Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Letná prax medikov v košickej nemocnici nie je ohrozená (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Naozaj je to len o tych kompetenciách?

Nikto sa nepozerá na to, čo je vlastne za tým naťahovaním sa na kopetenciách medzi primárom a prednostom a medzi nemocnicou a fakultou. Podľa môjho názoru tie kompetencie, keby sa preniesli na primára, je len krôčik k privatizácii nemocnice na Rastislavovej ulici. Keď aj nie celej nemocnice, tak jednotlivych kliník, ktoré sú v samostatných budovách. Predsa bezdôvodne by nevypadli zo zoznamu kliniky, gynekologická a stomatologická, kde by sa už od buduceho akademickeho roka nemala vykonávať výučba. Hádam ich neplánujú zlúčiť s klinikami, ktoré sú v novej nemocnici?! Za tým všetkým nie je samotný pán riaditeľ Rosocha, za tým sú oveľa vplyvnejší ľudia a možno chápadla siahajú až do vlády. Je to naozaj hamba, že vláda dopustí takéto naťahovanie sa a nerieší tento problém. Neverím tomu, že by vláda nechala padnúť Lekársku fakultu v Košiciach. Zaujímal by ma názor nášho bývalého študenta, terajšieho primátora a bývalého ministra zdravotníctva Richarda Rašiho na tuto žabomyšiu vojnu a aký je jeho postoj. Prečo takéto problémy nemajú v Bratislave a v Martine? Pretože podmienky na privatizáciu Nemocnice na Rastislavovej ulici sú v Košiciach oveľa priaznivejšie ako v Bratislave a v Martine. Pevne verím, že zvíťazí zdravý rozum nad peniazmi a chamtivosťou.
 
Hodnoť

"oni" už majú svoj plán neboj sa

dozvieme sa časom
 
Hodnoť

 

Nenažratosť nepozná hraníc a nikdy neskončí A na Slovensku obzvlašť.
 
Hodnoť

Aká veľkorysosť

Aká veľkorysosť zo strany pána riaditeľa že študenti môžu vykonávať letnú prax. Som zvedavá či bude taký veľkorysí aj v prípade ,ak by sa nedajbože na oddelení stala študentovi nejaká nehoda , či aj vtedy by bol taký veľkorysí a zobral by zodpovednosť na svoje plecia??? Pochybujem.... a sú tu aj zahraniční študenti na praxi. Takže nie je to take jednoduché ako si to predstavuje pán riaditeľ. Radšej nemaľujem čerta na stenu.
 
Hodnoť

Tu mala nastať okamžitá reakcia

zo strany štátu a poisťovne. Týmto zásahom zo strany riaditeľa sa nemocnica mení z univerzitnej na všeobecnú, a teda úhrada za výkony mala klesnúť na úroveň krajských, či okresných nemocníc a platy tiež. Ak niekto nechce byť univerzitnou so všetkým čo k tomu patrí, tak nech nie je, ale tiež so všetkým čo k tomu patrí. Potom by riaditeľa rýchlo prešlo takto vymýšľať.
 
Hodnoť

súhLASíM

riaditeľ nevymýšľa, on robí len to, čo sa mu nariadi a nalinajkuje, to nemá zo svojej hlavy, Aká krásna privatizácia dolnej nemocnice alebo jej časti to bude. Ešte nejaké peniaze vraziť, potom jedná poisťovňa s nadštandardnou zmluvou s daným zariadením a ryžujeme. P.P. to dokonale vymyslel.
 
Hodnoť

Kto je P.P.

Myslíme na toho istého Pavol Paška?
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop