Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výmenník košickému aktivistovi nepožičali, vraj politikárči (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ciele projektu SPOTS
Pôvodná myšlienka projektu SPOTs vychádzala z toho, že na sídliskách existujú budovy výmenníkových staníc tepla, z ktorých mnohé už neplnia svoju funkciu. Pritom na jednotlivých sídliskách je nedostatok vhodných miest pre stretávanie sa obyvateľov a vykonávanie rôznych voľnočasových aktivít. Odtiaľ už nebolo ďaleko k myšlienke výmenníkov ako kultúrnych bodov, ktoré by reagovali na špecifické požiadavky obyvateľov v ich okolí. http://www.spots.sk/wp-content... Projekt SPOTS je súčasťou projektu Košice INTERFACE 2013, s ktorým Košice získali titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. Ciele projektu SPOTS sú: decentralizácia kultúry zo stredu mesta do okrajových a obytných častí, budovanie kapacít pre komunitný rozvoj, rekonštrukcia objektov výmenníkových staníc, podpora inovatívnych kreatívnych projektov, ktoré sú zamerané na komunitné a sociálne umenie, tvorba podmienok pre lepšie neformálne vzdelávanie a občiansku participáciu. Autor: Košice 2013 | Publikované: 26.10.2009 14:52:00 http://www.kosice2013.sk/sk/cl... V roku 2013 sú pre jednotlivé SPOTY plánované tri základné programy: Program komunitný rozvoj, Program sídliská a Program dialógy. Program komunitný rozvoj vytvára podmienky pre sebarealizáciu a zapájanie sa obyvateľov do spolupráce s lokálnymi občianskymi združeniami, samosprávou a umelcami. Podporuje aktivity, ktoré znižujú mieru anonymity na sídliskách, prispievajú k zvýšeniu občianskej participácie a budovaniu komunitnej solidarity. Program sídliská prepája nové žánre, subkultúry špecifické pre sídliská a dostáva sídliskové umenie z okraja do centra. Nosnými myšlienkami Programu dialógy je práca so seniormi, mládežou a znevýhodnenými skupinami obyvateľstva a podpora nových prístupov ku komunitnej a sociálnej práci. (str. 25) http://www.kosice2013.sk/media...
L. Rovinsky
marco_polo priateľ "JAKEŠA" ?
Tak toto sme tu ešte nemali niekto tu propaguje "Jakešove časy" je nepriatelné ospravedlňovať zločiny komunizmu a zľahčovať ho. Skôr by som sa ako polyhistor pozrel na úlohu komunizmu v Číne a jeho pozitívny vplyv na vývoj svetovej ekonomiky. To je už ale vec názoru ako takého. Dnes sa ľudia boja i svojich poštových schránok na ulici! Strach z toho,či zajtra budú mať ľudia prácu,či im zamestnávateľ vyplatí aspon mizernú mzdu a či budú mať z čoho zaplatiť byt a stravu je viac flustrujúci ako vedomie že v Číne je jediná strana. Ale k tomuto by bola dobrá hlbšia odborná diskusia.
Frantisek Kolopot
<< < 1 2 3 4 > >>

Bolo lepšie!

no viacerí sa zhodneme, že za socializmu bolo lepšie, pretože sme sa nestrachiovali, že ci nas vyhodia z bytu lebo nemame na najom, nemamme co jest a podobne, dnes nie je ziadna istota buducnosti, zajtra moze prist zmena rezimov vo svete a co, naas sa to vsetkych dojedneho dotkne,pretoze uz sme sucastou tohto systemu, ktory je ako spojene nadoby. Neobhajujem zlociny komunizmu, ale bezny obcan ktory chcel rodinu, pracu a socialne istoty mal velmi pekny zivot, pretoze ho system naucil zit
vtedy mali problem len podvratne a rypajúce živly, ktoré si uzurpovali moc na úkor ostatných, tak sa im kleplo po prstoch, ved správne! preco by mali vtedy byt znevyhiodneni väcsinovi obcania?
ja som za takyto system spat a v Cine je to tvrdsie, pretože tam trpi aj bezny clovek, lebo tam su fakt ludia vykoristovani, ale bohuzial iba kvoli nasim manierom "chceme lacne veci" to znamena ze niekto musi zit v Cine v utlaku a vyrabat ich lacno
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Možno čítať vieš

ale zmysel ti uniká (počul si niekedy o irónii?)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

***príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho

Dole pod diskusiou je poznámka "Z tejto diskusie boli odstránené príspevky porušujúce Kódex diskutujúceho alebo nesúvisiace s témou ak ich predsa chcete zobraziť, nájdete ich tu."
Kliknite na "tu" a dozviete sa obsah príspevku.
 

 

Je šokujúce, Laco, že keď sem zacituješ z troch rôznych zdrojov, tak je to porušenie kódexu. Keď sem boľševická úderka vypisuje nezmysly a kopíruje celé pasáže textov, tak to je v poriadku.

Niekomu asi poriadne stúpeš na otlak.
 

Lacko sa pýta Laca ?

Tento dialóg je zjavne výsledkom Vašej asi dnes pomerne málo známej choroby patologickou depresívnou schizofréniou.
Veterán - Mocipán
 

 

Z pera Ladislava Knuta to vyznieva dost rozpacito.
 

Osuna22 prečo ich prokujete ?

Neviem ale vašu reakciu vnímam ako zbytočnú dôvodne podozrievačnú a vo veľkej miere aj provokačnú. Opisovanie je určené ako kopírovanie alebo používanie cudzích slov a ich reprezentácia aj takým spôsobom, ktorý vytvára vnem, že ide o skoro originálne myšlienky a názory "osuna22". Teda ide zväčša najmä o používanie ich výsledkov časti článkov iného autora bez jeho citovania. To odporúčam L. R*vins*ému aj Vám
 

+

pane, osočovanie je Vašou doménou, ale v poriadku. prajem Vám pekný deň, nech sa Vám všetko podarí, aby ste nekonšpirovali a nevybíjali si zlosť na nás
 

***príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho

Dole pod diskusiou je poznámka "Z tejto diskusie boli odstránené príspevky porušujúce Kódex diskutujúceho alebo nesúvisiace s témou ak ich predsa chcete zobraziť, nájdete ich tu."
Kliknite na "tu" a dozviete sa obsah príspevku.
 
Hodnoť

 

Čiže, zhrňme si to...

Do výmenníkov patria len politicky "nezávadné" akcie. Ak si tam nedajbože chcete zorganizovať besedu o územnom pláne či rozvoji zelene v meste, tam Vám "kreatívny tím" nadiktuje program, tému a ešte Vám "dodá" svojich "odborníkov" (na ÚP by to mohol byť "homotodosadzovač" Sekan a na zeleň dajme tomu Žiga).

A to všetko preto, aby to bolo "v súlade s hodnotami" €HMK. Teda stručne povedané - nebudete tam predsa diskutovať o tom, ako sa v KE bezbreho betónujú parky a iné zelené plochy, lebo je to v príkrom rozpore s "hodnotami €HMK" (oni totiž aktuálne betónujú najviac - zrejme im to poradil pán poradca Popik) bývajúci na Hrnčiarskej.

Horšie ako za komunistov...
 

Veterán-Mocipán

Žeby L.R_vins_y "prezul" kabát ?
Nedá mi podotknúť, že vetné konštrukcie sú jeho príspevkom veľmi podobné!
Tak ako Veterán-Mocipán ?
 

verejniak, konecne_nova_mhd_2012

Máš na mysli vetné konštrukcie, v ktorých priezviská maskuješ podtržníkmi?
 

Vec pohľadu ale i "uhla" pohľadu..

Ťažko je vysvetľovať tebe REG niečo, v čom sám nemáš jasno.
Podstatou "Košickej Alternatívy" alebo Spolku na "skrášľovanie" je naozaj anarchizmus, to je ich oficiálna organizačná ideológia ktorá ale má rozne podoby. Podstatou je to, že pod rúškom "slobody" a akceptácie hocijakého názoru podporujú režim v spoločnosti ktorý obmedzje ľudské práva a slobody. Napríklad voľnosť pohybu po meste , napríklad voľnosť výberu náboženstva, napríklad voľbu školy či zamestnania alebo telekomunikačného operátora. Nedovoliť ľudom slobodne sa vyjadrovať tak aby s nimi nikto neprišiel do konfliktu.
Sám som bol šokovaný ked som stretol Iráncov ktori opisovali režim ako úplne sloboný, niečo po čom túžia a čo zabezpečuje práva ľudí - lebo mali zlú skúsenosť s modelom anarchie, ktorý bol vnucovaný im, tak ako nám zo strany "spolkov" a "alternatívy".
Teda suma sumárum aj demokracia sa moze stat "anarchiou" ak sa to zvrhne.
 

 

Mne sa skôr zdá, že komunistom vadí prezentácia iných názorov.
 

 

demokracia vseobecne vedie ku anarchii stotožňujete sa s takýmto režimom?
 

 

Konečne si to napísal verejne. Teraz je to už jasné. Si komunista, ktrorý po novembri 1989 prišiel o svoje korýtko a nieje sa schopný živiť vlastnými rukami. Jediná škoda je, že v 89 nešlo o žiadnu revolúciu, ale len o divadlo. Inak by sme si takými ako si ty vyzdobili stĺpy verejného osvetlenia a dnes by bol od vás štbáckych svíň definitívny pokoj. Teraz musíme čakať, kým celá tvoja štbácka generácia vykape sama.
 
Hodnoť

 

Táto diskusia navodzuje atmosféru tak 25 rokov dozadu, kedy ľudia pri moci zastrašovali slobodne mysliacich občanov, lebo sa báli že nakazia ostatných... Inteligentná diskusia, ktorá vytvára dialóg je kultúrna vec, ktorá tu chýba a patrí k takémuto projektu. Ľudia sa sami môžu rozhodnúť čo ich zaujíma a svojou účasťou "odmenia" tému, v opačnom prípade diskusia zanikne.
 
Hodnoť

Pani, to chce klud :)

Otazku okolo vymennika povazujem uz davno za uzatvorenu. Temu ozivil Korzar. I napriek tomu si dovolim par poznamok.

1, O prenajom som neziadal ja, ale obcianske zdruzenie, ktore tvoria jeho clenovia, na co som upozornil aj Korzar minuly tyzden. I tak ponechali tak trochu zavadzajuci nazov clanku.

2, Nemam zaujem rozputavat nejake vasne okolo toho. Kazdy nech si urobi vlastny nazor...
Kazdy za rozvojom komunity vidi nieco ine - ekolog ekologiu, umelec umelecku stranku a aktivisti, ktori sa snazia ovplyvnovat veci verejne osvetu, vzdelavanie obyvatelov. To, ze by bolo vhodne uskutocnit dane stretnutia sme dosli k zaveru, ked sa verejne riesili veci okolo navrhu zmien uzemneho planu, ku ktoremu dalo pripomienky cca 600 obyvatelov Kosic (za co im este raz dakujeme). Mnohi vedeli co chcu (nechcu), ale nepoznali cestu k dosiahnutiu ciela. A aj o tom mali byt besedy, ale aj o tom, preco niektore veci sa nedaju riesit, aky je system evidencie zavad na MC, ako sa tvori rozpocet atd atd...

3, Kto sa vlastne vyjadril? Mesto ci EHMK?
Minuly tyzden som obdrzal na vyjadrenie stanovisko, kt.poskytlo denniku Korzar mesto a to od hovorkyne mesta Kosice Viktorinovej. Nie od niekoho z EHMK. Na druhy den bolo ale Korzaru oznamene, ze OMYLOM bolo stanovisko zaslane na "nespravnom" hlavickovom papieri (alebo tak nejak), a ze stanovisko zaslal clen EHMK a nie Viktorinova :).
Ma clen EHMK v sufliku prazdne hlavickove papiere mesta Kosice ???
Takze mesto zaujalo stanovisko namiesto "apolitickej" organizacie EHMK ?

4, Cele EHMK je politicky projekt. Politici rozhoduju o financiach. Politici sedia vo vsetkych organoch (spravna a dozorna rada) EHMK. Politici dokonca chodia otvarat vsetky vacsie akcie EHMK. Ale preco? Ved EHMK je apoliticka. Preco to neotvaraju osobnosti z oblasti kultury a podobne, ale stale tam musia byt aj lokalni politici. A ked si chcu aktivisti prenajat 1x za mesiac priestor na 2-3 hodinky, tak uz je tu "politicky" problem... Vazne tomu nechapem. Ale nechajme to tak.

A teraz strucne:
p. Remetej - vdaka za nazor, nahradne priestory uz mame a vdaka, ze robite dane besedy okolo socharciny. Mozno to inspiruje mladych, ale aj starsich... Vymenniky by sa nemali hrat na centra volneho casu a konkurovat im. Mali by ponukat vyssiu pridanu hodnotu ako su zaujimave besedy, workshopy a ine, ktore ludi obohatia a snad aj motivuju... A nam vzdy islo o to, aby sme sa snazili ludi motivovat, lebo len tak sa nasa spolocnost moze pohnut niekam.

verejniak - v zivote som nebol clenom VPN. Ale som rad, ze si sa aspon vykecal. Niektore diagnozy to potrebuju vramci terapie:)

Zelam pekny den a uz to tu nerieste. Vec je uzatvorena a zivot ide dalej.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop