Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

U. S. Steel zamestnáva aj Rómov z Luníka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Škoda že nie som róm. Už by som tam dávno robil.
 
Hodnoť

 

Dobrý deň,
včera som do polnoci na dvojke pozeral reláciu "Pod lampou". V televíznom štúdiu bol prítomný nový splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák. Opisoval najmä pochopenie väčšiny v správaní sa rómskeho etnika a to najmä v aglomerácii akou Luník IX. reálne aj je. Bola diskutovaná, chudoba, pôrodnosť a zodpovednosť, alebo nezodpovednosť za deti a celú rodinu. Bola to zaujímavá relácia. Začal som tému trošku od veci. V prestávke na konanom mestskom zastupiteľstve dňa 17.septembra 2012 som nahodil reč o problémoch na Luníku IX. s prítomným hovorcom spoločnosti U.S. Steel Košice, s.r.o. Jánom Bačom. Viem, že spoločnosť už bola v projekte s najväčšou základnou školou na Slovensku práve na Luníku IX. Budem veľmi rád, keď so spoločnosťou USS by sme na Luníku IX. opätovne rozbehli v spolupráci s Mestom Košice záslužný projekt, ktorý by mal význam a zmysel. Súhlasím s tým, že hotové peniaze neriešia vlastne nič a prejedia sa...Pomôcť sa dá v prvom rade v sfére vzdelávania, výchovy , návykov, kultúry a športu.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
poslanec MZ Mesta Košice
 
Hodnoť

Noo...

Zhodou okolnosti som pozeral tú reláciu aj ja,ale vôbec nič podstatné tam ten súdruh róm nepovedal a ani nedal žiadne riešenie.V kuse tam len točil o tom,ako by bolo dobre dať rómom prácu,pozemky a investovať do ich integrácie,vzdelávania a bohvie čoho ešte.Čiže nič nové.Uviedol,že nech dostanú pozemky a oni si ich odpracujú.Pýtam sa teda,či aj my by sme nemohli dostať a odpracovať? A že im treba dať prácu? Načo? Aby sedeli celý deň kolo jamy a nadávali,že toľko dostali aj zo soc.dávok? No proste ten súdruh tam vkuse trepal nezmysly,ktoré nič neriešia a ktoré ani niesú zrealizovateľné.Ťažko sa to počúvalo čo tam trepal,ale keby aspoň všetci boli na takej úrovni ako bol on.
 

 

Dobrý deň,
mňa zaujímala téma počtu detí, pôrodnosť a to postavenie v komunite. Ďalej ma zaujalo aj to, čo hovoril o bytovkách pri devastácii bytov a pohľad na spoločné priestory v dome .Keď prídu z chatrče a ako si vážia a nevážia napr. mestský majetok. Vysvetľoval, čím to vlastne nastáva a aké je ich myslenie. Každého zaujalo niečo iné. Ten opis presne sedel na to, čo riešim každý deň priamo v teréne. Na reláciu pochopiteľne môže mať každý svoj pohľad a názor.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

 

slovensko je dok...uurveny štát a už NIKDY v živote to v tom štáte nebude v poriadku...sami zlodej,degeš,klamar,podvodnik,špina,hnoj je vo vlade. Každy jeden poslanec,primatori, atď atď su len falošne k...y čo si mastia vlastne vrecka a na ľudi je.u...Sudruh Ihnat aj ty už tu prestaň dristať a konečne niečo rob. Nielen tisicove odmeny si priklepavať a hrať sa na "dobraka" ...chŕŕŕŕŕŕk tfúúúúj na VAS všetky vy háveď špinava
 

hura

konečne triezvy príspevok..aj ked je vulgárny ale viem že si inú možnosť si nemal pretože spisovný slovenský jazyk ešte nedospel aby mohol iným štýlom vyjadriť takúto situáciu v akej sa tento "štát" nachádza...
 

 

Dobrý večer,
reálne vulgárne vyjadrenie nespokojnosti s niečim. Vaše odporúčanie pre moju osobu: prestaň dristať a konečne niečo rob, Mohol by ste špecifikovať, že čo ste pod pojmom komnečne niečo rob myslel? To by som rád prečítal. Teraz odporúčam ja Vám niečo. Stránka www.tahanovce.sk/mutah, dopyty na moju osobu poslanca a výsledky práce poslanca. Sklamem Vás. V mojom prípade to nie je o dristoch, ale o hmatateľných skutkoch a to Vám veľmi rád aj preukážem! Pýtajte sa a viac sa dozviete.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop