Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Teplárni Košice nemajú ani na výplaty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

no

myslím, že ten smrad Sulík sa tak skoro na východe neukáže. ale je vidno, ako mala prebiehať privatizácia teplárni - priviesť spoločnosť na bubon, a potom, z odôvodnením, že je nezisková, ju pod cenu a za províziu predať. špiny zo SaS ...
 

 

klasicke spravanie stran, ktore maju vo svojom programe prichmatizaciu.
 

 

Takto sa sprava managementz bez ohladu na politicku prislusnost.
Problem je totiz ze sa im to umoznilo.
Oni uz iba vyuziju svoju sancu.

Kazdopadne by vsak mal uz byt nejaky zakon hovoriaci o tom ze nad ramec svojho prijmu moze manager dostat odmeny iba v pripade ze jeho spolocnost je ZISKOVA.

Pretoze je nezmysel ze si nejake firmy poziciavaju na premrstene platy a zlate padaky. Ved co uz je to len za umenie riadit lokalny monopol?
 

Tu je ešte inšpirácia aj pre banky

Stopnúť tie "odmeny" pri udeľovaní úveru. Ale to je skôr utópia.
 

Pokial nebude na Slovensku trest smrti

za korupciu a nadalej bude spolitizovana policia a sudy tak sa nic nezmeni. Manazment a politicky nominanti sa budu nadalej nabalovat na ukor ludi, ktory odvadzaju dane.

Je vraj uplne normalne nema hotovost na ucte. Pozatvarat vsetkych zodpovednych. Na mieste zamestnacov Teplarne by som zorganizoval strajk a vykopal von oknom s kancelarii manzment teplarne a bolo by mi jedno ci je to SaS, alebo SMER nakopat do zadku vsetkych a zhabat ich majetok.
 

Zvlášte je, že tí padajúci na zlatých

padákoch nekončia v base aj s tými, čo im také podvodné zmluvy popodpisovali.
 

no lebo je to LEGAL a zmeny v zákone

- veď ide o štátnu firmu (!) - sa paradoxne nedočkáme lebo v štátnych firmách sú politické funkcie zneužívajúce štátny rozpočet - veď to už vidia aj deti na ihrisku len fico nie - rozkrádači!!! a nie manageri - :)
 

Pragmaticky...

ak Teplárne nemajú na výplaty, zrejme bude veľmi horúco a vydrží to, dúfam, celú zimnú vykurovaciu sezónu, takže občania závislí na dodávkach tepla sa nemusia ničoho obávať.
Tento úkaz na Východnom Slovensku by sme mohli kľudne považovať za dokonalý funkčný model globálneho oteplovania.
PS: Keď už ani teplárne nemajú na výplaty, tak kto?! Nemocnice? Už to tak vypadá, že Istoty JUDr.Róberta Fica CSc. nám zaistia potupné žobranie z Eurovalu...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

stanovisko bývalého vedenia TEKO

1) Bývalé vedenie TEKO bolo odvolané rozhodnutím FNM SR 14.6. 2012. Odvolaný finančný riaditeľ Ján Huraj dňa 15.6. osobne v písomnej forme odovzdal novému vedeniu komplexnú informáciu o ekonomickej a finančnej situácii TEKO s najdôležitejšími opatreniami, ktoré je nutné riešiť do konca roka 2012.
2) Hospodársky výsledok TEKO za prvých päť mesiacov 2012 (k 31.5.2012) bol kladný, zisk vo výške 1,5 mil.eúr. K dátumu odvolania bývalého vedenia, t.j.k 14.6., mala TEKO uhradené všetky svoje záväzky v lehote splatnosti, vrátane miezd zamestnancov.
3) Nové vedenie, ktoré prevzalo zodpovednosť za TEKO, malo dostatok informácií jednak od bývalého vedenia, ako aj od FNM, ktorý bol o hospodárení TEKO a finančnej situácii pravidelne a podrobne informovaný.
4) Vzhľadom k ukončeniu vykurovacej sezóny od júna sa výrazne znížili náklady na palivo. Týka sa to hlavne zemného plynu od SPP. Zásoby čierneho uhlia, ktoré je druhé významné palivo TEKO, predchádzajúce vedenie zabezpečilo v dostatočnom objeme. Jeho zásoby sú na skládke dostatočné a ich objem postačuje minimálne do začiatku ďalšej vykurovacej sezóny. Toto uhlie je už dávno plne uhradené a nepredstavuje pre TEKO žiadne ďalšie finančné výdaje, čím sa výrazne znižujú palivové náklady TEKO a súčasne je možné nahradiť v maximálnej miere plyn čiernym uhlím.
5) Bývalé vedenie pripravilo v spolupráci s tradičnými financujúcimi bankami TEKO dostatočný objem prevádzkových prostriedkov na vykrytie bežnej hospodárskej činnosti TEKO pre tento rok. Bývalé vedenie o tom opakovane a detailne informovalo Výkonný výbor FNM SR aj so žiadosťou o ich schválenie v zmysle stanov spoločnosti v období apríl-máj 2012. Bývalá Dozorná rada TEKO tieto zmluvy schválila. Ďalší postup bol plne v kompetencii a zodpovednosti nového vedenia TEKO a FNM. Na vysvetlenie: Bol pripravený štandartný a bežný kontokorentný úver, ktorý mal vykryť neplánované dočasné narušenie plynulého toku cash-flow spôsobené predovšetkým zadržaním prostriedkov z DPH daňovým úradom KE kvôli kontrole a opätovnému výpadku platieb za teplo zo strany jedného významného štátneho subjektu v KE. Spolu malo ísť o cca 2-3 mil.eúr.
Záver: V prípade, že TEKO nemá v týchto dňoch dostatok finančných prostriedkov na vykrytie svojich záväzkov, vrátane miezd pre zamestnancov, je za túto situáciu plne právne zodpovedné nové vedenie TEKO. Poukazuje to na jeho manažérsku a finančnú nekompetentnosť a neschopnosť zvládnuť bežné prevádzkové záležitosti TEKO, pričom všetky podmienky pri svojom nástupe mali pripravené a boli o situácii detailne a korektne informovaní. Je nám ľúto, že za túto nekompetentnosť trpia radoví zamestnanci TEKO, ktorí si vzorne plnia svoje pracovné úlohy bez ohľadu na náhle výmeny vrcholového manažmentu.
Miroslav Nosál- bývalý predseda predstavenstva TEKO a generálny riaditeľ,
Jan Huraj, bývalý podpredseda predstavenstva TEKO a finančný riaditeľ,
Karel Hirman, bývalý predseda dozornej rady TEKO.
 

pan Hirman

tieto rozpravky chodte rozpravat svojim detom. Vy ste zodpovedni za to co teraz zamestnanci TEKA zazivaju. Vam sa to hovori lahko, ked ste este ako donedavna ako nominat KDH donedavna mali spolu 6000-8000 € mesacne prijmy z Teplarne, SIEA, Transpetrolu a este bohviekolkych funkcii, ktore ste pracov ne ani nemohli stihat....niekedy je lepsie drzat hubu a krok, lebo vase argumenty vyznievaju kontraproduktivne....Mimochodom uz ste si vyriesili 120 000 ecka odstupne pre Vasho kamarfata z partaje KDH Beňa ???? Toto by nas viacej zajimalo ako bohapuste tliachaniny.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

neklamte

Požiadam Vás, nepíšte na moju adresu klamstvá, vrátane mojich údajných príjmov z Vami uvádzaných funkcií. Len pre upresnenie, v SIEA pôsobím od roku 2007 a o mojich konkrétnych krokoch a činoch v energetike za uplynulých vyše 10 rokov nemáte zjavne ani šajnu. Ale to Vám neumožňuje ma urážať a klamať o mne. Súčasne si vyprosím, aby ste urážali pani ex-premiérku Radičovú, už len preto, lebo je to dáma....Čo sa týka aktuálnej situácie v TEKO, a za to, že ľudia nedostali svoju poctivo zarobenú mzdu, je za ňu plne zodpovedný súčasný menovaný vrcholový manažment a Výkonný výbor FNM. Je mi veľmi ľúto, že namiesto "píár" a vytĺkania politického kapitálu sa nevenovali v zmysle svojich kompetencií potrebným rozhodnutiam a opatreniam, ktoré navyše mali pripravené doslova na tácke. Súčasne mám veľkú pochybnosť o tom, žeby naozaj nebolo na platy, ak nedošlo v uplynulom mesiaci k úhrade iných platieb, než boli plánované. Viete, v rokoch 2008-2010 TEKO vykrývalo svoju prevádzkovú stratu z predaja tepla a elektriny výnosom z predaja emisií,pričom sa predali ešte aj kvóty za roky 2011-2012. Ak by tieto prostriedky boli využité už vtedy postupne na nevyhnutnú modernizáciu, tak by sa TEKO dýchalo dnes finančne oveľa lepšie. Nič to ale nemení na tom, že k 14.6.bola finančná stabilita TEKO normálna, firma bola platobne schopná a bankami dobre hodnotená.
 

Hirman,huraj,nosal-parta hic,prace nic

Hirman ,hirman-už nekecaj.vsak sa ti cela blava smeje,aký ty si odborník.vsak aj v teplarnach si sa len hral na odborníka :-))).hlavne že sa ti darilo kecat do každej súťaže .

Ps- a že vraj nechces vrátiť notebook do teplarni.:-))))))) to fakt?:-))))))))))))))))))))))))))
 

 

Vobec sa ma to netika, ale tvoje silne argumenty a tych nizsie su velmi presvedcive.
Priam ste ho zotreli.
 

neklamte a neurazajte

Vážený pán Macinda, dôrazne Vás žiadam, aby ste ma neurážali a nevymýšľali si o mojej osobe a neklamali. Hubu a krok, ako píšete (aby som použil Váš slovník), držať nebudem, lebo sa nemám za čo hanbiť. Len malý detail: v SIEA pôsobím od roku 2007 a funkcia predsedu alebo člena DR nie je výkonná, resp.zamestnanecká, napr, na rozdiel od funkcií primátora-starostu a povedzme poslanca. A stíhal som ju rovnako, ako stíhajú svoje pôsobenie v týchto DR zástupcovia zamestnancov týchto fabrík, a poberal som za ňu rovnakú odmenu.....Čo sa týka nepatričných odmien. Tak, ako sme po mojom nástupe za predsedu DR TEKO okamžite zastavili všetky neoprávnené odmeny spojené s odchodom z manažérskej funkcie, ktoré neboli ešte vyplatené, tak to má urobiť aj súčasný manažment. Plus riešiť sporné prípady súdnou cestou, rovnako ako sa to dialo za môjho pôsobenia predsedu DR.
Čo sa týka situácie zamestnancov TEKO je mi ich naozaj úprimne ľúto a je to voči nim nefér. Ale ešte raz zdôrazňujem: zodpovednosť za to leží na súčasnom vedení a vedení FNM. Fabrika bola k 14.6.platobne schopná, s dôverou bánk, o čom svedčí aj pripravené štandardné financovanie. To, že nový manažment a vedenie FNM nevykonali za ten mesiac tie kroky, ktoré boli pripravené, je ich zodpovednosť aj pred zamestnancami TEKO. Navyše mám silné pochybnosti, žeby TEKO nemalo na výplaty, ak nový manažment po 14.6.uhrádzal len tie platby, ktoré boli naplánované. Ešte jeden detail: keby v rokoch 2008-2010 nebola krytá prevádzková strata TEKO z predaja tepla a elektriny výnosmi z predaja emisií, pričom boli predané aj kvóty za roky 2011-12, tak by sa určite TEKO teraz fungovalo ľahšie. Ale v každom prípade to k 14.6.bola bonitná a stabilná firma bez vyhrotených a neriešiteľných finančných problémov.
 

 

na vasom mieste kaslem na diskusie (za seba pisem ze som rad ze tu mam aj protinazor) a idem s tym na sud, ak by som veril ze mam pravdu. ked z druhej strany padaju konkretne mena za "zle odvedenu robotu" tak sa mozete branit a dokazat kto ma pravdu.
 

hnus a loz je to

Bud taky dobry a uz prestan tarat hirman. Co si myslis ze sme tu vsetci ovce ako tie tvoje z KDHckeho kosiara? Ty tu ides rozpravat o nejakom zastaveni odstupnych ked velmi dobre vies ze by to manazeri vysudili a vysudia jedna radost. Dobre vies ze tie spory pravnici ktorych ste bez sutaze obstarali len umelo natahuju a beru prachy za ukony, uz zobrali viac ako 200 000 eur a iste z toho aj ty z Nosalom cosi mas. Vykradli ste teplaren tak ako nikto predtym. 10.6. Odislo z uctov teplarne vyse 250 tis euro na odmeny odchadzajucim pseudomanazerom a riaditelom v predstavenstve za sasku a kdh ako zaloha na rocne odmeny na tento rok, uz davno vedeli ze idu do pekiel ale este si nadelili...nehovoriac o tom ako si ovplyvnoval radovych zamestnancov pri obstaravaniach a diktoval si im co maju napisat do dopytov aby vyhrali tvoje spriaznene a blizke firmy a z toho ste si tiez z Nosalom nadelovali... Ja ti cosi poradim: blizko Kosic je jedna dedina, vola sa Perin, asi v strede dediny je taky zlty dom vedla neho mastal, v nej su kone a kravy a prasata, tie zeru seno a pomije. Tieto blaboly im mozes do rana rozpravat, mlcky ta budu pocuvat.

S pozdravom
Dlhorocny zamestnanec teplarne, ktory zazil 8 riaditelov.
 

tak kludne nanho

dajte trestne oznamenie za spreneveru a machinacie pri verejnom obstaravani, takychto hajzlikov su na slovensku stovky, treba to vycistit. verim tomu, ze dohadzoval za "male domov" zakazky spriaznenym firmam, treba to verejne obstaravanie podrobne prejst dozadu, aj vratane spominanej advókatskej kancelarie...dohadzovat vymyslene zakazky zo statneho a potom si z toho odlievat, to musi pomaly na slovensku skoncit... samozrejme, nerobim si nadeje, ze tito novi budu vyrazne ini...
 

zamestnanec +K!!!!!!!

Hneď v druhej vete si absolútne trafil klinec po hlavičke! Presne ako píšeš, manageri si skutočne myslia a sú o tom pevne presvedčení, že všetci ostatní sú len OVCE. A platí to o manageroch či v štátnych firmách, či súkromných, či o velkopodnikateloch, čo majú od 20 zamestnancov vyššie, česť zopár výnimkám, ktoré iba potvrdzujú toto pravidlo. Samozrejme, že do tejto megaskupiny vyhulenych vyvolených ešte treba zarátať politikov štátnej aj regionálnej úrovne. A dôvod? Len OVCE totiž budú makať za tých pár stoviek euro na ich desattisicove mesačné príjmy, žiaľ. Pritom celá tá ohromná práca, ktorú manageri vykonávajú je na úrovni obyčajnej účtovníčky, týmto nechcem uraziť pracujúce účtovníčky. Na všetko ostatné majú manageri vo firmách výkonný stredný managment, ktorý reálne riadi činnosti a ľudí. Vrcholový manageri sú v dnešnej dobe len a len účtovníci. Keby si dal na ich miesto pracovníčku s 20 ročnou praxou v účtovníctve, tak máš vyrovnané a ziskové hospodárenie, pretože tá pracovníčka ovláda jednoduchú matematiku na rozdiel od managerov kekonomov. Tí ovládajú iba svoje vrecká a pokiaľ majú rozhodnúť o niečom relevantnom odbornom probléme, tak je katastrofa na spadnutie. A ono im to vychádza, sú stále v pluse, rodiny zabezpečené, kvalita života vysoká, hm tak prečo by si nemysleli o ľuďoch vďaka ktorým sa majú ako pra5ce v žite, že sú OVCE?
Teko tak trochu poznám, nie priamo, dlhé roky som pracoval v obore energetiky priamo v oblasti v ktorej tvorí teko. Tej firme sa dalo vyčítať kde čo, či prezamestnanosť thz, rodinkarske väzby, tie sú žiaľ všade, ale aby takáto firma, ktorá monopolne vyrába teplo pre druhé najväčšie mesto v kombinácii s nezanedbateľnou výrobou elektriny nedokázala zaplatiť mzdy zamestnancom, tak to tu naozaj ešte nebolo. Toľko AROGANCIE, koľko predviedlo vedenie od sas a kdh nemal v histórii ešte nikto. Aby managment vyčistil účty dočista a nenechal ani na výplaty na najbližší mesiac, tak toto je absolútna AROGANCIA najhrubšieho zrna! Toto naozaj nie je normálne! A ešte majú odvahu dvaja k*ret**eni sa prezentovať v diskusii tým, že také niečo je predsa v takých firmách ako je teko úplne normálne! Že veď predsa vyjednavali úver! Pritom ak som dobre pochopil, tak už jeden v hodnote -12mil mali dosucha vyčerpaný!!! Ver tomu, že hirman si o TEBE myslí, že si OVCA! A nie len že si OVCA, ty si pre neho kríženec koňa, kravy a prasaťa z Perína! Toto si o TEBE myslí hirman. Ale je to stále viac ako si o TEBE myslia nosal a spol, tí ťa totiž majú za hn0j a vykaly tých vyššie spomenutých zvierat. Hirman aspoň predstiera ľútosť, ale nie nad svojim konaním, iba nad tebou...
Takže iba toľko som chcel. Jedinou úlohou minulého vedenia teko bolo dokázať spoločnosti, že štát je zlý vlastník. A podriadili tomu svoju činnosť, čo sa im aj podarilo, položili zamestnancov teko na kolená! Účelom ich činnosti bola privatizácia, čo je nesporný fakt, keďže to bolo odsuhlasene na vládnej úrovni. V konečnom dôsledku okrem managerov nesú plnú zodpovednosť aj politici a menovite je nespochybnitelna zodpovednosť na Miškovovi a ŠaŠkarskemu LenOnovi lysohlavemu, je to ich politické managovanie štátnej firmy, nad ktorou získali kontrolu tak, že si strany zlepenca rozdelili štát ako dojnú kravu. Dovtedy pokiaľ nebude zákonom určená zodpovednosť managerov a politická zodpovednosť politikov za ekonomické výsledky, tak nebude v tomto štáte poriadok! Mám desiatky tém pre referendá, v ktorých by sme my občania mali priamo rozhodovať o zákonoch tohto štátu, toto je len jedna téma z mnohých...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop