Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Terasania nesúhlasia s mestskými architektmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neuveritelne

Tak uzky pas zelene na Toryskej ulici riesi Uha a pani pos.anci cele 2 hodiny, ale tzv " asanacne pasmo" pri Galerii, strasiace 20 rokov neprisposobivymi , to je v poriadku ? PS: Chodniky rozbite, vytlky este doteraz neopravene, MHD a el.supravy z roku pana, neustale cicajuci L9, projekty EHMK sa nestavaju, " Kino" Druzba hnije, zapchy na Slaneckej, kongresova homeless opacha v strede mesta, Anicka, VSA, Amfik a HLAVNE PRACOVNE INVESTICIE NA VYCHOD !! No nie je co v Kosiciach riesit...
 

Ty tupec,

to bolo rokovanie poslancov mestskej časti Terasa a nie rokovanie poslancov Mestského zastupiteľstva.
 

co nadavas do tupcov

A asanacne pasmo pri Galerii nie je castou Terasy ? A dalej spominane chodniky, cesty, Ehmk a uff 2 vymenniky, byvale kino Druzba ci Lunik 9 su na Marse ? Tie osobne invektivy si nechaj pre tych, ktori poberaju platy a odmeny za to, ze mesto Kosice dostavaju do takeho marazmu, v akom sa nachadza. Ostatne lokality tiez svedcia o tom, ako sa dane problemy neriesia.
 

A veru, tupec zostane tupcom.

Lunik 9 - -rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
Asanačné pásmo - rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
Ehmk - rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
výmenníky - rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
Slanecká cesta - nebuď smiešny, aj to patrí Terase???!!!
Anička - nebuď smiešny, aj to patrí Terase???!!!
VŠA - rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
Amfik - rozhoduje mesto Košice, nie Terasa
kongresova homeless opacha - nebuď smiešny, aj to patrí Terase???!!!
 

Tu ide o Kosice a nie o mestke casti

Tie prve 4 menovane su na Terase. Preto som sa k nim vyjadroval v reakcii. Aj tak patria vsetky pod Kosice a je jedno ci to je miestne alebo mestke zastupitelstvo, ak vacsina menovanych lokalit hyzdi mesto Kosice 20 a viac rokov a nic s tym doteraz nikto nic neurobil. A vaz laskavo slova ja som ta neurazal a ani sa neznizim k tvojmu vyjadrovaniu. Howgh.
 
Hodnoť

ako zachranit zelen-stiahnite a podajte

Park Angelinum, Drocárov park, Park duklianskych obetí, Katkin park, Park mládeže a Obrancov mieru v územnom pláne nie sú vedené ako parky, ale ako súčasť bytovej výstavby.
Stavebné parcely?
Už dávno som upozorňoval, že im preto hrozí, že ich nahradia budovy. "Občania sa domnievajú, že tieto plochy sú parkami a tak sú označené aj v mape Košíc. V skutočnosti sú potenciálnymi stavebnými parcelami,"
Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/...

Teraz mame možnosť vyjadriť sa - využime ju!
Požadujeme komplexné riešenie zelene v MČ Západ, nakoľko sú pravidelné snahy o jej likvidáciu (bytovka na Ulici obrody, bytovka na Kysuckej ulici, návrh na zastavanie parku na Toryskej ulici apod.):
· žiadame vypracovanie generelu zelene mesta Košice,
· žiadame vypracovanie Územného plánu zóny pre MČ Košice–Západ,
· žiadame vypracovanie nového Územného plánu HSA Košice.

Na základe odseku (3) § 20 zákona číslo 50/1976 Zb. z., prijatého Federálnym zhromaždením ČSSR dňa 27. apríla 1976, v znení neskorších predpisov, podávame nasledujúce pripomienky ku predloženým zmenám a doplnkom (ďalej ZaD) ÚPN HSA Košice, 2011 a žiadam o zapracovanie týchto zmien do Zmien a doplnkov ÚPN HSA Košice 2011:
Viac tu: http://uzemnyplan-kosice.webno...

Skutočne chcete zachraniť zeleň na Západe? - Stiahnite si vzor podania a pošlite ho poštou (do 17.06.2012) na Magistrát mesta Košice - UHA (alebo doručte osobne do podateľne MMK najneskôr v pondelok 18.06.2012)

Info: spolok.kosice@gmail.com
0905384171
facebook:https://www.facebook.com/pages...
 
Hodnoť

 

To, že mestská časť rokovala o zmenách územného plánu, je posun. To, čo bolo pred tromi mesiacmi fikcia, je dnes realitou. http://www.kosickaalternativa....
 
Hodnoť

 

super, psy nepridu o verejne wc ... normalne mam radost ze psickari aj nadalej budu mat kde chodit sr at
 
Hodnoť

 

Teraz je šanca zamedziť rôznym arogantným snahám "developerov". Zámerne píšem toto slovo v úvodzovkách, pretože ich skutočným cieľom nie je robiť "development", teda rozvoj územia, ale prevádzať jeho deštrukcia. Likvidácia zelene (napr. bytovka na Idanskej, Kysuckej atď.), totálna betonáž územia a najnovšie aj postupná likvidácia pokojných štvrtí rodinných domov.

Horúcim príkladom je bytovka na Dobšinského ulici: http://fotokosice.eu/index.php...

Zastavanosť pozemku bude okolo 90%, vedľa dvojpodlažného domu pribudne štvorpodlažná bytovka s balkónovými terasami otočenými do záhrad susedov.

Čosi sa "pečie" aj na rohu Havlíčkovej a Urbánkovej, kde "developer" mieni zbúrať nádhernú budovu Detského rehabilitačného sanatória z 20. rokov a postaviť na jej mieste ďalšiu "nízkopodlažnú" bytovku. Pojem nízko-/málopodlažná zástavba nie je riadne definovaný, takže si v Košiciach môže stavať kto chce čo chce.

Vzor pripomienok a požiadaviek k ÚP: http://tinyurl.com/84hgcwl
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop