túto tému je si potrebné položiť najprv zásadnejšie otázky, ktoré som uviedol vo svojej prvotnej reakcii (úplne hore). A keď sa na ne nájdu a sformulujú odpovede, až následne hľadať financie. Teda, ak na ne dokáže miestne zastupiteľstvo, ako orgán zastupujúci občanov, sformulovať zmysluplnú a logickú odpoveď. Napríklad niečo v podobnom duchu ako bola odpoveď na protest prokurátora proti nezákonnosti istého uznesenia (presnejšie jeho častí) ;)

A na záver zaujímavosť z archívu, ako príspevok do diskusie:
http://korzar.sme.sk/c/4706253...
 

alkohol tam nemá čo robiť

a mimo iné pokiaľ ide o to, či dostanú financie aj mladí a deti tak prv než začnete vrtať do toho čo penzisti dostavaju, dajte sem štatistiku, koľko odviedli na daniach mestu a štátu penzisti a koľko mladí a deti a podľa toho potom každému zadeľujte.
Alebo mladí majú na všetko mať väščí nárok len preto lebo sa dokázali vygúľať z materí na svet?
 
Hodnoť

V prvom rade zrušme mestské časti !

V kluboch seniorov žiadne bary a žiadny alkohol. Tu sa robia potom predvolebné kortešačky. A čo sa týka mestských časti sami funkcionári MČ Sever prehlásili, že sú občanom len na smiech. Na estrádu máme Andera z Košíc a vstupné nech si platí,kto má záujem. Signalizuje sa zvyšovanie dane z nehnuteľnosti. Načo ? Na nefunkčné úrady mestských časti ? Dosť bolo tohto prepychu v Košiciach !
 
Hodnoť

 

Tej "mudrej tete", ktora mi ukaze, kde v Kosiciach (v prevadzke kde podavaju napoje) kupi kavu za 20 centov dam Nobelovu cenu! Obavam sa, ze mili dochodcovia zo severu si meno neocistili, skor naopak. Budu este viac na vysmech ako doteraz.
 
Hodnoť

 

no veru, ta kava za 20 centov pobavila...

ale k veci: mne v principe neprekaza ani alkohol v senior dome, zas neverim, ze sa tam konaju nejake basavle, tak preco zakazovat nejake to pivko v lete, alebo poldecak. Toto ale nie je predmetom problemu. Tu ide o sposob financovania takehoto zariadenia. MG tu polozil trefne a legitimne otazky. Ci je senior dom verejne prospesny, to si entrufam hodnotit, pytam sa ale, preco to ma financovat uz tak financne podvyzivena MC, preco to nepreberie pod patronat samotne mesto, ak uz nie stat ?
 
Hodnoť

súdružka dôchodkyňa

ktorej chýba už len chlast za 3 Eura nech ide aj so svojou partiou z mokrej štvrte do krčmy a nie do klubu.
Je ich v okolí dosť. Mier, Beta, Šport, Letná, Kembridž, Janko, Tryskáč atd.

Kedysi som stretával podvečer z tohto dvora vychádzať partie ale ani ma len nenapadlo, že to nasávali v tomto klube. O motiváciu menej vôbec tam niekedy ísť.
 

Plne podporujem kluby bez alkoholu !!!

Mnohé životaschopné vdovy, ako uvedená súdružka radšej budú rozbíjať rodiny akoby sa venovali oveľa zmysluplným činnostiam, ako je starostlivosť o vnúčatá a podobne. Žiaľ podobný obraz je v takmer všetkých kluboch dôchodcov, aby som nebol predpojatý v tomto klube. Ja sám som senior a nevidím zmysel sa v opíjaní sa so susedkami, aj keď nie som abstinent !!! Radšej pomáham v starostlivosti mojej manželke o jej 90 ročnú mamu, moju svokru. Radšej pomáhajme mladým rodinám, lebo tie sú finančne ohrozené. A cetky, ktoré plačú nad nízkymi dôchodkami nech uvedomia, že ničím neprispeli do dôchodkového systému,aby mali dôchodok vyšší.
Ešte jeden odkaz politikom, prestaňte korumpovať dôchodcov pred voľbami, lebo je tu už nový zákon !!!
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop