Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košice majú po sčítaní viacero prvenstiev (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

najviac bakalárov

reálne si toho bakalára zaslúži tak polovica....
 

Najviac je hlavne "cirkevných bakalárov"

rýchlokvasených z ľahkých cirkevných alebo zo slabých súkromných bezvýznamných škôl zo štátnych dotácií aj cestou zamestnávateľov nútiť prijatých pracovníkov si zvyšovať kvalifikáciu.../asi ich najprv prijmú nevzdelaných po známosti a potom ich vyšlú do školy aby spĺňali kritéria prijímačiek...????/.Nestačí, že už majú Košice najviac mč 22 v SR, ale ešte aj najviac bakalárov v obvode Košice IV hľadajúcich neexistujúcu prácu.Už je na čase zaviesť minimálne vzdelanie ako bakalárske/bývalé učňovské/ pre zamestnávateľov a nebude viac núdze naplniť stav o chýbajúce robotnícke profesie."Bakalár" je skôr potom ako hybrid,ktorý nemá skutočnú odbornosť na 100% ukončenú ale len polovičnú.
 

Titul Bakalar = Trojrocna nadstavba

Uz v prvom rocniku na vyske nam vraveli, ze titul Bc. je v sucastnosti povazovany za trojrocnu odbornu nadstavbu strednych skol, resp. gymplov. Teda malokto s nim uspeje pri hladani prace. Preto som pokracoval na Ing. stupni. Titul pred menom sice vyzera pekne, ale ako zistujem, ani to uz pomaly nestaci. Stastie praje tym, ktori sa vedia presadit.
 

... štúdium,

ako prostriedok na zabíjanie nudy a možno aj koníček. Jedno mi je čo študujem, ale titul mať musím. A keďže je "nás" masovo, vyskytujeme sa premnožene na počet obyvateľov či štvorcových kilometrov mojej rodnej domoviny, tak som začas hviezda, ale ďalej už nič. Mne titul bakalár nehovorí vôbec nič. Lebo ... je to iba o chodení do školy. Čosi ako absolvovanie ZŠ. Špecializácia: nula bodov. Taká politológia. V minulosti ju ľudia študovali v zahraničí, mala rovnocenný cveng ako štúdium diplomacie, či práva. Dnes?????????? Politológia je k ničomu. Keď absolventka povie, že preto, lebo tak často sa mení politická situácia, zostáva rozum stáť. Mala by vrátiť školné.
A prečo je na východe najviac bakalárov? Asi preto, že mladí ľudia nemajú tam možnosť po maturite primerane sa zamestnať. Aby neodčerpávali rodičom zbytočne financie, idú študovať. Možno už po prvom ročníku zistia, že je to o ničom, ale výsledky sú také, že môžu ísť ďalej a tak študujú. Keď skončí človek druhý rok, bolo by škoda, aby to nedokončil. V tom treťom ročníku je najťažšie zvládnuť diplomovku. Ostatné si už ako tak odkrútili v predchádzajúcich dvoch. A ... mnohí z nich naozaj tam na tých školách nemajú čo robiť. Ale? Školy sú radi, že majú študentov a zamestnanci VŠ - počnúc rektorom a končiac organizačno-správnym pracovníkom, teda sekretárkou majú prácu. Takže, super! Ale čo s týmito absolventmi? - II. stupeň VŠ ich neláka. Zrejme, asi na ďalšie vzdelávanie nie sú použiteľní. Č o s nimi? Budú predávať v Tesku, možno neskôr prejdu aj na "miletičku". Len nezabudnúť na vizitke uviesť titul Bc.
 
Hodnoť

 

Bakalari velmi dobrá relácia... Sa mi vidí že lepšia ako plaz 33
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop